Obecnie rozmawiamy o:

Słodycze reklamowe

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

30 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:18:21

Hej dziewczyny. Od pół roku męcze się z migrenami. Ból występuje srendio raz na 4 dni i jest tak silny ze nie daje rady wstac z łózka do tego światłowstręt i ogromny uczucie gorąca.
czy któraś z was też choruje na migreny? jak sobie z tym radzicie macie jakies specjalne leki?
na mnie żadne przeciwbólowe nie działają, a ostatnio dowiedzialam sie ze sa tabletki "cinie 50" stosuje któras?
są dosc drogie bo jedna tabletka kosztuje 20zł:\

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:20:46

Ja biorę na migreny Ketonal, Ketonal forte. Na receptę i jest tani a skuteczny bardzo :)

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:23:27

ja mam stwierdzoną migrenę, leczę się u neurologa od 2 czy 3 lat

brałam wszystkie te typowe leki na migrenę, ale u mnie się nie sprawdzały

teraz biorę solpadeinę rozpuszczaną bo najszybciej działają rozpuszczane leki(oprocz dozylnych), ibuprom zatoki tez o dziwo daje radę;)

cinnie tez mialam przepisane, ale za drogi jest i odpuscilam

do tego, zeby złagodzic objawy suszę głowę suszarką, albo nacieram się amolem;) gałka oczna tez Cię "boli"?

co do ketonalu, to nie u wszystkich działa, u niektorych moze jeszcze bardziej nasilić ból i niestety dla żolądka jest dosc obciązający...podczas okresu bardzo pomocny, przy mojej migrenie tylko szkodził



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-10 19:25 przez kashvi.

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:23:29

Po cinie 50 myślałam,że się wykończe. Ból głowy przeszedł ale żołądek i kark sprawiły,że nie mogłam normalnie funkcjonować nigdy więcej.

"Suramigren" 50tki za dwie tabletki płacisz 39zł pomaga. Na parę godzin.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:25:02

ja też miewam silne bóle głowy i mnie pomaga jedynie solpadeine w tabletkach do rozpuszczania (opakowanie kosztuje ok. 10-15 zł); farmaceutka powiedziała mi, że to najsilniejsze lekarstwo przeciwbólowe dostępne bez recepty

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:26:48

tak własnie gałki oczne też mnie bolą takjakby od środka głowy ból jest straszny. NA mnie ketonale nie działają a ibupromów apapów itp. to już nawet nei biorę bo szkoda żołądka. Juz nie wiem jak sobie z tym radzic;/

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:27:39

cinnie podobno działa, ale trzeba go wziac w odpowiednim momencie, do tego takich leków nie mozna brac bez leków osłonowych na zoladek, najpierw naczczo np.osłonowy anaesteloc(lub inny podobny), dopiero pozniej po zjedzeniu lek przeciwbólowy

Cytat
carinus25
tak własnie gałki oczne też mnie bolą takjakby od środka głowy ból jest straszny. NA mnie ketonale nie działają a ibupromów apapów itp. to już nawet nei biorę bo szkoda żołądka. Juz nie wiem jak sobie z tym radzic;/

wiem, ze to moze glupie, ale ja smaruję wtedy powiekę amolem, tylko ostroznie zeby się do oka nie dostał, na prawde przynosi ulgę:)

a bierzesz tabletki anty?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-10 19:29 przez kashvi.

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:29:04

Cytat
dzwooneczek
Ja biorę na migreny Ketonal, Ketonal forte. Na receptę i jest tani a skuteczny bardzo :)

racja

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:29:55

Cytat
kashvi
ja mam stwierdzoną migrenę, leczę się u neurologa od 2 czy 3 lat

brałam wszystkie te typowe leki na migrenę, ale u mnie się nie sprawdzały

teraz biorę solpadeinę rozpuszczaną bo najszybciej działają rozpuszczane leki(oprocz dozylnych), ibuprom zatoki tez o dziwo daje radę;)

cinnie tez mialam przepisane, ale za drogi jest i odpuscilam

do tego, zeby złagodzic objawy suszę głowę suszarką, albo nacieram się amolem;) gałka oczna tez Cię "boli"?

co do ketonalu, to nie u wszystkich działa, u niektorych moze jeszcze bardziej nasilić ból i niestety dla żolądka jest dosc obciązający...podczas okresu bardzo pomocny, przy mojej migrenie tylko szkodził
No wiadomo, na każdego może działać inaczej. Dla mnie akurat jest to jedyny lek który jest skuteczny, zresztą nie bez powodu dają go w szpitalu w kroplówce przy silnych migrenach. Co do obciążania, to powinno się brać najpierw osłonę a potem ketonal. Mi po prostu pomógł, kiedy nic innego nie pomagało i już ok 6 lat zawsze mam go w torebcę w razie godziny "W".

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:30:08

mój mąż ma to samo plus bardzo silną aurę na początku. Ostatnio był u lekarza i przepisał mu genialny lek "MIGEA" naprawdę bosko działa, przedtem brał eferalgan z kodeiną na receptę ale tylko łagodził ból. Obecnie Migea od momentu zażycia do max godziny czasu po prostu zablokuje ci ból. Naprawdę działa świetnie, bardzo bardzo ci polecam. Z tego co mąż zaobserwował to jeśli zażyje przy pierwszym symptomie migreny (u niego jest to lśnienie i początkowo lekki światłowstręt i tak jakby plamki od słońca które nie chcą zniknąć z pola widzenia) to migea zablokuje wogóle ból i nie ma tego okropnego ściskająco-mdlącego bólu głowy, może normalnie pracować i po prostu żyć jak bez migreny. Dodatkowy plus to brak na następny dzień tego bólu pomigrenowego. Przy eferalganie z codeiną po prostu było totalne otłumanienie i lżejszy ból głowy a na następny dzień obowiązkowo L4 bo nie dał rady się skupić w pracy. Dzięki Migei nareszcie nie musi z siebie robić wariata w pracy, a dostaje zazwyczaj 1 w tygodniu tak silnego bólu migrenowego. A migea w opakowaniu ma 10 tabletek i kosztuje z receptą 26 zł za opakowanie. Naprawdę polecam... oddała mi mojego męża :) W marcu ma spotkanie z neurologiem i może zaczniemy jakąś kurację aby całkowicie wyeliminować migreny.
A i polecam ci i twojej rodzinie książkę "Migrena dla bystrzaków". Ja nie mam migren i ciężko było mi zrozumieć mojego męża... ona otworzyła mi oczy jak ogromny to jest ból i jak z tym trudno żyć.

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:32:20

Cytat
carinus25
tak własnie gałki oczne też mnie bolą takjakby od środka głowy ból jest straszny. NA mnie ketonale nie działają a ibupromów apapów itp. to już nawet nei biorę bo szkoda żołądka. Juz nie wiem jak sobie z tym radzic;/
Nie porównuj ketonalu do ibupromu, bo ketonal jest jednym z najsilniejszych dostępnych środków przeciwbólowych...No i jest na recepte.

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:32:30

Cytat
kashvi
cinnie podobno działa, ale trzeba go wziac w odpowiednim momencie, do tego takich leków nie mozna brac bez leków osłonowych na zoladek, najpierw naczczo np.osłonowy anaesteloc(lub inny podobny), dopiero pozniej po zjedzeniu lek przeciwbólowy
Cytat
carinus25
tak własnie gałki oczne też mnie bolą takjakby od środka głowy ból jest straszny. NA mnie ketonale nie działają a ibupromów apapów itp. to już nawet nei biorę bo szkoda żołądka. Juz nie wiem jak sobie z tym radzic;/

wiem, ze to moze glupie, ale ja smaruję wtedy powiekę amolem, tylko ostroznie zeby się do oka nie dostał, na prawde przynosi ulgę:)

a bierzesz tabletki anty?


tak biorę tabletki anty? a to ma jakiś związek z bólem?

wam też jest tak gorąco? bo ja jak mam migrenę to leże goła obłożona ręcznikami mokrymi inaczej nie daje rady bo fosłownie się "palę"

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:33:12

szczudel cinnie działa wlasnie w taki sam sposob, tez blokuje migrenę, ale trzeba wyczuc odpowiedni moment bo jak sie wezmie za pozno to juz po ptokach;) wlasnie jak sie zaczyna aura trzeba ten lek wziac;)

Cytat
carinus25
Cytat
kashvi
cinnie podobno działa, ale trzeba go wziac w odpowiednim momencie, do tego takich leków nie mozna brac bez leków osłonowych na zoladek, najpierw naczczo np.osłonowy anaesteloc(lub inny podobny), dopiero pozniej po zjedzeniu lek przeciwbólowy
Cytat
carinus25
tak własnie gałki oczne też mnie bolą takjakby od środka głowy ból jest straszny. NA mnie ketonale nie działają a ibupromów apapów itp. to już nawet nei biorę bo szkoda żołądka. Juz nie wiem jak sobie z tym radzic;/

wiem, ze to moze glupie, ale ja smaruję wtedy powiekę amolem, tylko ostroznie zeby się do oka nie dostał, na prawde przynosi ulgę:)

a bierzesz tabletki anty?


tak biorę tabletki anty? a to ma jakiś związek z bólem?

wam też jest tak gorąco? bo ja jak mam migrenę to leże goła obłożona ręcznikami mokrymi inaczej nie daje rady bo fosłownie się "palę"


w moim przypadku niestety tabletki mialy duzy związek...
wczesniej wogole nie łączylam migreny z tabletkami, ale po odstawieniu mam migreny krotkie, 1 dniowe, 2 razy w miesiącu maksymalnie:) wczesniej były nie do wytrzymania 2-3 dniowe, co tydzien:/ takze moze warto zrobic przerwe i zobaczyc czy jest poprawa:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-10 19:36 przez kashvi.

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:33:37

A na mnie o dziwo działa dawka 4 tabletek na raz(wiem,że to niezbyt dobre tak brać je naraz,ale na szczęście ja migrenę mam 2,3 razy do roku-bóle oczu,wymioty i te inne dolegliwości)ibumu forte.

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:35:10

Ojcowie Bonifratrzy mają takie prochy na migrenę, że bajka...
I nie są to "leki z bożej apteki". Naprawdę warto spróbować. I ceny przystępne. Ale nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej. Trzeba pojechać...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY :(