Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

psy maltańczyki

16 kwi 2012 - 23:20:11

hej co sądzicie o tych pieskach? może któraś z Was ma? zastanawiam się dłuższy czas nad nimi jak z pielęgnacją czy duży jest to koszt ich utrzymania? wypowiadajcie się:) i jakie są ceny tych piesków
? :) :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 23:22 przez kajusia0407.

psy maltańczyki

16 kwi 2012 - 23:30:46

Zgodnie z ustawą od tego roku można kupować tylko psy z rodowodem. Cena od 2500 w górę. Pięlegnacja jest bardzo czasochłonna i kosztowna. Mino tego że powiiecmy strzyżeż psa na któko to i tak wymaga on regularnego czesania. W przeciwnym razie włos sie filcuje powstają odparzenia i potówki. Strzyżenia psa maltana w wiekszym mieście Olsztyn to ok 100zł. Aby w miare wyglądał należy to robić co 3miesiące + czesanie w domu co tydzień żeby także nie dopłacać za rozczesywanie. A i jeszcze trzeba pamiętać o oczach które dużo ropieją u tej rasy. Należy te okolice czesto przecierac mokrym wacikiem kosmetycznym i/ lub profesjonalnym wybielającym szamponem (50zł/250ml. All1system )

psy maltańczyki

16 kwi 2012 - 23:32:29

ja mam :D jest prze cudowny cała rodzina w nim jest zakochana :D mój ma włosy ok 4 -5 cm na oko i go kąpie raz w miesiącu. Nie myje go wybielającymi a i tak jest idealnie biały. Mój kosztował 800(bez rodowodu rzecz jasna). A jeżeli chodzi o jedzenie to mój je purine i ma się bardzo dobrze :) co jakiś czas dostaje np ryż z marchewka i kurczakiem. Polecam ci naprawdę bo jest poprostu zajebi*ty ;)





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 23:37 przez maleena.

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

psy maltańczyki

16 kwi 2012 - 23:36:11

psy świetne.
uwielbiają się uczyć-więc jeśli chcesz pieska tylko do kochania to odpuść.
są białe więc wymagają uwagi na spacerach, szczególnie w taką pogodę jak mamy teraz;P
trzeba dać o oczy bo nie przemywane powoduję białe plamy na futerku-pod oczkami
cena od ok. 1500 w górę
no i nie mają sierści tylko włosy
ach, i nie polecałabym dla ludzi z małymi dziećmi.

psy maltańczyki

17 kwi 2012 - 22:55:00

maleena fajny kundel ;) skoro nie ma rodowodu to nie jest to maltańczyk, tylko zwykły kundelek ;]

niezweryfikowana
Posty: 887
Ostrzeżenia: 2/5

psy maltańczyki

17 kwi 2012 - 23:01:02

MoniqueJulie CICHO BĄDŹ! Ty niedobra zła kobieto! to jest Maltańczyk Miniaturka!



a tak na poważnie. fajny kundelek-nie, nie obrażam Cie, naprawdę ładny :)

psy maltańczyki

17 kwi 2012 - 23:05:07

To moja nuna ;-). Zgadzam się z użytkowniczką tynaaa. Pielęgnacja i utrzymanie maltana jest dość kosztowne. Jeśli chodzi o szampony i kosmetyki to temat jest dość obszerny...



psy maltańczyki

17 kwi 2012 - 23:40:41

Cytat
anjuchaprim
MoniqueJulie CICHO BĄDŹ! Ty niedobra zła kobieto! to jest Maltańczyk Miniaturka!



a tak na poważnie. fajny kundelek-nie, nie obrażam Cie, naprawdę ładny :)
ale on to nawet nie bardzo podobny do maltana, tyle co z koloru sierści:D

psy maltańczyki

17 kwi 2012 - 23:46:54

ja mialam :) Niestety moj piesek często przebywał na polku co uniemożliwiało zapuszcenie mu długiej białej lsniącej siersci , trzeeba bylo raz na pol roku obcinac na bardzo krótko, okropne koltuny :) i hmmm nie był za miły <-- ale to chyba wina gronkowca w uszach :) ale i tak go kochałam , przezył z nami prawie 9 lat :)

psy maltańczyki

18 kwi 2012 - 01:34:46

Cytat
anjuchaprim
MoniqueJulie CICHO BĄDŹ! Ty niedobra zła kobieto! to jest Maltańczyk Miniaturka!

osz kurczaczek, a ja przez chwilę myślałam że jest to maltańczyk środkowo-afrykański. Dzięki za wyprowadzenie z błędu :)

psy maltańczyki

18 kwi 2012 - 01:37:18

najlepsze psy to są boo serce

psy maltańczyki

18 kwi 2012 - 01:43:46

Cytat
wikyyy71
najlepsze psy to są boo serce

nie ma takiej rasy jak boo - to jest Pomeranian - szpic miniaturowy, tylko w specyficzny sposób wystrzyżony, a Boo to jest tylko imię jednostki która zaistniała w sieci. matko jedyna. Za niedługo będzie rasa scobby doo i pluto



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-18 01:45 przez MoniqueJulie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dalmatyńczyk