Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Staram sie z chlopakiem o dziecko, ale jestem pelna obaw, ze sie nie uda.
Mam nieregularny okres, ale kilka razy zdarzal mi sie w terminie, lecz nie w ostatnim czasie... Chodzilam kiedys z tym do lekarzy, ale zaden jakos nie pomogl mi w tym moim okresie, wiec byl kiedy byl... czasem raz na 2 miesiace, w czerwcu mialam ten okres w miare normalny, a w lipcu cisza, jakies dwa-trzy tygodnie temu jenorazowa,chwilowa plama krwi i tyle. Kedys juz tak mialam, a ginekolog powiedzial, ze to taki skapy okres. Od tygodnia boli mnie macica i podbrusze - zauwazylam podczas stosunku to, a od wczoraj persi, a decyzje o dziecku podjelismy w czwartek i od tego czasu kochalismy sie bez zabezpieczenia do konca, czyli w czwartek i wczoraj dopiero, wiec nic sie nie zgadza. Robilam test owulacyjny i negatywny, czyli chyba wszystko na marne. Nie moge policzyc dni plodnych bo mam ten okres przeroznie. Wszedzie pisza, ze jak sie ma regularne cykle 28-30 dni to najlepiej w polowie czyli 14-15 dzien, a moja kuzynka miala okres na swieta, dzien przed sylwestrem skonczyla a w sylwestra zaszla w ciaze wiec jak to jest ? Skad tyle wpadek ? Kazdy trafia akurat w te plodne ? Wkrecam sobie, ze pewnie sie nie uda, a wiem, ze nie powinnam i, ze to zle. Doradzcie cos, pomozcie. Dodam, ze moja mama i babcia mialy takie same okresy, czyli albo wcale, albo megabolace - zawsze cos... Tym co nie chca miec dzieci wszystko idzie jak z platka ! kurde ! 11 miesiecy temu bralam ANTY ale tylko 1 opakowanie i odstawilam je.

ja jako młoda dziewczyna ,miałam tak jak ty nieregularne okresy spóźniania ,miesiączki itd. itd. ,i lekarka mi powiedziała ze u młodych kobiet to jest czeste takie zaburzenia hormonalne ,i jak urodze dziecko to jak reka odjął i tak się stało:)a dni płodne przy nieregularnym to ,już niewiadomo kiedy co i jak:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 09:07 przez brunetka71.

czyli mam szanse ?

Cytat
chcebycmama
czyli mam szanse ?
no pewnie ze masz szanse :) tylko nie myśl o tym zbytnio ,rozumiesz ,skoro chcecie to w końcu to się stanie ,tylko na poczatku często przy takich zaburzeniach u młodej osoby ,jest tak ,ze troszkę trzeba poczekać :)daj sobie na luz nie wkrecaj sobie nic ,a zobaczysz zajdziesz w ciaze nawet nie będziesz wiedziała kiedy:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 09:10 przez brunetka71.

kochana, ja mam 3 okropne choróbska przewlekłe, na które dzień w dzień muszę brać leki. Już nie wspominając jak mam żołądek wyniszczony... Byłam u bardzo dobrego ginekologa i mi powiedział, że nie ma się co martwić na zapas - w najgorszym wypadku badania na płodność i tyle. A więc powtórzę nie ma się co martwić na zapas. Znjadź dobrego gin-położnika i jak już zaczniecie się starać o dzidziusia udaj się do niego na dokładne badania.

masz szanse :) jak w ciągu roku przy regularnym współżyciu nie zajdziesz w ciążę to wtedy możesz się martwić.

Ktoś, kto sobie "wpadł" musiał mieć pecha, bo jajeczko od momentu owulacji jest zdolne do zapłodnienia przez 12 - 24 h.

Fakt, że plemniki w sprzyjających im warunkach mogą przeżyć nawet do 8 dni (niektórzy mówią o 10) ale jeśli nie trafią na sprzyjające warunki (temperatura i odpowiedni tzw płodny śluz) to giną bardzo szybko.

Nie martw się, nie denerwuj się, bo to odbije się na Twoim zdrowiu i może skutkować niemożnością zajścia w ciążę:)

rok ;( chcialabym w tym miesiącu :(

Cytat
chcebycmama
rok ;( chcialabym w tym miesiącu :(
:) no ale to nie jest tak na zawołanie :) czasem trzeba poczekać ,w końcu trafic:) tylko nie bierz sobie zbyt do glowy ,bo psychika tak działa tez ze nie zajdziesz ,daj na luz :) ja ,zaszłam dopiero po półrocznym staraniu:)z tego co wiem lekarze dopiero rozpoczynają poważne ,leczenie gdy kobieta nie zajdzie w ciaze 2 lata ,ale to nie dotyczy ciebie ,



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 09:25 przez brunetka71.

no tak a czy jesli teraz wedlug testu nie mam owulacji to na 100% nic z tego ?

Cytat
chcebycmama
no tak a czy jesli teraz wedlug testu nie mam owulacji to na 100% nic z tego ?
ja nie sadze żeby to było az tak pewne i wiarygodne ,przecież gdyby tak było ,to kazda kobieta wybierałaby sobie konkretny dzień i nikt nie miałby problemów ,a to nie jest tak, organizm ludzki ,jeszcze tak do końca nie jest zbadany co i jak ,:)słyszłąm ze dziewczyna zasżła w ciaze jakos dwa dni po okresie ,natomiast moja szwagierka ,nie miała okresu 3 tygodnie ,zrobiła test i wyszło ze jest ciaza ,której wcale nie było ,roznie jest



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 09:34 przez brunetka71.

tak tez mysle, ale naczytam sie takich glupot ze tylko 2 dni sa plodne a tak jak mowie moja kuzyna wcale nie zaszla w okolo polowy cyklu tylko dzien po okresie, gdzie ona ma regularne

musicie każdego dnia się starać o każdej porze hihi ;) w kuchni, w łazience , na parapecie i bez myślenia, że "robicie dziecko" tylko dla przyjemności i zobaczysz , że się uda :) Ja życzę powodzenia !



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 09:41 przez Malincia666.

Cytat
chcebycmama
tak tez mysle, ale naczytam sie takich glupot ze tylko 2 dni sa plodne a tak jak mowie moja kuzyna wcale nie zaszla w okolo polowy cyklu tylko dzien po okresie, gdzie ona ma regularne
oj na pewno nie 2 dni ,z tego co wiem to około sześciu ,ale przy zaburzeniach takich jak ty masz nieregularne okresy ,nigdy nie wiadomo kiedy te dni sa ,ja tak miałam :)

Jakbym czytała o sobie. Na chwilę obecną nie myślę o dziecku ale ogólnie chciałabym wesołą gromadkę. Mam takie same problemy i też często zastanawiałam się czy będę mogła normalnie zajść w ciążę. Mimo, że miesiączkuję już długo to dalej te okresy są bardzo nieregularne. Cały poprzedni rok chodziłam do lekarzy i przeszłam masę badań, które nie wykazały nic niepokojącego. Ale gadałam ze swoją mamą i z tego co mówiła to u nas rodzinne. Babcia, mama i ja. Mimo to żadna nie miała problemów z zajściem w ciążę a po urodzeniu problemy mijały i cykl się sam regulował. Pwodzenia życzę, będzie dobrze.

wlasnie moja babcia i mama tez tak mialy i jakos tu jestem ;) na dodatek nieplanowana tak calkiem ;d
mialam kiedys mala torbiel ktora blokowala mi okres



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-03 09:46 przez chcebycmama.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

TAMPONY A ĆWICZENIA FIZYCZNE..