Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
alicja70
Jakoś nie mogę pojąć, że w XXI wieku w środku Europy dorosła kobieta nie posiada ani jednej spódnicy czy pary spodni, w których będzie się prezentować elegancko i godnie. No Afryka dzika..

dokładnie i jeszcze zakłada wątek na szafie.

Cytat
dr_flexy
Jasne spodnie raczej nie...gdyby był to dodatek ( typu torebka, buty) czarny kolor to podstawa. Zależy też jaką rodzinę ma twój mąż ( chodzi o to czy będą bardzo na to zwracać uwagę). Osobiście ubrałabym:
I.czarną sukienkę
II. spódniczkę + białą koszulę, a rękawy podwinęła, lub biały top i wytrzymać w myrynarce
III.leginsy + dłuższą białą koszulę.
Mam nadzieję że pomogłam :)

mówisz,że czarny to podstawa i że można zaakceptować coś jasnego ale tylko jeśli to buty lub torebka w 2 na 3 zaproponowanych przez Ciebie stylizacjach bije po oczach biel. I to w strojach, nie dodatkach.

Wytrzymać w marynarce na 30 st upale ? No zlituj się. Jak to będzie wyglądać ? Każdy ubierze coś krótkiego w taki dzień.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 21:31 przez gachi.

teraz ludzie już nie chodzą na pogrzeby ubrani na czarno, chyba że to bardzo bliska rodzina do zmarłego.
myśle że możesz iśc w takich spodniach ;)

Cytat
AngelsHall
jasne że wypada. To nie jest ktoś z bliskiej rodziny dlatego uważam, że nie musisz ubierać się na czarno. Albo po prostu ubierz dzinsy jeżeli nie jesteś przekonana do tych spodni i tyle...może się nie uparzysz:P

Cytat
sylwcia83
chabrowe wydawaly mi sie zbyt krzykliwe jaskrawe i rzucajace sie w oczy ale musze sie ubrac w calosc i ocenic. Szarosci i granatów (poza dzinsami) ie posiadam w swojej szafie.

A moze jednak spodnica czarna (tylko ze jest krótka do polowy uda)
Wiec nie wiem co moze byc gorzej odebrane przez ludzi ...wydawalo mi sie z espodnica bo to nogi sa na wierzchu ...do tego jest obcisla

JEZU LUDZIE ! Czy Wy się ubieracie dla ludzi uczestniczących na pogrzebie czy dla zmarłej osoby oddając szacunek ? Wszędzie tylko "co ludzie powiedzą" oj boże...

Ubierz się ELEGANCKO ale nie przesadnie kolorowo i tyle. A to co inni powiedzą to olej, pogrzeb to pożeganie bliskiej osoby a nie komentowanie kto jak przyszedł i robienie z pogrzebu rewii mody.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 21:34 przez gachi.

Cytat
sylwcia83
Niestety z powodu masakrycznie dlugich nóg kupno spodni dla mnie to nielada wyzwanie dlatego mam taki jakie akurat znajde i obecnie mam dzinsy niebieskie granatowe (ale nie wiem czy dzinsy pasuje bo sa malo eleganckie) mam chabrowe morelowe białe i te kremowo-bananowe jakby tak je okreslić Sa jedynymi spodniami o w miare stonowanym kolorze. Pożyczenie od kolezanki raczej nie wchodzi w gre bo kolezanki nosza spodnie o 15 cm krotsze;).

moim zdaniem już lepiej granatowe jeansy, niż eleganckie żółte

Cytat
lolita077
Cytat
papryczka899
A musisz tam isc ?Mąż może sam pojsc to i tak dalsza rodzina
haha nie pójdzie na pogrzeb bo nie ma w co się ubrać -.- to jest i jej rodzina


No i co ze rodzina w dodatku dalsza ze strony męża .

Cytat
Carrie_Bradshaw
Cytat
alicja70
Jakoś nie mogę pojąć, że w XXI wieku w środku Europy dorosła kobieta nie posiada ani jednej spódnicy czy pary spodni, w których będzie się prezentować elegancko i godnie. No Afryka dzika..

dokładnie i jeszcze zakłada wątek na szafie.

Posiadam wiele rzeczy ktore wygladaja elegancko (zarowno spódnice jak i spodnie)- ale niestety nie sa czarne ani ciemne. O problemie z kupnem spodni juz pisałam także mozna sie dziwić ale nie moja wina ze producenci nie uwzgledniaja mojej długosci w produkcjach. Te które mam nie sa wynikiem mojego zamilowania do zółci czy innego koloru tylko porostu akurat takie udało mi sie znalezc w odpowieniej długosci. Z dzinsami tez jest mniejszy problem. Ale nie zrozumie tego ktos kto nie ma problemu ...ale nie o tym watek...Spódnice srednio lubie ...ewentualnie krotkie, wiec posiadam ich mniej a te co sa sa dobre na kazda inna okazje ale na pogrzeb uwazam je za za krotkie. Moje pytanie tu dotyczylo oceny danej sytucji i tego co zaproponowalam na tak lub nie a nie rozwikłania problemu ze nie posiadam takiej lub innej czesci garderoby:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 21:42 przez sylwcia83.

Ubierz to, co masz. Najważniejsze abyś wyglądała elegancko, bo tak naprawdę to najważniejsze, że tam pójdziesz. Niech wszyscy zapamiętają Cię taką, jaka jesteś. Nie ma potrzeby ,,przebieranki''.
Byłam dziś na pogrzebie bardzo zacnej osoby i byłam ubrana na biało, bo było gorąco. Oczywiście zrobiłam sobą ,,przedstawienie'', ale nie z powodu bieli tylko pięknego wyglądu:)

ja osobiście nie ubrałabym niczego jasnego na pogrzeb. nawet jak byłam na pogrzebach dalszej rodziny, czy nawet dalszych znajomych, to ubierałam się na czarno, ewentualnie bardzo ciemne klasyczne jeansy. Jednak wiele razy widziałam osoby ubrane w jasne kolory. Nawet bliska rodzina w jasnych kurtkach itp. Pogrzeb jest okolicznością, przy której raczej nie zwraca się mocno uwagi na ubiór innych gości. Może przytoczę tylko jedną sytuację: na pogrzebie mojego taty dziewczyna z dalszej rodziny była ubrana w różowiastą kurtkę i srebrne legginsy. Myślałam, że sama dołączę zaraz do ojca, tak mnie zirytował jej brak szacunku, który okazała swoim strojem. Lepiej by chyba było gdyby nie przyszła. Do tej pory jest wspominana w rodzinie ;)

Cytat
ewa1431
Ubierz to, co masz. Najważniejsze abyś wyglądała elegancko, bo tak naprawdę to najważniejsze, że tam pójdziesz. Niech wszyscy zapamiętają Cię taką, jaka jesteś. Nie ma potrzeby ,,przebieranki''.
Byłam dziś na pogrzebie bardzo zacnej osoby i byłam ubrana na biało, bo było gorąco. Oczywiście zrobiłam sobą ,,przedstawienie'', ale nie z powodu bieli tylko pięknego wyglądu:)
Nie było żadnych uwag czy glupich spojrzen z tego powodu?
Czy reszta osob była na czarno lub ciemno czy inni też ubrani byli w jasne kolory?

Chcesz mi powiedzieć że nie posiadasz w swojej szafie żadnych eleganckich ubrań stosownych do poważniejszych okazji ? Same imprezowe mini i krzykliwe kolory ?
Nigdy nie musiałaś ubrać się elegancko i nie wyzywająco ?
Skoro uważasz że spodni nie kupisz to idź do sklepu i kup jakąś ciemną dłuższą spódnicę - nie mini. I po kłopocie.
Nie widziałam na pogrzebie jeszcze nikogo w żółtych spodniach, nie wypada tak się ubierać

Cytat
bstl
Chcesz mi powiedzieć że nie posiadasz w swojej szafie żadnych eleganckich ubrań stosownych do poważniejszych okazji ? Same imprezowe mini i krzykliwe kolory ?
Nigdy nie musiałaś ubrać się elegancko i nie wyzywająco ?
Skoro uważasz że spodni nie kupisz to idź do sklepu i kup jakąś ciemną dłuższą spódnicę - nie mini. I po kłopocie.
Nie widziałam na pogrzebie jeszcze nikogo w żółtych spodniach, nie wypada tak się ubierać
Tak jak juz pisałam wyżej mam eleganckie ubrania i nie tylko krzykliwe kolory. Białe kremowe pudrowe morelowe ale nie posiadam zbytniej ilosci ubran czarnych poza leginsami,kilkoma bluzkami, marynarka i butami. Może jasniej nie posiadam czarnych/ciemnych ubran do zestawienie gora i goł ciemny. Co wcale nie oznacza ze ubrania ktore mam sa odrazu wyzywajace i nieeleganckie. Poprostu nie sa ciemneSpódnice nie sa tez mini tylko w pol uda albo ponad kolano troche. Ale przy moich nogach nawet takie uwazane sa za krotkie:)

ale wszyscy się dziwią, że nie masz czarnych ubrań w dużych ilościach. może po prostu nie lubisz czerni i nie czujesz się w niej dobrze, tak samo jak ja nie przepadam za czerwienią, bo źle w niej wyglądam... każda z nas ma jakiś kolor, którego nie lubi i nie ma go w szafie.

sylwcia83 nie irytuj się, jeżeli masz elegancką letnią niewygogoloną i stonowaną sukienkę, to ją załóż i kup w sklepie czarny tiulowy szal, żeby do kościoła zarzucić na ramiona i podkreślić tym elementem charakter uroczystości, do tego czarne balerinki i będzie ok, tym bardziej, że jest to dalsza rodzina. Tradycyjnie kobiety w rodzinie noszą też nakrycie głowy - jakiś mały czarny kapelutek lub czarna opaska na włosy i możesz stworzyć bardzo udaną stylizację utrzymaną w stosownym charakterze, nie musisz zaraz być spowita kirem żałobnym bo to raczej dla wdów, wdowców i sierot.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Projekty ciążowe