Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Anonim

Jak się zachować?

11 wrz 2015 - 20:41:46

Zgodnie z panującymi zasadami grzecznościowymi, facet który przychodzi do rodziców swojej dziewczyny przynosi jakiś prezent (np. wino). Jak to jest w drugą stronę? Czy kobieta idąc na pierwsze spotkanie z rodzicami chłopaka powinna podarować im jakiś drobiazg? Jak to było u Was?

Jak się zachować?

13 wrz 2015 - 15:45:10

Nie znam takiej zasady, że jak do kogoś idę to muszę dawać jakiś upominek i na odwrót. Jak kogoś zapraszam do siebie to nie oczekuję upominków żadnych.

Jak się zachować?

13 wrz 2015 - 16:17:44

Zasadniczo tak, jak się przychodzi do kogoś z wizytą, zwłaszcza pierwszy raz, to wypada coś przynieść. Może coś niezobowiązującego, np. czekoladki?
Ale alkohol dla rodziców dziewczyny to trochę nie na miejscu ;)
Myśmy nic nikomu nie dawali, bo i nie było jakichś specjalnych wizyt ani proszonych obiadków. Nie-teściową poznałam na neutralnym gruncie, jak wpadałam do mojego partnera to tylko na parę minut jak miałam po drodze.

Jak się zachować?

13 wrz 2015 - 16:17:33

Do Mnie, gdy Mój Chłopak pierwszy raz przyszedł to żadnych upominków nie przynosił, przyszedł, grzecznie przywitał się z Moimi rodzicami i poszliśmy do pokoju. Ja gdy przyszłam do Niego pierwszy raz też nic nie przynosiłam, ale tu już w sumie była inna sytuacja bo Ja Jego Rodziców poznałam na weselu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

maz i alkohol