Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

gorący temat

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:25:12

Witam :)
Potrzebuje pomocy w zadaniu z WOK-u.
Mam napisać wypracowanie na temat:
Czy normy kultury są dla Ciebie źródłem cierpień? Przeprowadź sondę wśród 5 znajomych i na podstawie ich wypowiedzi napisz wypracowanie na temat: normy kulturowe jako źródło cierpień współczesnych Polaków.

Proszę o wyrażenie swojej opinii na ten temat ;)

Pozdrawiam.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:27:30

no, a gdzie ta sonda?;p

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:27:44

jakie pytanie ;o , nie , jakoś nie odczuwam cierpienia z powodu żadnych norm kulturowych :D haha

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:29:01

Nieee, mnie to chyba nie dotyczy ^^

niezweryfikowana
Posty: 1.733
Ostrzeżenia: 1/5

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:29:03

eee nie ogarniam tego zadania :D

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.797

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:30:28

idziesz na łatwiznę. sklej kilka zdań, żeby ludzie rozumieli o co Ci chodzi, napisz tą sondę i dopiero wtedy dodawaj wątek.

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:32:17

nie, w naszej kulturze raczej nie, za to niektóre stereotypy...

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:32:59

musisz najpierw przeprowadzić sondę, ale temat możesz ugryźć różnie: może znajdziesz jakieś dziewczyny, które biorą tabletki anty i z tego powodu odczuwają wyrzuty sumienia, bo np są religijne (znam takie przypadki).

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:33:42

Cytat
sariel
no, a gdzie ta sonda?;p

Chodzi też o KRÓTKIE rozwinięcie tego tematu, więc samo tak lub nie mi nie wystarczy
Cytat
16kaja16
jakie pytanie ;o , nie , jakoś nie odczuwam cierpienia z powodu żadnych norm kulturowych :D haha

Sama sobie tego zadania nie wybierałam...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-17 19:36 przez klaudynka678.

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:37:10

ale mi się wydaje, że autorka wątku dopiero właśnie przeprowadza tą sondę i tu potrzebuje Waszej pomocy, żebyście wyraziły swoje zdanie, a nie pisały Jej od razu wypracowania. Prawda, dobrze zrozumiałam? ;)

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:37:18

Normy kulturowe to normy funkcjonujące jako swoiste zasady w obrębie danej kultury. Myślę, że obecnie ludziom, a zwłaszcza młodym normy kulturowe nie powinny przeszkadzać, a już na pewno sprawiać cierpień. Społeczeństwo się zmienia, staje się bardziej otwarte i tolerancyjne. Jeśli jednak miałabym wskazać coś konkretnego.. ograniczać mogą normy kulturowe dotyczące partnerstwa (zwyczajowy obowiązek zawarcia małżeństwa, społeczne potępianie rozwodów) i na przykład normy dotyczące wyglądu (potępianie tych, którzy się wyróżniają strojem) lub zachowania.
Mam nadzieję, że pomogłam :) gdybyś potrzebowała więcej informacji możesz się do mnie zgłosić. Skończyłam antropologię kulturową, przynajmniej się do czegoś przyda ;p

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:42:25

Warto wspomnieć o alienacji osób z innej wiary, niewierzących, homoseksualistach a nawet wegeterianach.

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:45:15

dziewczyna wlasnie chce tą sonde przeprowadzić ale luz. Gdzie wy tu przeczytalyscie ze chce zeby jej wypracowanie napisac/

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 19:47:52

Cytat
libertadores89
Warto wspomnieć o alienacji osób z innej wiary, niewierzących, homoseksualistach a nawet wegeterianach.

Co do wegetarian to sytuacja jest dodatkowo skomplikowana. Niezadawanie cierpienia zwierzętom mieści się jak najbardziej w normie kulturowej, ale większość zjadaczy mięsa nie dopuszcza do siebie w ogóle myśli, że to co ma na talerzu cierpiało. Norma swoje a faktyczne zachowanie swoje. W każdym razie, sam fakt niejedzenia mięsa jest kulturowo potępiany (a przynajmniej nierozumiany, wyśmiewany i bagatelizowany) i z tym się absolutnie zgadzam, wiem to z autopsji.

WOK - pomoc w zadaniu.

17 paź 2011 - 20:24:33

Jednak ktoś zrozumiał co miałam na myśli ;)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

już niemogę!