Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

3 minuty temu

sprawdzony stomatolog

6 minut temu

sklep detailingowy

30 minut temu

kosmetyki samochodowe

godzinę temu

dresy na ulice

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 5 6 7 8 9 10 -->

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 sty 2014 - 21:43:13

gdy chce zaoszczedzic nie chodze po sklepach. poza tym zbieram groszowki i co jakis czas wymieniam je na grube mam juz 16 zloty :P

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 sty 2014 - 21:45:15

Cytat
braks85
gdy chce zaoszczedzic nie chodze po sklepach. poza tym zbieram groszowki i co jakis czas wymieniam je na grube mam juz 16 zloty :P
ja też zbieram w sumie wszystkie drobne od wakacji do wakacji uzbieram ok 360zł:)))

Sposoby na mądre oszczedzanie???

07 sty 2014 - 21:45:47

Ja chodzę na zakupy z listą ;) przed wyjściem spisuję to co jest mi potrzebne, przez co będąc w sklepie pochłaniam się czytaniem co mi potrzebne i znalezienie tego w sklepie,a nie błąkam się bez celu między półkami i pakuję do koszyka co popadnie :)
Poza tym kupowanie w Biedronce naprawdę się opłaca, kupujac tam wydaję np 30zł a mam reklamówkę jedzenia prawie na tydzień. Jeśli chodzi o jakieś rzeczy do wystroju mieszkania często odwiedzam Pepco- bardzo tanie rzeczy mają ;)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

12 sty 2014 - 13:18:19

Cytat
MaszaGudicz
Cytat
LirycznaWalka
zamrażanie kart kredytowych :D
Niezła rada, głębokie zamrażanie w ciekłym azocie. Żadna karta tego nie wytrzyma.
Nie zgodzę się karty kredytowe spłacane w terminie są zbawienne w chwilach kryzysu lub nagłych sytuacjach.
Cytat
braks85
gdy chce zaoszczedzic nie chodze po sklepach. poza tym zbieram groszowki i co jakis czas wymieniam je na grube mam juz 16 zloty :P
W ten sposób dużo nie zaoszczędzisz...
Cytat
Blair_89
Ja chodzę na zakupy z listą ;) przed wyjściem spisuję to co jest mi potrzebne, przez co będąc w sklepie pochłaniam się czytaniem co mi potrzebne i znalezienie tego w sklepie,a nie błąkam się bez celu między półkami i pakuję do koszyka co popadnie :)
Poza tym kupowanie w Biedronce naprawdę się opłaca, kupujac tam wydaję np 30zł a mam reklamówkę jedzenia prawie na tydzień. Jeśli chodzi o jakieś rzeczy do wystroju mieszkania często odwiedzam Pepco- bardzo tanie rzeczy mają ;)
Rzeczywiście kupowanie w dużych supermarketach wychodzi drożej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-12 13:25 przez maristka.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

15 sty 2014 - 14:02:12

A co sądzicie o skorzystaniu z rady u specjalisty w sprawie oszczędzania?

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:00:10

Masz na myśli, jakieś lokaty?

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:20:54

nie wiem czy moja rada bedzie dobra bo pracuje za granica. ale przeliczajac na zlotowki tygodniowo wydaje ok 100e czyli 400zl. ale raz w mc trzeba zaplacic za mieszkanie, wiec kasy idzie wiecej-wiadomo. jak juz wczesniej wspomnialam te 100e przeznaczam na taki mix wszystkiego. jedzenie glownie, jakas chemia do domu, kosmetyki, kawa w miescie. czasem rowniez z tych pieniedzy jak sie cos fajnego trafi z ciucha, to rowniez kupie. staram sie w danej kwocie zmiescic. zdarza sie i tak, ze musze wyplacic dodatkowo np z 20e bo zabraknie a czasami zostaja mi pieniadze w dniu kolejnej wyplaty. wiec na kolejny tydzien wyplacam juz mniej :) ( w irlandi sa tz,tygodniowki) jak dotad odlozylam w ten sposob sporo kasy jak na dziewczyne ktora kocha ciuchy, kosmetyki ...kocham metki z napisem SALE:D. Mam po prostu zasade i blokade ze nie kupie czegos ,co jest drogie, mimo ze mnie na to stac.

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:25:01

Cytat
magdabzb
Mój chłopak wpadł na taki właśnie pomysł.. co tu zrobić żeby zaoszczędzić.. a więc poszedł do banku, założył konto oszczędnościowe (w innym banku niż tam gdzie na konto otwarte) i przelewamy na niego co miesiąc jakąś kwotę. Z tego konta można tylko raz w miesiącu wypłacać, reszta transakcji płata - także nawet jak korci to nie ma szans jak wybrać, bo płatne wybieranie się nie opłaca. Ja tak przelewam skromne 100 zł, ale juz mam zaoszczędzone nawet dość pieniążków.
a czy to mądre oszczędzanie? hmm.. dla mnie świetny sposób :) może i wam się przyda.

ja też tak robię :)

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:27:17

Cytat
magdabzb
Mój chłopak wpadł na taki właśnie pomysł.. co tu zrobić żeby zaoszczędzić.. a więc poszedł do banku, założył konto oszczędnościowe (w innym banku niż tam gdzie na konto otwarte) i przelewamy na niego co miesiąc jakąś kwotę. Z tego konta można tylko raz w miesiącu wypłacać, reszta transakcji płata - także nawet jak korci to nie ma szans jak wybrać, bo płatne wybieranie się nie opłaca. Ja tak przelewam skromne 100 zł, ale juz mam zaoszczędzone nawet dość pieniążków.
a czy to mądre oszczędzanie? hmm.. dla mnie świetny sposób :) może i wam się przyda.


cos dla mnie, super pomysł :D

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:32:15

Ja to robię tak, jak oszczędzam to zawsze robię sobie postanowienia: np zbieram do pełnych sum-1000,2000,itd,jak uzbieram, z reguły najlepiej komuś pożyczyć ( zaufanemu) bo wiem,że pieniądze nie rozwalę ale wiem ,że do mnie wrócę jak sobie tego zażyczę. Albo np wszystkie pieniądze które trzymam na koncie nie wybieram, jedynie opłacam z tego rachunek telefoniczny

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:48:39

nie chodź po galeriach ,nie zaglądaj na portale z ciuchami,a jak sięgasz po portfel to zastanów się ----czy się bez tego obędziesz co chcesz kupić

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 22:53:35

zalezy jak zyjesz (np czy z rodzicami czy juz na wlasny rachunek) i o co ci chodzi z tym oszczedzaniem, czy po prostu chcesz mniej wydawac czy na cos odłożyć
ja np.1- staram sie oszczedzac czasem na obiadach. moj chłopak mógłby jesc mieso codziennie ale zeby nie bylo tak drogo od czasu do czasu robie zupe na kilka dni (np. fasolke z miesem, mieso w niej jest wiec bardzo nie marudzi),
2-jesli chodzi o kosmetyki to uzaleznilam sie od gazetek promocyjnych. wczesniej ogladam co mam a co mi sie konczy i prawie wszystkie kosmetyki kupuje na promocjach czy to w rossmanie czy w naturze, w super-pharm rzadziej bo drożej tam wychodzi, niby to 2-3zł ale jak sie to podliczy to zbierze się pewna sumka, nie kupuje takich rzeczy jak pillingi bo mozna zrobic super piling z kawy
3-chce ograniczyc wydatki na telefon zmieniajac siec bo moja nie jest zbyt korzystna
4-idąc na zakupy zastanow sie najpier czy na pewno to COS jest ci potrzebne (czy to jedzenie, czy kosmetyk, czy ciuchy/buty)
skarbonka u mnie niestety nie działa.ja po prostu staram sie jak najmniej wydawać na rzeczy codziennego uzytku

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 23:04:03

1. planowanie wydatków
2. trochę mentalnej determinacji
3. tworzenie rezerw

Sposoby na mądre oszczedzanie???

19 sty 2014 - 23:05:19

nie kupuję na zapas, żeby mi się nie popsuło - czyli kupuję tyle ile zjem. oczywiście, jeśli np mleko jest w promocji, to coś takiego mogę kupić w większej ilości, bo postawię na półce i wypiję kiedy jest jego kolej a zaoszczędzę pieniądze. przeglądam gazetki promocyjne przed zakupami, nigdy nie kupuje w stylu: a, tutaj kupię jabłka, bo jak już tu jestem to mogę, to nic że są dwa złote droższe niż u konkurencji. wolę zrobić wycieczkę 30-minutową do innego sklepu aniżeli przepłacić - tylko zyskuję bo dodatkowo mam trening :D tak jak zaczęłam, nie poruszam się komunikacją miejską, w miarę możliwości chodzę pieszo lub jeżdżę rowerem. Ciuchy jak mi są w danym momencie jakieś potrzebne to kupowane w szmateksie (akurat udaj e mi się zawsze kupić coś co mi potrzebne ;p). nie kupuję słodyczy, kupuję dużo warzyw i owoców, które zużywam chwilę a nie dość że są zdrowe to i tańsze niż te wszystkie gotowe produkty maksymalnie przetworzone ;p no i chyba to tyle ;p

Sposoby na mądre oszczedzanie???

22 sty 2014 - 13:38:39

A co sądzicie o czymś takim http://www.damaztorebka.pl/skandia-z-torebka.html ofert kierowana dla kobiet

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CZARNA SUKIENKA NA STUDNIÓWKĘ I JAKIE DODATKI ?