Obecnie rozmawiamy o:

szaty liturgiczne online

gorący temat

HPV czy mam sie bać?

dzisiaj o 19:33

schody i balustrady

dzisiaj o 18:36

Reklama - pomóżcie;)

dzisiaj o 15:28

Biznes

dzisiaj o 14:59

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
upgradeyou
Też używam Air Optix. Tak, zawsze minimalnie wystaje :)
A od początku udaje Ci się zakładać bez problemu? Jak wspominam swoje początki z soczewkami, to mi się słabo robi, zakładałam je chyba z pół godziny :D
Dyskomfort zaraz po założeniu - wystarczy pomrugać kilka razy i znika, chyba, że na soczewce jest jakiś osad.

dzisiaj był mój pierwszy raz, założyłam może w 2 minuty jedną, ściągłam w minute. przed tym naoglądałam się dużo filmików na youtube jak zakładać i ściagać soczewki może dlatego mi tak sprawnie poszło. :D a jak pierwszy raz założyłaś nie czułaś nic dziwnego?

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Stwierdziłam, że napiszę, ponieważ nikt jeszcze tego nie zasugerował.. Noszę soczewki od 6 lat. I trochę wiem. Jeśli masz uczucie dyskomfortu, nie znikające nawet poprzez przepłukanie soczewek, bardzo możliwe, że szkła mają złą krzywiznę dla Twojego oka. Standardowa krzywizna to 8,6. Ja, dla przykładu, noszę 8,4 , co zostało odkryte zupełnie przypadkowo ;) popytaj okulistę, poszukaj w internecie i wtedy będziesz miała pewność.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-15 12:12 przez Slyth.

Cytat
Slyth
Stwierdziłam, że napiszę, ponieważ nikt jeszcze tego nie zasugerował.. Noszę soczewki od 6 lat. I trochę wiem. Jeśli masz uczucie dyskomfortu, nie znikające nawet poprzez przepłukanie soczewek, bardzo możliwe, że szkła mają złą krzywiznę dla Twojego oka. Standardowa krzywizna to 8,6. Ja, dla przykładu, noszę 8,4 , co zostało odkryte zupełnie przypadkowo ;) popytaj okulistę, poszukaj w internecie i wtedy będziesz miała pewność.
Też o tym pomyślałam.
Miałam ostatnio soczewki o nieco innej krzywiźnie, niż przypisana przez lekarza i lekki dyskomfort był odczuwalny prawie cały czas.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Jeszcze dodam, że np. soczewki jednodniowe z inną krzywizną będą w porządku - to dla ogólnej informacji. Ja w tej chwili noszę kolorowe - 8,6 i już się przyzwyczaiłam. Także ponoś te, jeśli będzie naprawdę źle to zmień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-15 12:11 przez Slyth.

nie wiem ale podbijam. Chętnie o tym poczytam :)

soczewki muszą zawsze wystawać poza tęczówkę, aby gdy zemdlejesz lub doznasz innego nieszczęśliwego wypadku lekarz je zauważył i je ściągnął !!

Ja kiedyś czułam dyskomfort- okazało się, że soczewki założyłam na złą stronę :D Ogółem moje mają takie numerki 123, a ja czytałam od niewłaściwej strony i od niewłaściwej zakładałam.
Dyskomfortu nie powinnaś czuć w ogóle, lepiej zwróć się do lekarza.

Cytat
szatanwfilizance
Ja kiedyś czułam dyskomfort- okazało się, że soczewki założyłam na złą stronę :D Ogółem moje mają takie numerki 123, a ja czytałam od niewłaściwej strony i od niewłaściwej zakładałam.
Dyskomfortu nie powinnaś czuć w ogóle, lepiej zwróć się do lekarza.
Hmm jakie numerki??

Cytat
szatanwfilizance
Ja kiedyś czułam dyskomfort- okazało się, że soczewki założyłam na złą stronę :D Ogółem moje mają takie numerki 123, a ja czytałam od niewłaściwej strony i od niewłaściwej zakładałam.
Dyskomfortu nie powinnaś czuć w ogóle, lepiej zwróć się do lekarza.

Też pomyślałam o tym, że mogą być na drugiej stronie. Ale mi okulista powiedział, że na początku można odczuwać dyskomfort i mi rzeczywiście było średnio wygodnie. Możliwe, że po prostu przeszkadzał mi fakt, że mam coś na oku ;p Ale po jakimś czasie oko się przyzwyczaiło i przestałam je w ogóle czuć

Cytat
kouala
Cytat
szatanwfilizance
Ja kiedyś czułam dyskomfort- okazało się, że soczewki założyłam na złą stronę :D Ogółem moje mają takie numerki 123, a ja czytałam od niewłaściwej strony i od niewłaściwej zakładałam.
Dyskomfortu nie powinnaś czuć w ogóle, lepiej zwróć się do lekarza.
Hmm jakie numerki??

Na niektórych soczewkach są takie malutkie cyferki albo napis (ja widziałam np. "O.K.";), żeby było łatwiej ogarnąć czy soczewka jest na dobrej stronie. Jak jest na niewłaściwej, to napis jest odwrócony



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-14 20:44 przez Martaa5.

Cytat
kouala
Cytat
szatanwfilizance
Ja kiedyś czułam dyskomfort- okazało się, że soczewki założyłam na złą stronę :D Ogółem moje mają takie numerki 123, a ja czytałam od niewłaściwej strony i od niewłaściwej zakładałam.
Dyskomfortu nie powinnaś czuć w ogóle, lepiej zwróć się do lekarza.
Hmm jakie numerki??

To są soczewki 1 Day Acuve TruEye, więc sądzę, że o tych numerkach będzie coś na internecie dokładniej.
Numerki są na soczewce i ułatwiają rozpoznanie, czy jest na właściwej stronie. Tylko ja czytałam jakoś od środka i zakładałam tym sposobem na złą :)

Też czasem mam takie wrażenie :)
Jakieś pyłki/kurz nie został obmyty, wyjmij połóż na dłoni i polej płynem, potem pomasuj, jeśli Ci się nie che to mozesz też zamknąć powiekę i masować jakby oko, mam nadzieję,że rozumiesz, pyłek wtedy moze się przemieścić i wylecieć sam lub z łzami :)

*pierwsze dwa dni zakładałam bez problemu ale ściąganie pół godziny i zaplenie spojówek... :D a teraz zakładanie max 1 minuta ściągnięcie 3 sekundy :P

też czułam dyskomfort przez jakie ś 15 minut ale jeśli dalej czujesz to zobacz czy soczewka nie jest na lewej stronie poznasz to po spłaszczonych przegach

dyskomfort jest normalny, ale powinien zybko ustąpić.

wyciągnij i "przewróć" na drugą stronę, może źle założyłaś ;) mam tak często.

to mormalne, że wystaje i czuje sie przez chwile po założeniu dykomfort, pierwszy raz jak miałam soczewki przyzwyczajałam się przez 2, 3 tygodnie, teraz już ich nie czuję.

Ja zakochałam się w soczekach od pierwszego włożenia. Czasami, jak zbliżał się ich koniec to trochę uwierały (mam miesięczne), ale w sumie po chwili przestawały. Może masz je źle dobrane?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z szafowiczką na szfka.pl