Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 11:55:03

Jeśli umieściłam w złym dziale to proszę o przeniesienie.

A więc wynalazłam kilka 'szybkich diet' w sieci i.. no nie powiem, kuszą.
Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania i sportu, raczej nie wierzę w te wszystkie diety-cud, ciężko też na nich wytrzymać.. Ale zależy mi na szybkiej utracie 3-5 kg max, a moja przemiana materii nie powala. Waga stoi w miejscu. Nie jem słodyczy, tłustego, codziennie coś ćwiczę porzez ok godzinkę i.. nic.

Dieta numer 1 - minus 3 kg w 7 dni, przykadowy jadłospis na dzień:
Śniadanie:

150g jogurtu owocowego
100 g gotowanego ryżu,
garść truskawek,

Obiad:

100 g gotowanego ryżu,
20 dag ugotowanych brokułów,
15 dag gotowanej piersi z indyka,
1 strąk papryki o średniej wielkości

Kolacja:

1 garść truskawek,
100 g gotowanego ryżu i 4 łyżki odtłuszczonego serka waniliowego homogenizowanego,




Dieta numer dwa - minus 5 kg w 5 dni! (dość rygorystyczna)
1dn.- 1 kg jabłek
2dn.- 1 kg ziemniaków ugotowanych w mundurkach
3dn.- 2-wie torebki ryżu ugotowanego na sypko
4dn.- 1 l. kefiru
5dn.- 1l. soku z czarnych porzeczek
Można pić do woli wodę mineralną niegazowaną, herbatę i kawę ale bez cukru i inne herbatki ziołowe.

Stosowała któraś z was? Jak efekty? Jak 'jojo'? Faktycznie działają?


A MOŻE MACIE COŚ SPRAWDZONEGO? ;-)

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 11:59:22

Nr 1 - jogurt owocowy i sereke waniliowy mają cukry, średni pomysł... Poza tym dieta głodówkowa.

Dieta nr 2 - serio zjesz 1 kg jabłek czy ziemniaków na raz? :> Bez sensu ta dieta, nie wspomoże Twojego metabolizmu...

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:02:44

zacznij sie ruszać:) anie jakieś oświecimskie racje zywnosciowe proponowac
ja zaliczylam dzisiaj 2. dzien z Mel B.

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:06:14

ja bardzo szybko chudłam nie jedząc po 18 i nie pijąc napoi/nie jedząc słodyczy i oczywiście rowerek codziennie po 2godzinki

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:11:11

Cytat
mzap88
zacznij sie ruszać:) anie jakieś oświecimskie racje zywnosciowe proponowac
ja zaliczylam dzisiaj 2. dzien z Mel B.

haloo. napisalam w poscie ze jestem na diecie i codziennie uprawiam sport, NIESTETY WAGA STOI..

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:11:22

... I uważasz, że to normalne? Jeśli chcesz być lżejsza, stopniowo, naturalnie i bez jojo zmień po prostu śniadanie na LEKKIE. Najlepiej owocowe, które świetnie oczyści jelita (osobiście uwielbiam jabłka z suszonymi śliwkami [jabłko w kostkę, 2-3suszone śliwki też + 1/2 banana zgniecionego na miazgę którym wszystko łączę]). Kolację jedz albo warzywną, albo owocową (ważne by były to produkty surowe). Ponadto ruch. Nie ukrywajmy, że godz. biegania, godz. truchtu i godz spaceru dadzą różne efekty, choć wszystko nazywa się sportem ;). ZACZNIJ SIĘ POCIĆ!

I poczytaj sobie jaki produkt ile się trawi- im krótszy czas trawienia, tym lepiej. Pozbędziesz się uczucia ciężkości, wzdęć, zaparć itd. ;)

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:12:11

Cytat
Ripala
Nr 1 - jogurt owocowy i sereke waniliowy mają cukry, średni pomysł... Poza tym dieta głodówkowa.

Dieta nr 2 - serio zjesz 1 kg jabłek czy ziemniaków na raz? :> Bez sensu ta dieta, nie wspomoże Twojego metabolizmu...

kg jablek w ciagu calego dnia. nie wiem czy bym zjadla, chyba bym zwymiotowala :P dieta straszna, ale efekt podobno jest.
Cytat
lasdeszczowy
... I uważasz, że to normalne? Jeśli chcesz być lżejsza, stopniowo, naturalnie i bez jojo zmień po prostu śniadanie na LEKKIE. Najlepiej owocowe, które świetnie oczyści jelita (osobiście uwielbiam jabłka z suszonymi śliwkami [jabłko w kostkę, 2-3suszone śliwki też + 1/2 banana zgniecionego na miazgę którym wszystko łączę]). Kolację jedz albo warzywną, albo owocową (ważne by były to produkty surowe). Ponadto ruch. Nie ukrywajmy, że godz. biegania, godz. truchtu i godz spaceru dadzą różne efekty, choć wszystko nazywa się sportem ;). ZACZNIJ SIĘ POCIĆ!

I poczytaj sobie jaki produkt ile się trawi- im krótszy czas trawienia, tym lepiej. Pozbędziesz się uczucia ciężkości, wzdęć, zaparć itd. ;)

następna.. czytaj cały post, a nie tylko temat i jadłospis przykładowych 'diet' które tu zamieściłam.

widzisz i nie grzmisz..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 12:13 przez avalershop.

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:17:40

Ja jem podobnie jak jest w tej diecie nr 1 i nic nie chudnę :) Ale to może dlatego,że jem tak już od dawna i jestem przyzwyczajona :) Ale fakt na początku się chudnie jak człowiek przechodzi na taki tryb. Kiedyś jadłam więcej i z czasem ograniczyłam się do 3 posiłków.. sama nie wiem dlaczego i schudłam.. :)

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:18:58

Przeczytałam, że ćwiczysz i stosujesz dietę. Ale albo jesteś chora i potrzebujesz wizyty u endokrynologa, albo (co bardziej prawdopodobne) wydaje Ci się że ćwiczysz i że jesz zdrowo. Istnieje jeszcze trzecia możliwość- ćwiczysz od dawna, bardzo intensywnie i mięśnie Ci przyrosły. Ewentualnie jeszcze spożywasz za dużo soli i puchniesz od wody, albo jesteś przed okresem... Mam wymieniać dalej? Według mnie najprawdopodobniejsza jest druga i trzecia opcja (mięśnie, albo robisz coś źle). Tyle.

Ps. Znam wiele osób które narzekają, że nie mogą schudnąć, a odchudzają się. Po dłuższej rozmowie okazuje się jednak, że nie zdają sobie sprawy z tego ile w siebie wrzucają, a także, jak bardzo przeceniają swój wysiłek

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:19:55

Cytat
naSskaa
Ja jem podobnie jak jest w tej diecie nr 1 i nic nie chudnę :) Ale to może dlatego,że jem tak już od dawna i jestem przyzwyczajona :) Ale fakt na początku się chudnie jak człowiek przechodzi na taki tryb. Kiedyś jadłam więcej i z czasem ograniczyłam się do 3 posiłków.. sama nie wiem dlaczego i schudłam.. :)

Ja zazdroszcze tym, którzy mają dobrą przemiane materii..

Ja jestem na diecie MŻ + sport, schudlam łącznie jakieś 3 kg i.. waga stoi.. :P
Cytat
lasdeszczowy
Przeczytałam, że ćwiczysz i stosujesz dietę. Ale albo jesteś chora i potrzebujesz wizyty u endokrynologa, albo (co bardziej prawdopodobne) wydaje Ci się że ćwiczysz i że jesz zdrowo. Istnieje jeszcze trzecia możliwość- ćwiczysz od dawna, bardzo intensywnie i mięśnie Ci przyrosły. Ewentualnie jeszcze spożywasz za dużo soli i puchniesz od wody, albo jesteś przed okresem... Mam wymieniać dalej? Według mnie najprawdopodobniejsza jest druga i trzecia opcja (mięśnie, albo robisz coś źle). Tyle.

Ps. Znam wiele osób które narzekają, że nie mogą schudnąć, a odchudzają się. Po dłuższej rozmowie okazuje się jednak, że nie zdają sobie sprawy z tego ile w siebie wrzucają, a także, jak bardzo przeceniają swój wysiłek

Nie wiem, może..

Chociaż zastanawiam się nad wymienioną przez Ciebie pierwszą opcją, bo nie tylko z chudnięciem mam problemy.. :/

Co do ćwiczeń to wątpie, żebym była 'przesilona'. Co do jedzenia - nie licze kcal, po prostu jem mniej. Moj przykladowy dzienny jadlospis to owsianka na mleku na śniadanie, kawa + owoc na 2 sniadanie, szpinak + brązowy makaron, podwieczorku zazwyczaj nie jem, na kolacje cos lekkiego (salatka, owoce, pieczywo chrupkie z twarozkiem..).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 12:24 przez avalershop.

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:21:59

Jaki sport uprawiasz?

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:25:33

Ta druga dieta to jakaś masakra,ale na pierwszej może jakoś dało by się wyżyć, jeśli to tylko tydzień :P Ale efekt jojo będzie jak stąd na Księżyc, gdy powrócisz do normalnego jedzenia.

- 3kg w tydzień

16 kwi 2013 - 12:25:58

Cytat
naSskaa
Jaki sport uprawiasz?

Od niedawna (ładna pogoda) na dworze, taki mi odpowiada najbardziej. Marsz, rower, bieganie.

W domu robię Mel B na brzuch (to akurat codziennie sie staram), poza tym probuje roznych cwiczen wynalezionych na necie i standardowe brzuszki, nożyce, rowerek.. ;-)
Cytat
ecri16
Ta druga dieta to jakaś masakra,ale na pierwszej może jakoś dało by się wyżyć, jeśli to tylko tydzień :P Ale efekt jojo będzie jak stąd na Księżyc, gdy powrócisz do normalnego jedzenia.

Wiem, po prostu pytam czy ktos stosowal ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-16 12:26 przez avalershop.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

PROBLEMY Z ODŻYWIANIEM