Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 3 4 5 6 ... 8 9 10 -->

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 mar 2013 - 17:56:50

A ja przeznaczam stałą kwotę na tydzień. Jak dostaję wypłatę to wyciągam z konta pieniądze na cały miesiąc (żeby starczyło na opłaty i ustaloną tygodnówkę na życie tzn tygodniówkę razy 4, już na cały miesiąc). Staram się tak żyć żeby zaoszczędzić coś jeszcze z tej tygodniówki.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 mar 2013 - 18:02:17

Co do jedzenia to nie pomogę, bo jestem aż za bardzo dusigroszem w tych sprawach ;/ Nie wydaję na pierdoły, fast foody, przed wyjściem przeważnie zabieram ze sobą przekąski.

Moje oszczędzanie na ciuchach czy kosmetykach polega na kupieniu od czasu do czasu czegoś naprawdę dobrego zamiast rozdrabniać się małe rzeczy:P

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 mar 2013 - 18:02:47

Oszczędzam dzięki skarbonce. Na początku chciałam sobie kupić, ale uznałam że to bez sensu (poza tym większość ma dziurę na dnie), więc zrobiłam sobie ze słoika. Zrobiłam w pokrywce podłużną dziurę i przykleiłam tą pokrywkę kropelką :) Wrzucam tam wszystkie drobne jakie mam, nic nie noszę w portfelu.
Dodatkowo co środę rodzice dają mi 10 zł na obiad w szkole, bo późno wracam do domu. Zamiast obiadu kupuję bułkę, a reszta pieniędzy ląduje w skarbonce ;)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 mar 2013 - 18:02:49

zastanowić się dwa razy zanim się coś kupi
nie kupować nic pod wpływem impulsu
nie kupować 'pierwszej lepszej' rzeczy, pochodzić, popatrzeć, porównać ceny i dopiero kupować
planować wydatki, tak by jeszcze była jakaś oszczędność na koniec miesiąca

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 wrz 2013 - 10:11:25

Cytat
lady_m4ryjane
Teraz niestety nie umiem oszczędzać, a i nie widzę w tym sensu. Wolę wziąć coś na kredyt nawet dysponując taką ilością gotówki jaka jest na daną rzecz potrzebna. Żeby odkładanie do przysłowiowej skarpetki się opłacało trzeba by odkładać naprawdę duże kwoty. Lokaty w banku w ogóle się nie opłacają.
Mnie chodzi raczej o to, żeby nie wydawać na duperele, a zaoszczędzić np. na jakiś fajny wyjazd; bo rzeczy prędzej czy później się zużyją albo znudzą, a wspomnienia zostają. O dużych lokatach nie mówię.
Odkładam co miesiąc jakieś kwoty na oddzielne konto, do którego nie mam karty ;), drobne z zakupów wrzucam do puszki - w pracy tez mieliśmy taką puszkę "na kawę i ciastka" ;), zanim coś kupię, dziesięć raz oglądam, obmyślam, z czym to mogę nosić - w 3/4 przypadków rezygnuje, bo mi to niepotrzebne. Nie robię debetu na karcie i mam zasadę - żadnych zakupów na kredyt.

niezweryfikowana
Posty: 146
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

30 wrz 2013 - 14:44:56

Bardzo dobra zasada :) Kredyty zabijają. A kasiorkę, którą zaoszczędzisz nie wydając kasy na pierdoły przeznacz na fundusz inwestycyjny czy tam inwestycyjno ochronny.

niezweryfikowana
Posty: 90
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

03 paź 2013 - 11:58:03

Dobrym sposobem może być też kupno taniego mieszkania. Czynsz w takim wypadku zwróci się stosunkowo szybko, wystarczy tylko dobrzep oszukać np. tutaj:
http://zybel.pl/

Sposoby na mądre oszczedzanie???

14 paź 2013 - 18:21:13

zamrażanie kart kredytowych :D

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

27 lis 2013 - 16:15:18

Skuteczne oszczędzanie to sztuka. Nic dziwnego, że osoby znające się na tym, które zdążyły zgłębić jej tajniki należą do elity intelektualnej. Tutaj można poczytać o jednym z najważniejszych zagadnień jaki powinien znać każdy kto oszczędza.

niezweryfikowana
Posty: 264
Ostrzeżenia: 5/5

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 gru 2013 - 12:34:19

mądrze to znaczy przede wszystkim - wiedzieć czego ci trzeba a co jest zbędne :) ja juz tak oszczedziłam kilka tysiecy przez 2 lata i zamierzam je powierzyć w domu maklerskim niech się kręca :) widziałam że moj bank ma taki dom maklerski: http://www.mdm.pl/ i zobaczymy czy zwiększą moją kase :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

10 gru 2013 - 12:43:24

Na urodziny dostałam skarbonkę świnkę i dół zakleiłam na wszystkie sposoby i nie da się otworzyć, więc mam tam już sporo nazbierane. Poza tym kupuje jedzenia tyle ile zjemy, zrezygnowałam z jedzenia w drogich restauracjach (oczywiście sporadycznie z chłopakiem pójdziemy, np. raz w miesiącu), staram się nie trzymać gotówki z portfelu, bo ją najszybciej wydaje na pierdoły, często kupuję na promocjach, przerzuciłam się na elektronicznego papierosa (co dało wielką oszczędność i poza tym jestem z tego bardziej zadowolona).

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 sty 2014 - 21:33:38

Cytat
Ramonna840
A ja przeznaczam stałą kwotę na tydzień. Jak dostaję wypłatę to wyciągam z konta pieniądze na cały miesiąc (żeby starczyło na opłaty i ustaloną tygodnówkę na życie tzn tygodniówkę razy 4, już na cały miesiąc). Staram się tak żyć żeby zaoszczędzić coś jeszcze z tej tygodniówki.
A zaoszczędzoną kasę jakoś inwestujesz?

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 sty 2014 - 21:37:46

Cytat
LirycznaWalka
zamrażanie kart kredytowych :D
Niezła rada, głębokie zamrażanie w ciekłym azocie. Żadna karta tego nie wytrzyma.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 sty 2014 - 21:41:23

Cytat
aniusieek
kupuje tyle jedzenia ile zjem zeby sie nie popsulo ;P
też tak robię:) robię również przemyślane zakupy nie jak kiedyś wszystko co popadło no i szukam dobrych i tańszych rzeczy np jedzenie a kosmetyki kupuję w promocji przeglądam ulotki i szukam gdzie najtaniej:)))

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

zniżki na urodziny