Obecnie rozmawiamy o:

Ładna biżuteria

gorący temat

hurtownia elektryczna

dzisiaj o 22:38

szkoła nauki jazdy

dzisiaj o 22:37

Angielski

dzisiaj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

dzisiaj o 18:57

transport i spedycja

dzisiaj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 06:30:37

ja ide teraz do chrzesnicy kupiłam rower za ponad 600 i to wystarczy +pamiatka i kwiaty a inni niech dają nawet po 10.000 mnie to juz nie obchodzi

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 07:47:21

ja tez mm komunie chrzesniaka i daje tylko 500 zł.Dla mnie to i tak majątek!!!Ale niech już będzie i też kończę prezenty na mikołaja itp.Sama mam teraz 2 dzieci,kupe długów i chrzest mojej kruszynki.Nie mzm zamiaru brać nic na kredyt.Powiedziałam im,że nie ma tak,że on mi powie chce np laptop czy komórkę to ja lece i biore kredyt.Komunia to nie wesele!Ja odkładałam kasę od grudnia i tak było cięzko 100 zł w miesiącu.Chrzestna już nie zamierzam byc bo z męzem w sumie mamy 4 i dopiero 2 po komunii a nasz dzieci??to one powinny być najważniejsze!

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 08:24:27

500 zl to ja dostalam na slub. mysle, ze 300 zl spokojnie wystarczy, bo rzeczywiscie dzieciom sie w glowach przewraca, a to wszystko wina doroslych!!! bo nie chca wyjsc na sknere.. ja na komunie uzbieralam lacznie 350 zl, zloty lancuszek (ktory wcale na polce nie lezy, a nosze go CIAGLE) i lyzworolki. sama ide w tym roku na komunie do syna znajomej i tez kupuje lyzworolki, ktore wyniosa mnie jakies 100 zl, gdyz nie stac mnie na nic innego, a te 100 zl to i tak dla mnie bardzo duzo i bede musiala "przyciac" pasa przez 2 miesiace.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 08:43:00

My w tym roku też idziemy na komunie już mamy zapowiedziane ze młody zbiera na PSP jak się zapytałam co jeszcze można by mu kupić to usłyszałam że bardzo mu zależy na tym i nawet jeżeli nie uzbiera na to to oni mu dołożą i kupią a z moich wyliczeń wychodzi że spokojnie nazbiera (dobra sąsiadka da pewnie z 300 zł chrzesna z 200 ciocia z 200 wujek z 100 druga ciocia z 200 )w ten sposób młody zbierze z 1000 zł a jeszcze my damy bo mąż jest chrzestnym 300-400 zł więc jestem na maksa wkur................. bo czuje się zmuszona do dawania kasy
4 Lata temu byliśmy u chrzestnicy męża i dałam książkę za 150 zł i 350 do koperty i jak młoda otwierała kopertę to zrobiła zawiedzioną minę bo nie wiedziała że tam też jest koperta natomiast jak otwarła kopertę od babci to aż podskoczyła z radości bo było tak prawie 2500 tys nadmienię że rodzice sie budowali wiec kasa poszła na budowę dopiero teraz kupili jakiegoś kompa

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 08:44:01

Cytat
elwira151
Moze troche w tym winy tych ,ktorzy daja prezenty ponad stan....
Bo tak dokładnie jest ja też mam w tym roku komunię u swojego chrześniaka i umawialiśmy się z jego chrzestnym że on kupi jakiś lepszy rower i coś tam jeszcze i ja też kupię jakiś prezent w granicach do 500 zł. Niedawno się dowiedziałam że chrzestny bierze pożyczkę i zamiast roweru kupuje kłada ..... zamarłam po prostu dla mnie to prezent mocno przesadzony i na dokładkę niebezpieczny dla dziecka które w tym przypadku na 100% będzie jęździć bez żadnego nadzoru. Ale mam to gdzieś ja się zapożyczać nie będę sama mam troje dzieci i nie stać mnie na takie wydatki jak pisała któraś z przedmówczyń Pierwsza Komunia już dawno zatraciła swój prawdziwy sens dziecko nie przeżywa tego ważnego wydarzenia tylko przeżywa jaki prezent dostanie.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 09:03:16

Ja jestem zdania że daję tyle na ile mnie stać , na pewno bym się nie zadłużała żeby się tylko pokazać przed rodziną i napewno kupiłabym jakiś drobny prezent na pamiątkę np.jakiś album lub książkę ewentualnie obrazek itp. a pieniądze ewentualnie jako dodatek żeby dziecko nie kojarzyło komunii tylko z kasą. A druga sprawa to zależy też jak często widujesz chrześniaka, bo ja swojego dość często i prawie zawsze dostaje ode mnie jakiś drobiazg a są chrzestni tzw. okazjonalni, którzy są na chrzest , komunie i ślub i tacy zapewne starają sie zrekompensować wszystkie lata przez które nie pamiętają o "swoich dzieciach" :)

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 09:27:30

W moich stronach chrzestni dają około 1000 zł lub prezenty w tej granicy .
Ale wiadomo daj tyle na ile Cie stać ..

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 09:41:56

Myślę ,ze około 500 zł wystarczy . Wkurza mnie to dawanie takiej kasy.Dzieciak wariuje,nie wie co kupić. Starszemu załozylismy fundusz posagowy----chociaż i tak nie jestem pewna czy dobrze zrobiliśmy znajac nasze polskie realia..Powinna wystarczyć czekolada i jakiś drobiazg .Niestety taki mamy czasy.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 10:20:46

możesz kupić coś ze złota będzie mieć pamiątkę jak rodzice kasowi to na kasę nie patrzą tym bardziej ze nie uczymujecie kontaktu. tak to dziecko będzie wspominając ze to ma od chrzestnej.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 10:34:01

Cytat
maja061691
W moich stronach chrzestni dają około 1000 zł lub prezenty w tej granicy .
Ale wiadomo daj tyle na ile Cie stać ..

Na komunię 1000 zł a na wesele 10000 zł ;-)

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 10:46:25

Cytat
dominka285
Cytat
maja061691
W moich stronach chrzestni dają około 1000 zł lub prezenty w tej granicy .
Ale wiadomo daj tyle na ile Cie stać ..

Na komunię 1000 zł a na wesele 10000 zł ;-)

Znajoma jest chrzestna tez daje 1000zł, wiec ja jej sie pytam, ile pozniej dasz na wesele; 5000ł to miniumum.
Ja choc do biednych nie naleze dalabym 400-500, lub dla dziewczynki kupila cos zlotego w tej kwocie.

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 10:58:20

ja rok temu miałam komunię chrześnicy i dałam 800zł.A teraz rozmawiałam z koleżanką która ma komunię chrześnicy w maju i mówi że ma naszykowane 5000!!!!!!!!! byłam w szoku ale ona powiedziała że ma tylko jedna chrześnicę i nie ma zamiaru jej na nic żałować.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 11:19:33

Cytat
lola8285
ja rok temu miałam komunię chrześnicy i dałam 800zł.A teraz rozmawiałam z koleżanką która ma komunię chrześnicy w maju i mówi że ma naszykowane 5000!!!!!!!!! byłam w szoku ale ona powiedziała że ma tylko jedna chrześnicę i nie ma zamiaru jej na nic żałować.

Dla jednych 50 zł to tyle, co dla innych 500zł ,a są i tacy dla których 5000 nie jest jakąś wielką sumą ,ale nawet jeśli stać by mnie było na te 5000 to na komunię napewno bym tyle nie dała!!!!! ( chyba że ktoś lubi "pokazówki";) , jeśli się ma ochotę wesprzeć chrześniaka to można to zrobić bez okazji w ciągu roku :) a komunia powinna kojarzyć się zupełnie z czymś innym a nie z ilością zebranej kasy .

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 11:38:03

nas również czeka komunia, mąż jest chrzestnym i kupiliśmy już rower za 800zł:)

Ile na komunie?

09 kwi 2011 - 11:52:54

chciałabym mieć takich chrzestnych ktorzy dadzą 5tys w prezencie ślubnym hehehe :) żałosne to już, a widok dziecka 8letniego które idzie ulicą z komórką włączoną na full to widok już nie mal codzienny.... gdzie te czasy gdzie dostawalo się zegarki, rowery medaliki i inne...

pamiętam dostałam 2radia i 2zegarki i rower... a dziś mam satysfakcję że motor sama sobie kupiłam o !:)

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego dzieciakom w ten dzień jakże ważny dla Nas wszystkich.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Mamusie z Chorzowa i okolic