Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

jak szukać pracy?

22 gru 2014 - 08:49:14

megamaa, skończ już z tym nachalnym spamem.

jak szukać pracy?

22 gru 2014 - 08:50:42

Cytat
holycrap
Cytat
Rivermind
wiem, ze to moze smiesznie zabrzmi, ale powiem wam z doswiadczenia, ze wyglad cv czy listu motywacyjnego ma ogromne znaczenie. rekruterzy dostaja sterte tych papierow i piersza selekcje przeprowadzaja rzucajac na te dokumenty okiem, wiec warto zeby cv sie wyroznialo. mozna zrobic samodzielnie w programach graficznych, albo generatorze "szybkie cv"

z doświadczenia wiem, że nie wszystkie cv są przeglądane.....
To prawda - a dlaczego? Bo ludzie zanoszą je nie tam, gdzie trzeba. Ja, na przykład, pracuję w komisariacie policji - dostałam się tam na stanowisko, bo akurat byłam na stażu, gdy zwolniło się miejsce, więc mnie zatrudniono, bo dobrze sobie radziłam. Niby praca w budżetówce, ale rozwieję wyobrażenia większości ludzi, że zarabiam "grube miliony" - moja pensja to nie całe 1300zł do ręki. Gdyby nie mój Prawiemąż to nie byłabym się w stanie utrzymać... No, ale wracam do meritum: Średnio dwa razy w roku przychodzą DO MNIE jakieś dziewczyny ze swoimi CV. Co w tym niewłaściwego? Otóż to, że chcą pracować w komisariacie, w biurze, przy dokumentach, przedstawiają się jako wykształcone, a nawet nie poświęciły chwili by przejrzeć stronę internetową naszej jednostki, gdzie wyraźnie pisze, że wszelkie CV zbierane są tylko i wyłącznie przez Zespół Kadr w Komendzie Powiatowej Policji pod którą podlegamy. Jak waszym zdaniem wygląda w naszych oczach taki niedoinformowany człowiek? Zero profesjonalizmu, ktoś, kto nie wpadł na to, by przeczytać bodaj ulotkę informacyjną na tablicy ogłoszeń chce pracować w biurze... Nie tylko CV jest ważne, ale również to, jak człowiek się zachowuje i co sobą reprezentuje...

niezweryfikowana
Posty: 29
Ostrzeżenia: 5/5

jak szukać pracy?

29 gru 2014 - 15:37:37

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 985
Ostrzeżenia: 7/5

jak szukać pracy?

03 lut 2015 - 08:48:45

Aby zabrać się za efektywne poszukiwania zatrudnienia, trzeba przede wszystkim dobrze uzupełnić własne cv, nie przekłamując, ale i podkreślając każdą z naszych mocnych stron. Kolejnym puntem będą poszukiwania odpowiednich ofert. Polecam zaglądać na sprawdzone, duże portale, oferujące nam pracę w Tczewie i innych miastach Polski oraz zapisanie się do tamtejszych powiadomień w naszej branży. W ten sposób będziemy na bieżąco z każdą najnowszą ofertą i łatwiej będzie nam znaleźć tę idealną.

jak szukać pracy?

03 lut 2015 - 09:15:28

Cytat
preciosa86
cóż Ci mogę powiedzieć... po studiach ciężko jest znaleźć pracę, z tego względu że nie masz doświadczenia. Proponowałabym Ci od 2014 zainteresować się stażem bo na ten moment urzędy nie mają na to funduszy. Ale to najszybszy sposób na zdobycie doświadczenia


Dokładnie jak jesteś studentką czyli osobą w wieku 24 i wyżej bez doświadczenia to ciężko. Ja tam szukam pracy na różnych portalach: gumtree, olx jako niania szukałam na niania :D i znalazłam, a wykształcenia nie mam takiego, ale nie ono jest moim zdaniem potrzebne tylko: 1.dobre podejście(z ok 10 pań, które przyszły na rozmowę wybrali mnie bo dzieciaki mnie od razu polubiły - i zostałam - dzieciak o mnie mówi w weekendy i niecierpliwi się kiedy przyjdę - i tak miałam już kilka x wcześniej) 2. doświadczenie(to rodzicom na nim zależy żeby wiedzieć praktycznie jak się zająć ich maluchem, a nie tylko teoretycznie...)

Cytat
asia12106
no tak, ale gdzie mam ta prace szukac bo mimo ze skladam cv w sklepach - bo traktuje juz to jako ostatecznosc - to nie chce pracowac w sklepie, chce cos przyszlosciowego, czyli zawod zwiazany z wyksztalceniem badz jakas praca biurowa itp. a nie wiem wlasciwie gdzie szukac bo nie ma nigdzie ogłoszeń ;/
jestem juz zarejestrowana w urzędzie pracy no i faktycznie macie rację, że nie ma co na nich liczyć, niestety ;/

a ze względu na to, że nie mam wykształcenia technicznego to nie wiem czy by mnie nie wysmiali jakbym sama z siebie chodzila po roznych firmach i pytala o prace


Sklep to najgorsza praca :/ nie polecam... Marne grosze to raz, harówa jak dla chłopa dorodnego, i niektórzy klienci, którym należałoby strzelić w papę.

a ogłoszeń to nie ma co szukać. Lepiej pracę z polecenia szukać. A jak już szukać na własną rękę to lepiej się najpierw obejrzeć gdzie to cv zanieść i się zorientować o tej firmie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-02-03 09:22 przez Mikumomo.

niezweryfikowana
Posty: 36
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

22 mar 2015 - 17:05:53

Ja z kolei często korzystam z ogłoszeń. Jakiś czas temu trafiłam na portal ISIVI.pl, który jest o tyle ciekawy, że można na nim stworzyć konto i otrzymywać oferty pracy dopasowane do naszego profilu. Całkiem wygodna sprawa. A portalem zainteresowałam się w ogóle przez opracowany przez nich raport dotyczący sytuacji młodych na rynku pracy. Myślę, że też warto się zapoznać, można wyciągnąć kilka wskazówek co do poszukiwania zatrudnienia. A raport dostępny do pobrania za darmo: https://isivi.pl/a/raport-2015

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

jak szukać pracy?

26 mar 2015 - 07:25:41

W tym co umiecie robić, czyli najpierw jakieś konkretne umiejętności, a dopiero później wykonywanie konkretnej pracy. I jeśli rzeczywiście podejdziecie do tego w należyty sposób, to efekt będzie satysfakcjonujący.

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 6/5

jak szukać pracy?

30 mar 2015 - 06:54:29

Treść posta została usunięta automatycznie

niezweryfikowana
Posty: 76
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

31 mar 2015 - 18:58:43

tradycyjnie, trzeba przeglądać portale z ofertami pracy, wysyłać duuużo cv no i nie wiem, mozesz tez podrukowac i osobiście pozanosic w jakies interesujące cie miejsca:)

niezweryfikowana
Posty: 287
Ostrzeżenia: 4/5

jak szukać pracy?

01 kwi 2015 - 07:24:30

Przede wszystkim - najpierw kwalifikacje do określonego zawodu, a dopiero później szukanie pracy. Nie zaczynajcie od ddd strony. Ktoś kto nie ma zawodu zawsze będzie miał problem ze znalezieniem jakiegokolwiek zatrudnienia.

niezweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

01 kwi 2015 - 07:44:43

Może zacznij od roznoszenia ulotek?

jak szukać pracy?

01 kwi 2015 - 08:28:01

A nie myślałaś o otworzeniu czegoś swojego? ja tez szukałam pracy miesiącami w końcu trafiłam na stronę http://maszynyparowe.com/ i poczytałam o franczyzie ecomyjni. Spodobał mi się ten pomysł stąd postanowiłam w to wejśc. Oddział krakowski maszyny parowe . Powiem ci pomagają bardzo rozpoczać interes, daja maszyny parowe, pomagają w pozyskiwaniu dotacji. Warto

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 2/5

jak szukać pracy?

02 kwi 2015 - 09:31:12

Intratną pracę można znaleźć tutaj www.globalvcv.pl / Wideo CV i praca. W tym serwisie pośrednictwa pracy wymagane jest zamieszczenie swojego profilu i nagranie video CV. Pracodawcy sami przeglądają profile i w ten sposób dobierają sobie załogę z wymaganymi kwalifikacjami. Ja znalazłam pracę w firmie zagranicznej ale oferta zatrudnienia może być też z Polski.

niezweryfikowana
Posty: 3
Ostrzeżenia: 1/5

jak szukać pracy?

14 lip 2019 - 12:51:06

A może dobrym rozwiązaniem byłoby szukac poprzez agencje pracy? Z tego co pamiętam z czasów kiedy sama szukałam pracy, to w tej agencji MG Solutions mają na prawdę sporo ciekawych i wartych uwagi ofert. Co wy o tym sądzicie? Warto szukać pracy w ten sposób?

jak szukać pracy?

12 wrz 2019 - 08:17:49

Ja zaczęłam od stażu :) później już jakość poszło ^^ ale ogólnie wychodzę z założenia, że zawsze warto pytać wśród znajomych - koniec języka za przewodnika :) sprawdza się wszędzie :) trzeba też śledzić platformy z ogłoszeniami i wysyłać CV - to nic nie kosztuje :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Praca w pizzerii