Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej,
Jeśli źle umieściłam wątek proszę o przeniesienie,

a teraz do rzeczy:
od jakiegoś czasu mam na twarzy wysyp takich białych podskórnych wyprysków na twarzy (taka kaszka), szczególnie na prawym policzku. Za Chiny Ludowe nie mogę się tego dziadostwa w żaden sposób pozbyć. Stosowałam jakieś syplementy diety typu Visaxinum, Cerin, piłam herbatke z bratka i przemywałam nią twarz ale nic nie pomaga;/ Nawet pożegnałam się ze słodyczami, lepiej się odżywiam ale to dalej na nic:( Wczoraj już sobie mówię: idę do dermatologa, a tu co- musze czekać 2 miesiące na wizytę :/ szoda mi 100 zł żeby iść prywatnie, a wizyta zapewne trwała by 5 min.

Może któraś z Was miała podobny problem i wie jak sie tego pozbyć, chodzi mi o jakieś leki bez recepty, itp.
Mogę dodać zdjęcie ale okropnie to wygląda więc może obejdzie się bez;/
Jestem już załamana, nie mogę się na siebie patrzeć ;/

Mi robiło się coś takiego na podbródku. Osobiście usuwałam to (tzn. rozpulchniałam cerę parówką i wyciskałam), a następnie na to kładłam antybiotyk gojący i dezynfekujący rany Tribiotic. Czasami niektóre podchodziły ropą (Tribiotic jest na wazelinie). Trochę to trwało i w końcu zeszło. Nie wiem, na ile pomogło usuwanie tego i antybiotyk, lekarzem nie jestem. Od pół roku do tego biorę hormony (choć z innych powodów niż problemy z cerą, których ogólnie nie mam). Mogło mieć też to jakiś wpływ na cerę.
Ach, no i ogólnie na wypryski stosowałam maść Acne-Derm czy coś takiego. Pomagało, potem mi się cera przyzwyczaiła, ale wtedy to już schodziło, wiec nie było problemu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 09:10 przez elisienka.

Dzięki :* wypróbuję tą maść.

A moze ktoś jeszcze coś poleci?

Kilka lat temu też miałam problem z taką 'kaszką'. Lekarz zalecił mi Dermosan (z tego co wiem jest bez recepty). Problem po jakimś czasie zniknął :D



tzw. Prosaki, czyli podskrny łój. idz do kosmetyczki na oczyszcanie twarzy, albo parówka igła do reki(zdezynfekowna) nakłuwasz delikatnie każdego z boku, i wyciskasz:)) pozniej trzeba zdezynfekować:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-11 10:19 przez brown24.

No sama to Ty lepiej sobie tego nie wyciskaj, ja bym Ci poleciła wizytę u kosmetyczki. Weźmie też coś ok 100zł, ale powinna pozbyć się tego, poza tym też doradzi Tobie jak potem dbać o to żeby nie było nawrotów. Jeśli to są ropne wypryski to zostaje tylko dermatolog, ale jeśli tylko podskórne, to kosmetyczka to najlepsze rozwiązanie.

ale czy to są zaskórniki czy prosówk, bo jeśli to drugie to ich się nie wyciska tylko wykłuwa

Maseczka z drozdzy. Ja robie sobie ja srednia 2x w tygodniu. Nie mam duzych problemow z cerą ale wiadomo zawsze cos "wyskoczy" wiec ta maseczka pomaga:)

zweryfikowana
Posty: 834
Ostrzeżenia: 4/5

Cytat
styska20m
Maseczka z drozdzy. Ja robie sobie ja srednia 2x w tygodniu. Nie mam duzych problemow z cerą ale wiadomo zawsze cos "wyskoczy" wiec ta maseczka pomaga:)

Stska a moglabys podac przepis na taka maseczke?:D

zweryfikowana
Posty: 1.035
Ostrzeżenia: 1/5

To są kszaki, tego nie wilno wyciskać!

Wizyta u dobrej kosmetyczki koniecznie:)

ehh pisalam to juz wczoraj na forum... MIKRODERMABRAZJA!!! :)
Na prawde, byłm na 3 zabiegach i buźka jak nowa... jedna wizyta kosztuje 100-150zł ale polecam znizkomania.pl może znajdziesz coś ciekawego taniej... :)

Cytat
brown24
tzw. Prosaki, czyli podskrny łój. idz do kosmetyczki na oczyszcanie twarzy, albo parówka igła do reki(zdezynfekowna) nakłuwasz delikatnie każdego z boku, i wyciskasz:)) pozniej trzeba zdezynfekować:)

taa i na twarzy pobojowisko

Ja dostałam takiego wysypu podskórnych grudek z lewej strony twarzy przy linii żuchwy.Pracowałam w miejscu gdzie miałam do czynienie z chemią.Kosmetyczka nie pomogła pomimo, że chodzę regularnie.Zaczęłam brać tabletki z pokrzywy żeby oczyścić organizm z toksyn,ale niestety rezultatów nie było.Dopiero jak zaczęłam brać Relastan (tabletki mające na celu nawilżyć skórę od wewnątrz) wszystko z dnia na dzień zaczęło mi znikać.Może mieć to związek również, ze złą przemianą materii.Jak widać przyczyn może być wiele.

Cytat
maddie-style
ehh pisalam to juz wczoraj na forum... MIKRODERMABRAZJA!!! :)
Na prawde, byłm na 3 zabiegach i buźka jak nowa... jedna wizyta kosztuje 100-150zł ale polecam znizkomania.pl może znajdziesz coś ciekawego taniej... :)

Zaraz zobaczę ile kosztuje to u mnie w okolicy, dzięki za pomysł :)

Wolę tego nie wyciskać bo na twarzy dosłownie robi się pobojowisko i jest jeszcze gorzej.

styska20m często robię sobie te maseczki z drożdży ale to jest dobre dla osób które mają kilka wyprysków raz na jakiś czas:)

warszawa0000 dzięki:) Tani jest ten dermosan, chyba go kupię dziś..
ojj coś czuję że i tak bez dermatologa się nie obejdzie;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Korzystałyście??