Obecnie rozmawiamy o:

świetna restauracja

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

dziewczyny mam kilka pytań, dostałam dzisiaj pierwsze soczewki Air optix aqua.
założyłam jedną na chwilę, i czułam lekki dyskomfort czy to jest normalne?
po jakim czasie moje oczy nie będą czuły soczewek?
wam też soczewka wystaje poza tęczówkę? :)

tak, wystaje :) zawsze z pol milimetra. Dyskomfort jest przez pierwszą godzinę, potem oko się przyzwyczaja.

Dyskomfort jest normalny ale tylko po wlozeniu chwilowo, jesli odczuwasz go ciagle to znaczy ze sie do niej cos przykleilo. Te masz od lekarza?

Cytat
eilka
Dyskomfort jest normalny ale tylko po wlozeniu chwilowo, jesli odczuwasz go ciagle to znaczy ze sie do niej cos przykleilo. Te masz od lekarza?
bardziej ten dyskomfort czuje na białkach, tam gdzie soczewka minimalnie wystaje. dlatego pytam czy to normalne, tak mam od lekarza.

Mam dokładnie te same ;p
Nigdy żadnego dyskomfortu nie czułam, więc nie pomogę zbytnio ;) a to, że wystaje, to normalka ;p

Cytat
rikarika
Mam dokładnie te same ;p
Nigdy żadnego dyskomfortu nie czułam, więc nie pomogę zbytnio ;) a to, że wystaje, to normalka ;p
nawet przy pierwszym razie? nie było ci trochę 'dziwnie' że masz coś w oku? nie wiem może to kwestia przyzwyczajenia? :)

ma te same soczewki:) troszeczkę wystaje poza tęczówkę, ale nie widać tego, trzeba się dobrze wpatrzeć.
a co do dyskomfortu, nie powinnaś go mieć, spróbuj je przemyć w płynie, bo soczewki nie powinnaś czuć na oku
PS. na tych soczewkach jest napisane, że można w nich spać kilka razy w miesiącu, bo niby oddychają. nie polecam, ja zdrzemnęłam się chwilę w busie i mam podrażnioną rogówkę, tak mi oczy wyschły, choć producent zapewnia, że nawilżają oko

powinno przestać uwierać, choć ja kiedyś kupilam inne niż zwykle uzywalam i męczyły mnie od założenia do zdjęcia cały czas je czułam. powróciłam do dawnych i wszystko jest ok, nawet zaraz po włożeniu nie czuję dyskomfortu

Nie, nigdy nie czułam dyskomfortu- nawet przy pierwszym założeniu ;)
Może masz za suche oczy? Chociaż lekarz pewnie by to stwierdził ;p

Poczekaj kilka godzin ;) może to kwestia przyzwyczajenia :)

Cytat
Miika
ma te same soczewki:) troszeczkę wystaje poza tęczówkę, ale nie widać tego, trzeba się dobrze wpatrzeć.
a co do dyskomfortu, nie powinnaś go mieć, spróbuj je przemyć w płynie, bo soczewki nie powinnaś czuć na oku
PS. na tych soczewkach jest napisane, że można w nich spać kilka razy w miesiącu, bo niby oddychają. nie polecam, ja zdrzemnęłam się chwilę w busie i mam podrażnioną rogówkę, tak mi oczy wyschły, choć producent zapewnia, że nawilżają oko
nawet nie zamierzałam spać w soczewkach, dużo czytałam o tym że po przebudzeniu to jest masakra. ;o

Moze sa za twarde i dlatego cos cie tam uwiera

Cytat
eilka
Moze sa za twarde i dlatego cos cie tam uwiera
właśnie nie, są miękkie.

Cytat
HollyShit
Cytat
Miika
ma te same soczewki:) troszeczkę wystaje poza tęczówkę, ale nie widać tego, trzeba się dobrze wpatrzeć.
a co do dyskomfortu, nie powinnaś go mieć, spróbuj je przemyć w płynie, bo soczewki nie powinnaś czuć na oku
PS. na tych soczewkach jest napisane, że można w nich spać kilka razy w miesiącu, bo niby oddychają. nie polecam, ja zdrzemnęłam się chwilę w busie i mam podrażnioną rogówkę, tak mi oczy wyschły, choć producent zapewnia, że nawilżają oko
nawet nie zamierzałam spać w soczewkach, dużo czytałam o tym że po przebudzeniu to jest masakra. ;o

spać to wiadomo, ale chodzi nawet o krótką, godzinną drzemkę.. mnie od pierwszego razu nie uwierały, spróbuj je poprzemywać, nie wiem czy okulista Ci mówił (przynajmniej mi tak mówił), żeby przez pierwsze dni nie nosić cały dzień, tylko po kilka godzin, żeby stopniowo przyzwyczajać oko, w końcu soczewka to ciało obce;)

Cytat
HollyShit
Cytat
Miika
ma te same soczewki:) troszeczkę wystaje poza tęczówkę, ale nie widać tego, trzeba się dobrze wpatrzeć.
a co do dyskomfortu, nie powinnaś go mieć, spróbuj je przemyć w płynie, bo soczewki nie powinnaś czuć na oku
PS. na tych soczewkach jest napisane, że można w nich spać kilka razy w miesiącu, bo niby oddychają. nie polecam, ja zdrzemnęłam się chwilę w busie i mam podrażnioną rogówkę, tak mi oczy wyschły, choć producent zapewnia, że nawilżają oko
nawet nie zamierzałam spać w soczewkach, dużo czytałam o tym że po przebudzeniu to jest masakra. ;o
mi kiedyś się zdarzały drzemki 1,5 - 2 h w soczewkach a potem oczy się kleiły i były suche, nie polecam

Też używam Air Optix. Tak, zawsze minimalnie wystaje :)
A od początku udaje Ci się zakładać bez problemu? Jak wspominam swoje początki z soczewkami, to mi się słabo robi, zakładałam je chyba z pół godziny :D
Dyskomfort zaraz po założeniu - wystarczy pomrugać kilka razy i znika, chyba, że na soczewce jest jakiś osad.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Problem z szafowiczką