Obecnie rozmawiamy o:

free spin za rejestracje

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 10:57:30

Witam. Od 17.07 mam założony pierścień Nuvaring, ale ponieważ odczuwam dyskomfort podczas i po stosunku poprosiłam ginekologa o zmianę. Przepisał mi tabletki Vibin mini. Nie wiem kiedy powinnam wziąć pierwszą tabletkę. Czy po 28 dniach od założenia pierścienia, czyli 14 sierpnia, czy pierwszego dnia krwawienia po wyjęciu pierścienia (wyjmę go 7 sierpnia, więc krwawienie prawdopodobnie będzie w okolicach 10 sierpnia), czy może w jeszcze inny dzień?

zweryfikowana
Posty: 1.809
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 11:03:38

Wydaje mi się, że pierwszego dnia krwawienia.

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 11:05:58

może zapytaj ginekologa? :)

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 13:15:21

No właśnie nie mam za bardzo jak, bo jestem daleko od miejsca zamieszkania i nie mam jak się udać do mojego ginekologa. Zresztą niedawno byłam, tylko, że tak to wszystko się szybko potoczyło, że nie zapytałam. I teraz wałkuje internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Tabletki mają większe stężenie hormonów niż krążek, więc chyba można zacząć brać po 7 dniowej przerwie, ale na wszelki wypadek zastosuje się do aguuusia4 i zacznę pierwszego dnia krwawienia. Będę się bardziej pilnować przez pierwsze opakowanie. Trochę stresu jako kara za nierozgarnięcie nie zaszkodzi :)

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 13:24:07

Czemu nie zapytałaś lekarza jak byłas?Dziwne sa te watki kiedy co wziąć chyba po to idzie się do lekarza .Powinien ci sam wyjasnic co i jak.

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 13:28:27

A ginekolog nie powiedział, kiedy? Jak nie masz jak się do niego udać to może zadzwoń? Poproś rejestratorkę z przychodni o jego numer prywatny czy coś, krótko wyjaśnij sprawę, powinna ci pomóc. Moim zdaniem 1 dnia okresu.

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 13:30:19

nie wiem to dla mnie zbyt skomplikowane, zapytaj lekarza po co ci domysły?

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 15:34:22

On miał chyba godzinne opóźnienie w przyjmowaniu pacjentów i dlatego tak szybko wszystko się wtedy wydarzyło. W sumie to było dziwne, bo jak tylko weszłam on już zaczął wypisywać receptę, a potem do zobaczenia za pół roku... Ale zadzwonię w poniedziałek, bo dziś już nie przyjmuje. Zresztą byłam u niego dopiero drugi raz i trochę za łatwo się dałam zbyć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-02 15:36 przez halinka5000.

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 15:39:53

w pierwszy dzień okresu, po tej 7 dniowej przerwie

Zmiana metody antykoncepcyjnej

02 sie 2013 - 15:43:26

hmm chyba 1. dnia okresu, bo tak się zawsze zaczyna przyjmować tabletki anty. wystarczy, ze zadzwonisz do lekarza albo nawet do innego byle ginekologa;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny co o tym myślicie Pomóżcie