Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:36:46

Cytat
carinus25
Cytat
kashvi
cinnie podobno działa, ale trzeba go wziac w odpowiednim momencie, do tego takich leków nie mozna brac bez leków osłonowych na zoladek, najpierw naczczo np.osłonowy anaesteloc(lub inny podobny), dopiero pozniej po zjedzeniu lek przeciwbólowy
Cytat
carinus25
tak własnie gałki oczne też mnie bolą takjakby od środka głowy ból jest straszny. NA mnie ketonale nie działają a ibupromów apapów itp. to już nawet nei biorę bo szkoda żołądka. Juz nie wiem jak sobie z tym radzic;/

wiem, ze to moze glupie, ale ja smaruję wtedy powiekę amolem, tylko ostroznie zeby się do oka nie dostał, na prawde przynosi ulgę:)

a bierzesz tabletki anty?


tak biorę tabletki anty? a to ma jakiś związek z bólem?

wam też jest tak gorąco? bo ja jak mam migrenę to leże goła obłożona ręcznikami mokrymi inaczej nie daje rady bo fosłownie się "palę"
Tabletki u mnie potęgowały częstotliwość migren, teraz po odstawieniu mam duzo rzadziej. Wcześniej lądowałam w szpitalu, teraz ostatnią miałam 2 lata temu. No i podobno z migren się "wyrasta" :)

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:39:29

Mój mąż migrenowiec bierze Sumamigren, jak zdąży przed dużym napadem ok godz wcześniej zażyć to nie ma 'prawie' migreny.
Ale On ma inne migreny zdecydowanie silniejsze, ale na szczęście też żadsze, dlatego może brać taki silny lek. Na migreny częste pewnie są inne leki, ale żaden nie jest bez recepty więc tak czy tak musisz się udać do lekarza.... on pewnie będzie troszkę lepiej wiedział co Ci przepisać ;)

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:42:22

a ja polecę coś nie przeciwbólowego, neurolog przepisał mi propranolol, ok 3zł kosztuje i po nim migrenę mam max raz na miesiąc i o wiele łagodniejszą niż zwykle, lek bierze się codziennie, zapobiegawczo

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:43:17

Mi się zaczęly straszne bóle głowy 3 lata temu,miałam zamglenia w oczach,ból oczodołów i mam swiatłowstręt-ostro widzę światło.Rezonans głowy nic nie wykrył ale w tym czasie miałam zapalenie nerwu trójdzielnego od źle wyleczonego zęba,zęba usunęlam a bóle nadal były ,wyszło na jaw stan zapalny zatok szczękowych i migdałów-migdały usuneli ale pech stan zapalny tarczycy wyszedł po zrobieniu badan krwi ale leki brałam też już wcześniej a głowa jak bolała tak bolała.Nie umialam utrzymac głowy jakbym miala cos z mięsniami-neurolog najpierw myślała,że to migrena,porem,że napięciowe bóle głowy ale po rezonansie odc szyjnego wszystko wyszło,ze przyczyną jest zaczynająca się dyskopatia i mam ucisk na rdzen kregowy stad te bóle głowy no i złe mam przeplywy w tętnicach kręgowych.Może powinnaś iśc znów do neurologa lub nawet do innego aby wykluczył inne przyczyny bo moze byc ich masa.Sam ból to oznaka,że coś się dzieje w organizmie.Nie wiem jakie miałaś badania-powinnas miec minimum tomograf czy rezonans głowy i kregoslupa w odc .szyjnym,przepływ w żylach-USG doplerowskie i EEG głowy bo mi tu sie potwierdzilo,ze jedna strona połkuli mózgu jest wrażliwa na światło-stąd ten światłowstręt ale przyczyna jest tu ewidentnie niedotlenienie spowodowane uciskiem od kregoslupa na tętnice kregową i żylną.A może to też byc brak ruchu,mózg jest mniej dotleniony,stres czy nawet depresja

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:49:49

Mi pomaga pyralgina w ampułce na łyżeczce cukru. A ....i jeszcze taki ...kurczę, zapomniałam z dodatkiem morfiny, najlepszy w czopku, bo nie obciąża przewodu pokarmowego. Eureka.......tramal
Ale oba tylko na receptę

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:49:56

mam migrene od kilkunastu lat i moge napisac o niej książkę. generalnie zjadłąm dwie wanny tabletek przez ten czas napewno. najbardziej skuteczne sa tryptany czyli migea, cinie, sumamigren, sumigra, imigran wszystkie na recepte najtanie wychodzi mi sumemigren 6 tabletek płace niecałe 60zł.
migrenę niestety z wiekiem mam coraz częściej. obecnie kilka razy w miesiącu zawsze po 3 dni. tabletki antykoncepcyjne maja w skutach ubocznych przede wszystkim wywoływanie migreny!

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:52:36

Cytat
Betina73
mam migrene od kilkunastu lat i moge napisac o niej książkę. generalnie zjadłąm dwie wanny tabletek przez ten czas napewno. najbardziej skuteczne sa tryptany czyli migea, cinie, sumamigren, sumigra, imigran wszystkie na recepte najtanie wychodzi mi sumemigren 6 tabletek płace niecałe 60zł.
migrenę niestety z wiekiem mam coraz częściej. obecnie kilka razy w miesiącu zawsze po 3 dni. tabletki antykoncepcyjne maja w skutach ubocznych przede wszystkim wywoływanie migreny!

ja migreny miałam zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, z migren się "wyleczyłam" a tabletki w najlepsze biorę dalej.:D

Migrena leki pomocy

10 lut 2012 - 19:56:33

gratuluję " wyleczenia" z migreny, na mnie nie działa nic chocioaz leczyłam się wszystkim co możliwe a epizod z tabletkami anty wyraźnie pogorszył sprawę.

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 14:40:36

Ja mam migrenę uuuuuuuuu bardzo długo
JAK BARDZO ZACZYNA bolec biorę FRIMIG tabletki ten sam skład co IMIGRAN tylko dużo tańszy 6 tab. coś koło 30 zł
bardzo mi pomagaja ( na receptę)

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 14:43:04

moja mama ma migrene i lekarz zapisuje jej takie mocne leki jest ich tylko 2 w opakowaniu i ma je brać jak naprawdę jej nic nie pomoże. kupilam jej też takie okulary żelowe z rossmana . trochę pomagają :)

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 14:43:16

a może nimesil ? :D

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 14:56:01

też miewam takie bóle głowy na które zwykłe leki nie pomagają. Dostałam od lekarza rozpuszczalne tabletki efferalgan codeine i są rewelacyjne. Działają błyskawicznie i jako jedyne pomagają :)

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 14:59:15

Cytat
carinus25
Hej dziewczyny. Od pół roku męcze się z migrenami. Ból występuje srendio raz na 4 dni i jest tak silny ze nie daje rady wstac z łózka do tego światłowstręt i ogromny uczucie gorąca.
czy któraś z was też choruje na migreny? jak sobie z tym radzicie macie jakies specjalne leki?
na mnie żadne przeciwbólowe nie działają, a ostatnio dowiedzialam sie ze sa tabletki "cinie 50" stosuje któras?
są dosc drogie bo jedna tabletka kosztuje 20zł:\

kochana ja mam migrenę i biorę dobre mocne tabletki - cinarizine do tego tabletka przeciwbólowa jakakolwiek i możesz też brać aspirin migrena do rozpuszczenia

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 15:13:23

ja męczę się z migreną od dzieciństwa, zjadłam tonę leków przeciwbólowych i pierwszym lekiem który na mnie zadziałał, było właśnie cinie, ale tylko 100, 50 na mnie nie działa , ale oczywiście warunkiem jest zażycie jej w odpowiednim momencie, jeszcze zanim nie zaczną się wymioty, lek nie jest tani, ale myślę że warto, ale myślę że warto również pamiętać że oprócz brania leków przeciwbólowych powinno się przede wszystkim poszukać przyczyny tych silnych bólów i leczyć przyczyny powstawania migreny:)

Migrena leki pomocy

11 lut 2012 - 15:15:30

Ketonal?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY :(