Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 11:57:47

Wiecie co jest najgorsze? Przez to nakręcanie na prezenty, przez to sciganie się a to laptop a to quad nikt nie chce byc chrzestnym, każdy sie boi bo od razu mysli o wydatkach. Ja np mam taki problem. Wkrótce będe wybierała chrzestnych dla mojego dziecka, nie mam zadnej bardzo bliskiej rodziny typu brat siostra czy siostra lub brat cioteczny-tylko dalszych kuzynów i znajomych. No i mam skrupuły ich prosic bo każdy teraz mysli przez takie głupie gadanie ludzi o tych pieprzonych prezentach, że to sa jakies ogromne wydatki na całe życie. Nikt nie patrzy na to jak na jakies wyróznienie, na to że mam do kogos wyjatkowe zaufanie, na to, ze jest proszony o to by przyjął na siebie wyjątkową rolę.Widze jak podchodza do tego znajomi np.o jezu mam byc chrzestnym-teraz chrzest, potem roczek, komunia a na osiemnastke to chyba samochod-i juz im się kalkulator włącza. Ludzie czemu wy sie tak nakręcacie?

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 12:02:55

Cytat
anna178
Wiecie co jest najgorsze? Przez to nakręcanie na prezenty, przez to sciganie się a to laptop a to quad nikt nie chce byc chrzestnym, każdy sie boi bo od razu mysli o wydatkach. Ja np mam taki problem. Wkrótce będe wybierała chrzestnych dla mojego dziecka, nie mam zadnej bardzo bliskiej rodziny typu brat siostra czy siostra lub brat cioteczny-tylko dalszych kuzynów i znajomych. No i mam skrupuły ich prosic bo każdy teraz mysli przez takie głupie gadanie ludzi o tych pieprzonych prezentach, że to sa jakies ogromne wydatki na całe życie. Nikt nie patrzy na to jak na jakies wyróznienie, na to że mam do kogos wyjatkowe zaufanie, na to, ze jest proszony o to by przyjął na siebie wyjątkową rolę.Widze jak podchodza do tego znajomi np.o jezu mam byc chrzestnym-teraz chrzest, potem roczek, komunia a na osiemnastke to chyba samochod-i juz im się kalkulator włącza. Ludzie czemu wy sie tak nakręcacie?

dlatego jestem chrzestną 1dziecka i nie zamierzam być więcej... zbytnio i tak z chrześnicą nie mam kontaktu..

na osiemnastke samochod? myślę że dojdzie do tego że będą mieszkania kupować.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 12:08:40

na ile cię stać tyle dasz i nie patrz na inych bo inny da więcej,tym bardziej że to służbowo.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 12:14:23

Cytat
anna178
Wiecie co jest najgorsze? Przez to nakręcanie na prezenty, przez to sciganie się a to laptop a to quad nikt nie chce byc chrzestnym, każdy sie boi bo od razu mysli o wydatkach. Ja np mam taki problem. Wkrótce będe wybierała chrzestnych dla mojego dziecka, nie mam zadnej bardzo bliskiej rodziny typu brat siostra czy siostra lub brat cioteczny-tylko dalszych kuzynów i znajomych. No i mam skrupuły ich prosic bo każdy teraz mysli przez takie głupie gadanie ludzi o tych pieprzonych prezentach, że to sa jakies ogromne wydatki na całe życie. Nikt nie patrzy na to jak na jakies wyróznienie, na to że mam do kogos wyjatkowe zaufanie, na to, ze jest proszony o to by przyjął na siebie wyjątkową rolę.Widze jak podchodza do tego znajomi np.o jezu mam byc chrzestnym-teraz chrzest, potem roczek, komunia a na osiemnastke to chyba samochod-i juz im się kalkulator włącza. Ludzie czemu wy sie tak nakręcacie?

Ja mam narazie dwóch chrześniaków i tak właśnie do tej roli podchodzę , jako wyróżnienie i pewnego rodzaju zaszczyt , nie rozpieszczam ich drogimi prezentami bo mnie na nie nie stać , sama mam trójkę dzieci a pracuje tylko mąż ale zawsze pamiętam o nich w urodziny, mikołaja , dzień dziecka itp. a także bez okazji i choć nie są to drogie upominki moim zdaniem liczy się pamięć i kiedyś gdy pójdą do komunii tez nie będę szaleć , dam tyle na ile będzie mnie stać i nie obchodzi mnie co powiedzą inni, ja miałam chrzestnego który sam miał 6 dzieci i im się nie przelewało ale zawsze o mnie pamiętał , na imieniny zawsze dostawałam czekolade nawet jak byłam już panienką i wspominam to ze łzą w oku ....bo tak jak wspomniałam liczy się pamięć przez całe życie a nie tylko od święta :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-09 12:15 przez margaretka77.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 12:24:22

Cytat
anna178
Wiecie co jest najgorsze? Przez to nakręcanie na prezenty, przez to sciganie się a to laptop a to quad nikt nie chce byc chrzestnym, każdy sie boi bo od razu mysli o wydatkach. Ja np mam taki problem. Wkrótce będe wybierała chrzestnych dla mojego dziecka, nie mam zadnej bardzo bliskiej rodziny typu brat siostra czy siostra lub brat cioteczny-tylko dalszych kuzynów i znajomych. No i mam skrupuły ich prosic bo każdy teraz mysli przez takie głupie gadanie ludzi o tych pieprzonych prezentach, że to sa jakies ogromne wydatki na całe życie. Nikt nie patrzy na to jak na jakies wyróznienie, na to że mam do kogos wyjatkowe zaufanie, na to, ze jest proszony o to by przyjął na siebie wyjątkową rolę.Widze jak podchodza do tego znajomi np.o jezu mam byc chrzestnym-teraz chrzest, potem roczek, komunia a na osiemnastke to chyba samochod-i juz im się kalkulator włącza. Ludzie czemu wy sie tak nakręcacie?

dokładnie!!! mam ten sam problem, nikt nie chce w dzisiejszych czasach zostawać chrzestnymi, bo to tak kosztowny biznes.

ludzie, zastanówcie sie co te dzieciaki wyciągną z komunii w sensie duchowym! nic, kompletnie nic, tylko wyścig kto dostał więcej i lepiej! a potem dziwota że rośnie pokolenie minimalistów i materialistów.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 12:27:55

Ja w tamtym roku byłam na komunii chrześnicy , dałam do koperty 500zł , kupiłam bombonierkę i łańcuszek który kosztował około 450zł . I tym sposobem zmieściłam się w granicy 1000zł :)

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 12:37:20

w większości wypadków to stara polska maksyma:

"POSTAW SIĘ A ZASTAW" :D:D:D:D

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 13:01:34

ja w zeszłym roku dałam chrześnicy na komunie telefon za 180 zł + pamiątke i uważam że to wystarczający prezent aha jeszcze dałam albe i dodatki po mojej rok starszej córce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-09 13:05 przez misia27.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 13:22:49

Cytat
bialutka69
mysle ze 500zł w zupelnosci wystraczy na komunie ,
jak ktos ma moze dac wiecej, a kto mniej daje mniej -proste ;)

zgadzam się :)
my za parę tygodni tez mamy komunię chrześnicy męża i postanowiliśmy dać jej prezent - komplet :złote kolczyki wkrętki z wisiorkiem oraz łańcuszek. Kupione w Aparcie za niecałe 500 zł.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 13:50:14

Cytat
joanna_1807
jestem na maksa wkur................. bo czuje się zmuszona do dawania kasy

Moze nie ulegaj presji naciskajacych rodzicow dziecka i kup to co uwazasz za stosowne i w granicach finansowych.Ja chyba wrecz na zlosc nie dalalabym w takiej sytuacji kasy jesli czulabym,ze wrecz taki wymog :) Poza tym gdzie sa pamiatki? Kasa nigdy nie wiadomo na co zostanie przeznaczona i czesto rodzice robia przyjecia ponad stan a potem kasa z kopert komunijnych idzie na zaplate za nie.Byl taki reportaz w tv w zeszlym roku wlasnie poruszajacy te kwestie.Szok

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 14:09:53

Ja w maju mam komunie mojej siostrzyczki i miałam jej dać 500zł ale ostatecznie daje 300zł + pamiątka np.książka lub obrazek święty.Niestety nie jestem w stanie dac jej więcej,gdyż tylko mąż pracuje,mamy 2 dzieci i kredyt do spłacania...

Co do wypowiedzi anna178 oraz margaretka77 to w zupełności sie z nimi zgadzam.
Ja póki co nie jestem chrzestną a bardzo bym chciała.Mam nadzieje ze kiedys bede:)

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 14:57:40

my z mężem mamy w maju komunię u jego chrześniaka i dajemy 500zł,więcej nie dam gdyz nie mam a poza tym i tak pewnie rodzice dziecka wydadzą na inny cel,gdyż z kasą się u nich nie przelewa, a mają w sumie pięć dzieciaków.Poza tym impreza nie jest w lokalu tylko w domku.
Nie ma co przesadzać z pieniążkami!!!!! Jeśli teraz chrześni mają dawać od 1tys.w górę to ciekawi mnie ile dadzą jak to dziecko będzie się kiedyś żenić?????????My z mężem mamy po dwóch chrześniaków(czyli w sumie czwórka)i już trzeba byłoby ciągle odkładać na nich pieniążki bo a to komunia,urodzinki,a to mikołaj,potem 18-stka,a na koniec wesele....zawsze jest okazja by dawać pieniądze.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 15:50:22

Dzieki wszystkim mamusiom za komentarze, jakoś to wypośrodkuje;) Jak zawsze jesteście nieocenione.Pozdrawiam

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamusie z Chorzowa i okolic