Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 9 10 11 -->

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:50:41

Witajcie! Z góry proszę o nie pisanie one linerów typu: MASAKRA, FU, proszę o uargumentowanie swojej opinii.
Zwracam się do Was z nietypową prośbą. W dniach 3/6 czerwca jadę na grób mojego ukochanego na rocznicę jego śmierci. Mam kilka pomysłów na stylizację. Chciałabym zrobić wszystko by jak najlepiej wpasować się w jego gust. Ukochany był muzykiem i dlatego planowałam założyć suknię z muzycznym motywem, jednak nie dotarła ona na czas i musiałam znaleźć jej substytut. Dodam, że mój ukochany uwielbiał ciemne barwy, był dzieckiem secesji, przez pewien czas swojego życia był także żeglarzem. Jeśli chodzi o jego gusta dotyczące mody nie przepadał za spodniami, wąskimi spódnicami i krótkimi fryzurami. Wolał raczej dziewczęcość i strojność przywodzącą mu na myśl dzieciństwo spędzone wśród artystycznej rodziny.

Pierwszy

+ lity z deezee te 16 cm

Drugi: Tu mam pewne zastrzeżenia do krzyża i aksamitu, jako, że pewnie będzie ciepło, a sam haft nieco koliduje z poglądami ukochanego, który delikatnie powiedziawszy nie przepadał za chrześcijaństwem.
+ szyfonowa mgiełka ze stójka
+ korona z różami a la Lana Del Rey
+lity 16cm

Trzecią wkleję później, ponieważ nadal się szyje.
Jest z żakardu rozkloszowana i obszyta u dołu koronką. Cała czarna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 17:51 przez dextella.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:55:12

jak już to jeden. Jednak obie nie podobają mi się, są ciężkie, secesyjne, skansenowe, nie wiem jak to nazwać. Jadąc na grób ukochanego ja osobiście bym sie tak strojem nie przejmowała.

zweryfikowana
Posty: 644
Ostrzeżenia: 2/5

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:55:36

wow, ta pierwsza fajna.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 18:00 przez Ewelinnta.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:56:44

Pierwsza.

Że tak spytam, po co się stylizować na grób?

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:57:41

To jedziesz tam po to, żeby przyszpanować strojem czy żeby się za niego pomodlić, powspominać, etc.?
Za dużo teledysków Katy Perry.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:58:04

Nicolenka przecież piszę, że powinny być secesyjne, bo w takich rzeczach on gustował i za takimi tęsknił.

Zuosnica, dla sprawienia duchowi ukochanego przyjemnosci.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:58:24

Nie doradzę, bo.. zupełnie inny dla mnie 'świat'.

Ale doceniam.. wybrałabym opcje pierwszą.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:58:35

Dla mnie to chore.

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:59:03

Jeśli już coś to pierwsze po za tym po co się tak stylizować pamięć ma się w sercu a ubiorem nic nie zmienisz...

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:59:34

tyle lat tutaj a nadal mnie coś dziwi... jak dla mnie będziesz wyglądać śmiesznie w obu tych kreacjach, cmentarz to nie cyrk nawet jak ktoś za życia w nim pracował i go uwielbiał (że tak to przykładowo powiem) i tak MASAKRA!!!

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 17:59:36

milka1192, uważam, że jeśli chodzi o dopełnienie pewnych rytuałów potrzebny jest również odpowiedni strój i szacunek dla gustu tego, którego już fizycznie z nami nie ma.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 18:00:11

Cytat
dextella
Nicolenka przecież piszę, że powinny być secesyjne, bo w takich rzeczach on gustował i za takimi tęsknił.

Zuosnica, dla sprawienia duchowi ukochanego przyjemnosci.

tak widziałam, nie jestem ślepa ani głupia, ani analfabetką tym bardziej nie jestem. Po prostu to do mnie nie przemawia i jest brzydkie właśnie poprzez taki styl.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 18:00:34

Cytat
dextella
Zuosnica, dla sprawienia duchowi ukochanego przyjemnosci.
Seems legit:D

No to jestem za pierwszą, bo czarna.
Cytat
dextella
szacunek dla gustu tego, którego już fizycznie z nami nie ma.
Czyli jak idzie się np. na grób dziadka to powinno się zakładać skarpety pod kolana i spodnie pod biust?:P Rozumiem z jednej strony o co Ci chodzi, ale wiesz, przesada w żadną stronę nie jest dobra. Myślę, że powinnaś ubrać się skromnie ale ładnie - z szacunku dla zmarłego. Np. pierwsza sukienka ale bez tego fikuśnego kapelusza i do tego normalne czarne czółenka a nie lity. W końcu to cmentarz a nie wybieg. No, ale i tak zrobisz jak uznasz za słuszne. Przykro mi z powodu śmierci chłopaka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-25 18:04 przez Zuosnica.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 18:01:09

To Ty jakieś gusła będziesz odprawiać? Sorry, ale jak wierzę w życie po śmierci tak to jest dla mnie co najmniej dziwne.

Stylizacja na rocznicę śmierci h/n?

25 maj 2013 - 18:02:09

z tobą jest chyba coś nie tak...takie stroje to do filmu kostiumowego a nie teraźniejszości się nadają

następna dyskusja:

To wstyd!!!!!!!!!!11