Obecnie rozmawiamy o:

Jakie ogrzewanie domu

23 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 14:26:18

Witam was wszystkie kreatywne mamy.

Dziś dowiedziałam się od jutra czeka nas kolejna podwyżka przesyłek listowych na poczcie polskiej

I tak oto za list:
- polecony ekonomiczny GABARYT A do 350 g (para skarpetek, cienka czapeczka) będzie kosztował 4,2 zamiast 3,8
- polecony ekonomiczny GABARYT B do 350 g (bluzeczka, sweterek, jakieś cienkie spodenki) będzie kosztował 7,5 zamiast 5,95 (co i tak moim zdaniem było juz drogie)
- polecony ekonomiczny GABARYT B powyżej 350g do 1kg (2-3 bluzeczki, kurteczka itp.) będzie kosztował 8,3 zamiast 6,95 zł

i tak dalej wszystkie listy drożeją o ok. 20%

Do tego cena koperty :( wychodzi na to że za wysyłke bluzeczki zapłacimy od jutra ok 9 zł :(


Ja rozumiem że ubrań nie powinno się wysyłać listami(tak twierdzą Pani na poczcie- nie rozumiem tylko dlaczego nie można), ale juz mnie to strasznie denerwuje te ciągłę podwyżki na poczcie. Jasne można zrezygnować z usług poczty ale np. inpost (tez wysyłam częśc przesyłek ) nie dociera jeszcze w większość miejsc i nie ma jeszcze tylu placówek, mam nadzieje że jak najszybiej sie to zmieni, bo dla porównania list polecony gabaryt B do 350g kosztuje 5,1 a do 1kg 5,9zł.

Pani na poczcie pocieszyła mnie jeszcze że za to taniej bedzie można nadać paczke pocztexem zamiast 30 to 15 zł to jest po prostu kpina i żenada. (wysyłka kurierem jest juz dziś dostępna na wet przez internet dla zwykłego Nowaka i kosztuje razem z odbiorem paczki z domu ok.15zł.)

Poczta Piolska skończy tak samo jak telekomunikacja Polska.

Każdy kto kupuje wiadomo chce jak najtaniej (darmowe wysyłki lub obniżenie ceny za przesyłkę) ale tego po prostu nie da się zrobić !

Zakładając ten temat nie oczekuje żadnej rady, a przyjaznej duszy w tym temacie :)

"ręce i cycki opadają" - jak mówi mój znajomy :)

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 14:31:44

Oni poszaleli na tej poczcie:/ mnie też to strasznie denerwuje, takie ciagłe podwyżki cen, za chwilę nie bedzie sie opłacało kupowac na necie, bo przesyłką drozsza niż sam towar :( ale słyszłam ze paczki za to mają byc tańsze, nie wiem czy to prawda ale wczoraj kobieta na poczcie mi tak powiedziała.

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 15:27:03

witam dlatego ja już nie kupuje używanych ubranek bo za nowe firmowe na wyprzedaży place po 10-20zł z ceny 60zł która była w sezonie tak kupiłam ostatnio 4 bluzeczki z 59zł na 19,99 spodnie z 139zł na jedne za 19,99zl drugie za 39,99 zł itd. kupuje już takie większe na przyszły rok ,jaki sens ma kupowanie używanych jak ludzie przestana kupować to i poczta straci na tym i wtedy się opamięta i przesylki pojda w dół ...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-31 15:28 przez iwo25.

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 15:54:32

Znowu podwyżki? :( robią je praktycznie co pół roku.

Teraz rzeczywiście nie opłaca się kupować czy wysyłać pojedynczych sztuk tylko paczki :( jak tak dalej pójdzie to niedługo wysyłka jednego ciuszka będzie kosztować tyle co on sam :(

Będę musiała pozmieniać cenę wysyłki przynajmniej o złotówkę z 6 zł na 7-8 zł.
Dobrze, że przynajmniej cena paczki bez zmian.

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 17:27:04

ale wchodzi tez cos takiego jak mini paczka za 7,5 zl ,kartonik kupiujesz na poczcie za 7,5 zl i tyle ile wejdzie do niego mozna wyslac w cenie kartonika,czyli kartonik+ wysylak 7,5 zl ,i nie przesadzajmy z tym ze w liscie do 350 g gabarytu a tylko skarpetki wejda,spokojnie 2-3 bluzeczki male pakowane na plasko wchodza,a nawet 4-5 par body,pdwyzki tez mnie wkurzaja ale bardziej jak ktos dolicza 2 zl za koperte bo przeciez ubranka sie tłuką jak szkło...ceny paczek zostaja bez zmian 1kg kosztuje 9,5 zl a tu juz duzo wejdzie malych ubranek a poza tym tego nie trzeba nawet pakowac w koperte czy karton wystarczy przadnie w gruba siatke czy 2 i tasma owinac.gadalam z babka na pczcie i on to robią specjalni epo to żeby ubran niee wysylac listami

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 18:14:36

Masz rację nemo2006
Oni to robią specjalnie po to żeby ubrań nie wysyłać listami !!!
Ale my chyba nie mamy pojęcia ile ten listonosz się musi nanosić Kurier wozi paczki samochodem a listonosz nie zawsze go ma Pozdrawiam was mamuśki damy radę (;

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 21:49:53

szczerze powiem nie znam tej oferty paczki za 7,5zł (rozumiem ze to cena z kartonikiem?) a jest jakaś maksymalna waga takiej paczki ?

dużo wysyłam ubranek i naprawdę sporadycznie mi się zdarza (wysyłając 1 lub 2 sztuki)że płącę za nią mniej jak 5,95 zł kosztu koperty tez juz nie liczę bo pakuję ciuszki do zwykłej najtańszej białej koperty.

A jeśli chodzi o listonosza to oni i tak gabarytów B nie noszą, poczta tez ma samochody (przynajmniej w większych miastach jak u nas)

Nie rozumiem tylko tego co tak naprawdę jest złego w tym że wysyłamy ubranka listem, przecież nie wysyłam bomby, a era wysyłania dokumentów (poza państwowymi firmami) juz tez dawno przeminęła. Poza tym nikt nie wspomina o tym że to nie tylko chodzi o ubranka, wiele aukcji na allegro np. kosmetyków, biżuterii, drobnych zabawek i innych niewielkich przedmiotów tez odbywa się w ten sam sposób.

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 22:04:17

tak ta mini paczka t 7,5 zl w kartoniku do max 2 kg ale na plasko pakowane musi do kartonika wejsc,poza tym w miastach zwłaszcza listonosz i tak tylko awizo zostawia nie nosi przesylek tych wekszych,ja juz dawno na konkurencje bym si eprzerzuciala tylko jeszcze punktow odbioru mało..

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

31 sty 2014 - 22:42:56

mini paczka od lutego też drożej- 8,5 a priorytet 9,5

Zmiana Cennika usług Poczty Polskiej

01 lut 2014 - 00:32:59

Cytat
nemo2006
ale wchodzi tez cos takiego jak mini paczka za 7,5 zl ,kartonik kupiujesz na poczcie za 7,5 zl i tyle ile wejdzie do niego mozna wyslac w cenie kartonika,czyli kartonik+ wysylak 7,5 zl ,i nie przesadzajmy z tym ze w liscie do 350 g gabarytu a tylko skarpetki wejda,spokojnie 2-3 bluzeczki male pakowane na plasko wchodza,a nawet 4-5 par body,pdwyzki tez mnie wkurzaja ale bardziej jak ktos dolicza 2 zl za koperte bo przeciez ubranka sie tłuką jak szkło...ceny paczek zostaja bez zmian 1kg kosztuje 9,5 zl a tu juz duzo wejdzie malych ubranek a poza tym tego nie trzeba nawet pakowac w koperte czy karton wystarczy przadnie w gruba siatke czy 2 i tasma owinac.gadalam z babka na pczcie i on to robią specjalni epo to żeby ubran niee wysylac listami

co do tej mini paczki to chyb nie ma się czym podniecać zobaczcie http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/1,126512,14992120,Paczka_mini_Poczty_Polskiej_to_bubel__Latwo_ja_zgubic___.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-01 00:34 przez anessa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

czy macie sposób ......