Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

godzinę temu

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

to chyba na Twoim miejscu wolałabym ubrać ciemne jeansy i tą czarną bluzkę z baskinką.

Bardzo rzadko kiedy chodze na pogrzeby. Jeżeli juz byłam to przewaznie staralam sie ubierac na ciemno. Widzialam że bardzo dużo osob poprzychodziło w jasnych kolorach i nie zawsze to byly eleganckie w miare ubrania. Mało kto byl w ciemnyh ubraniach aż sie sama zdziwiłam. Coraz mniej osób ubiera sie tradycyjnie w ciemne ciuchy (eleganckie itd) więc ja juz bym sie nie przejmowała aż tak strojem czy jest cały czarny czy nie. Ważne zeby nie pojsc w mini czy w spodenkach badz z głębokim dekoltem :) A do tego to nie jest bliska rodzina.

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

Myślę, że nic się nie stanie, jak tak się ubierzesz.

Cytat
anta83
Bluzka ok i buty też. Myślę że w sumie jeśli to dalsza rodzina męża to mogłabyś te spodnie ubrać chociaż do końca nie jestem przekonana.
A nie masz chociaż szarych spodni? Albo koleżanki od której mogłabyś pożyczyć?

zweryfikowana
Posty: 596
Ostrzeżenia: 2/5

Ubieraj śmiało i się nie przejmuj innymi ludźmi ;) zobczysz,ze nie tylko ty będziesz miała coś jasnego ;)

kilka cytatów z różnych stron na temat ubioru podczas pogrzebu:

"Czerń jest zarezerwowana dla rodziny zmarłego i podkreśla głęboki żal po utracie. Jednak niezależnie od stopnia pokrewieństwa czy zażyłości ze zmarłym, strój powinien być skromny, schludny, w stonowanych kolorach. Kobiety zakładają z tej okazji spodnie lub dłuższe spódnice: co najmniej do kolan. Podstawą są zasłonięte ramiona i niezbyt głęboki dekolt, a także minimalne użycie dodatków i biżuterii. Klasycznym żałobnym strojem męskim jest garnitur w ciemnym kolorze."

"W Polsce kolorem kojarzonym z żałobą jest czarny. Na pogrzeb jednak nie trzeba się ubierać na czarno, może to być po prostu ciemny kolor – szary, czarny czy granatowy. Czerń jest przeznaczona raczej dla najbliższej rodziny. Nie należy zakładać zbyt krótkich sukienek czy spódnic i ubrań z dużym dekoltem. Koszule powinny być zapięte na ostatni guzik.

Mile widziane są nakrycia głowy u kobiet, chociaż nie są one obowiązkowe. Mężczyźni na znak szacunku powinni kapelusze czy czapki trzymać w dłoni."

Podsumowując: moim zdaniem wystarczy że bluzka będzie w kolorze czarnym, a spodnie mogą być w innym byle nie jakimś krzykliwym albo np w kwiatki.
Jeśli te spodnie są jasnobeżowe to zakładaj i się nie przejmuj, najwyżej obgadają Cię staruszki

A tak z drugiej strony to zastanawiam sie dlaczego wiele osób uwaza ze wypada załozyc biala bluzke czy tunike do czarnych spodni/spodnicy, wiec dlaczego nie pasuje kolorystyka na odwrot przeciez to ten sam zestaw kolorystyczny.Nie widze roznicy miedzy biała bluzka i czarna spodnica a zestawem na odwrót. Moje spodnie nie są białe ale kremowe, jasne....nawet jeszcze lepiej bo bardziej stonowane



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 22:33 przez sylwcia83.

Możesz dodać zdjęcie tych żółtych spodni?:)

no a te białe spodnie?
myślę że jak założysz dzinsy i do tego szpilki, to będzie wystarczająco elegancko. niestety, pewnie też trochę gorąco :p

Gdy był pogrzeb mojej kochanej Babci, to mówiąc szczerze w ogóle nie widziałam jak kto był ubrany. Mi się wydaje, że nie myśli się wtedy o takich rzeczach, ale może się mylę...
Uważam, że możesz tak pójść.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 22:48 przez starababa.

Cytat
starababa
Gdy był pogrzeb mojej kochanej Babci, to mówiąc szczerze w ogóle nie widziałam jak kto był ubrany. Mi się wydaje, że nie myśli się wtedy o takich rzeczach, ale może się mylę...
Uważam, że możesz tak pójść.

Też uważam, że na pogrzebie raczej nie patrzy się na to, co kto ubierze.

myślę że cały komplet może fajnie wygladam, lecz te spodnie zamieniłabym na ciemne dżinsy i myślę że bd ok i całkiem stosownie :)

Cytat
ewa1431
Ubierz to, co masz. Najważniejsze abyś wyglądała elegancko, bo tak naprawdę to najważniejsze, że tam pójdziesz. Niech wszyscy zapamiętają Cię taką, jaka jesteś. Nie ma potrzeby ,,przebieranki''.
Byłam dziś na pogrzebie bardzo zacnej osoby i byłam ubrana na biało, bo było gorąco. Oczywiście zrobiłam sobą ,,przedstawienie'', ale nie z powodu bieli tylko pięknego wyglądu:)

Jesteś pewna, że z powodu wyglądu ?..
Nie wątpię, że wyglądałaś pięknie, ale czy stosownie do sytuacji ?..
Też byłam, niedawno na pogrzebie (w czasie ostatnich upałów) i były osoby ubrane na jasno, a męzczyźni nawet w krótkich letnich spodniach i nie zauważyłam/usłyszałam by ktokolwiek uznał to za taktowne. Było więc "przedstawienie", tylko aktorom pomyliły się role albo teatry.
Zmarłemu i jego najbliższej rodzinie nalezy się szacunek i współczucie podkreślone strojem STONOWANYM.
Faktem jest, ze odchodzi się od czerni w dosłownym znaczeniu, zastępując ją np. sukienka czarną, ale we wzorek i do tego ew. ciemny żakiet (nawet najbliższa rodzina. Biała sukienka na pogrzebie (nawet dalszej znajomej) świadczy o całkowitej ignorancji i braku wyczucia sytuacji - upał takiej głupoty nie usprawiedliwia.

Do autorki wątku:
Jeansy (o ile nie sa to zwykłe wycieruchy) + czarna bluzka (nawet bez rękawków) będzie na miejscu zważywszy, że to dalsza rodzina. Będzie Ci w nich gorąco, ale dasz radę (w końcu to tylko parę godzin).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-01 23:04 przez pola55.

Spodnie sa takiego koloru i fasonu jak te srodkowe.

Brałam pod uwage dzinsy ale maż zaklada spodnie od garnituru i troche dziwnie bym sie czula przy nim w dzinsach, zbyt codziennie chyba... ale moze to nie jest taki zly pomysl



No moim zdaniem ciężko będzie, też zależy od sytuacji z rodziną męża, bo jak są mocno czepialscy to będa gadać. Różnie to bywa, ale też nie idziesz w hawajskiej koszuli, więc no sama wiesz... A mąż wystarczy, że wskoczy w jakiś garnitur taki ciemniejszy, ale nie czarny, nie wiem tylko jaki.... Może coś znajdziesz tutaj https://facetembyc.pl/jak-sie-ubrac-na-pogrzeb/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Złote buty - za ile sprzedać?