Obecnie rozmawiamy o:

wakacje last minute

gorący temat

Słodycze reklamowe

9 minut temu

produkty dla dziecka

12 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

transport i spedycja

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 10:51:18

U mnie można przynosić codziennie małą zabawkę, taką, która zmieści się do szufladki malucha.
A jeśli dziecko chce przynieść dużą zabawkę to musi ją już "podarować" grupie, czyli może wnieść na salę ale do domu już zabrać nie :) Dzięki tej zasadzie łatwiej dzieci przekonać, że dużych zabawek nie nosi się do przedszkola.
Nie wyobrażam sobie telefonów ani konsoli w przedszkolu. Tak się zastanwaiam czy wychowawczyni nie jest na rękę przynoszenie takich gadżetów, bo dzieci się zajmą same sobą a ona pewnie ma spokój :/

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 11:01:20

Ja bym gdyby się coś stało obciążyła winą wychowawczynię grupy bo to ona jest odpowiedzialna za to co dzieci robią w jej obecności tudzież co posiadają,dla Mnie to jest nie wyobrażalne dać dziecku do przedszkola taki sprzęt. Można dać w domu dziecku pograć ,ale bez przesady.. jak widać rodzicom też to na rękę, tłumaczą sobie pewnie ,że jak zajmie się tym dziecko w przedszkolu to będzie grzeczne no i dla Pani , która ich pilnuje też mniej "roboty"

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 11:21:05

jak czytam takie rzeczy to boję się pomyśleć co będzie za 10-20-30 lat?
strach się bać ;)

ale prawda jest jedna - to tylko i wyłącznie rodzice nakręcają takie sytuacje - bo dla mnie to nie wyobrażalne aby dziecko w wieku przedszkolnym miało swoja komórkę, tableta, laptopa itp.

nie chcę nikogo urazić, ale co dobrego wyrośnie z takiego dzieciaka, które od małego ma wszystko?

I nie chodzi tu o sytuację, że jak kogoś stać niech kupuje a jak nie stać to nie - teraz dzieciaki są tak pochłonięte komputerami, grami itp. , że za parę lat nie będą w ogóle wstawać od monitorów, a jedyny ich świat rozrywki to świat wirtualny.

Przykre, ale prawdziwe i coraz częściej spotykane.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 12:02:49

Zgadzam się z wypowiedzią ememka
dziecko w wieku przedszkonym posiada komórkę??czy laptopa?mi to się wogóle nie mieści w głowie-dla mnie to tacy rodzice mają chyba ogromne kompleksy
a może tak skakankę albo piłkę -adekwatnie do wieku
i jeszcze przechwalają się takimi rzeczami-a Pani w przedszkolu nie ma na to wpływu-to odrazu przy wejściu postawiłabym worek i wszystkie takie rzeczy bach do worka a jak nie to spowrotem do domu i siedziec przed laptopem
nie do pomyślenia poprostu że w dzisiejszych czasach przedszkolanka nie radzi sobie z takimi problemami
przykre że takich czasów doczekałyśmy a wskazuje tylko na gorsze:(

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 12:42:25

zgadzam się to wszystko wina rodziców a później będzie płacz, jak ja widzę już 3 latków ktorzy chcą mieć jakąś zabawkę bo inne dziecko ma a rodzic moment leci do sklepu kupić taka samą tyko lepsza i droższa to aż zal patrzeć
tak naprawdę dziecko cieszy sie z chińskiej zabawki za 10 zl ale często rodzic wybiera droższa bo firmowa i trzeba się jakoś w towarzystwie pokazać...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-26 12:48 przez panterka138.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 15:35:43

dokładnie jakie wychowanie takie zachowanie to jest moje zdanie ja bym do nie pozwolił i to uczniowi i to własnemu dziecku coś takiego posiadać telefony tablety jak dobrze pójdzie to mój na komunie dostanie ale nie wcześniej nie dajmy się zwariować:)

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 15:44:02

czytam z niedowierzaniem jak rodzice są nie odpowiedzialni dając dziecku takie rzeczy do przedszkola ... u nas jest jeden dzień przynoszenia zabawek !! tortów nie wolno bo by musiał sanepid sprawdzać itd wiec w grę wchodzą cukierki itd ja żeby było co innego na urodziny córki kupiłam po jajku niespodziance radości było dużo i córeczka miała koronę na głowie i każde dziecko rysunek jej namalowało i dostała to w formie książki :)

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 16:09:37

nie spotkałam się z takimi "zabawkami" - jak córka chodziła do przedszkola to był dzień zabawek ale zakaz przynoszenia wartościowych rzeczy.


Osobiście laptopa kupiliśmy - zabawkowego do nauki literek fishera ;)

Pomimo że ma 7 lat nie dostanie na razie telefonu czy też tabletu - wolę kupić jej rower czy rolki.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 18:04:48

Owszem mój 4 latek zanosi do przedszkola w piątek ale samochód,maskotkę itp a nie tablet czy telefon
bez przesady - co to za dzieci matko kochana



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-26 18:06 przez nadinkaaa.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

26 kwi 2013 - 23:21:35

Cytat
nadinkaaa
Owszem mój 4 latek zanosi do przedszkola w piątek ale samochód,maskotkę itp a nie tablet czy telefon
bez przesady - co to za dzieci matko kochana



nadinkaaa nie co to za dzieci tylko co to za rodzice?????
gdyby rodzic nie kupił/nie dał to nie byłoby takich sytuacji

SZPAN W PRZEDSZKOLU

27 kwi 2013 - 10:50:17

Dzieci w wieku przedszkolnym to dzieci od 3-5 lat, no więc co za rodzic kupuje dziecku w tym wieku telefon a tym bardziej tablet ? Ostatnio znalazłam w skrzynce ulotkę bodajże ze sklepu Avans a środku wkładka "prezenty na komunię" i co tam było ? Właśnie laptopy, tablety, itp. - no ok w wieku szkolnym ewentualnie dziecko może dostać jakiś prosty telefon, są specjalne modele dla dzieci, ale bez przesady...
U mojej córki w przedszkolu, zabawki mogą przynosić tylko maluszki, z grupy żłobkowej, poniżej 3 roku życia, bo wiadomo to jeszcze maleństwo. Są czasami okazje, jak np. dzień pluszowego misia, dzień zabawki itp i wtedy dziecko może przynieść zabawkę... To samo dotyczy jedzenia i picia.. nie wolno i już..
A co do ponoszenia odpowiedzialności, powinni ją ponosić rodzice... nie wychowawczyni, no bo co ona może ? Nie da się zapanować nad wszystkim dziećmi.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

27 kwi 2013 - 11:30:09

wiele zasad ustala się indywidualnie w grupie - jeśli wychowawca powie kategorycznie NIE na przynoszenie takich zabawek to nie będzie problemu - wychowawca sam poniekąd organizuje sobie sposób pracy ( ma wytyczne programowe ale nie pełen program co do minuty oraz sposób postępowania na karteczce dla każdego dziecka ).

Jeśli jakieś dziecko coś takiego przyniesie to wychowawca ( przy ustalonych zasadach wcześniej ) ma prawo odebrać zabawkę i przechować do czasu odbioru dziecka przez opiekuna/rodzica. ( i też nie w sali gdzie się pracuje ale np. w gabinecie dyrekcji, odpowiednio zabezpieczone )

SZPAN W PRZEDSZKOLU

27 kwi 2013 - 12:48:57

Cytat
xmissxinnocentx
Dzieci w wieku przedszkolnym to dzieci od 3-5 lat, no więc co za rodzic kupuje dziecku w tym wieku telefon a tym bardziej tablet ?

Na pewno żaden normalny..
Może to jakaś rekompensata za to,że rodzice nie mają czasu dla dzieci?
Nie wiem co trzeba mieć w głowie,żeby kupić takiemu dziecku tablet (taki prawdziwy oczywiście,nie jakiś zabawkowy) czy komórkę.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

27 kwi 2013 - 14:01:26

Cytat
Amelia_25
Cytat
xmissxinnocentx
Dzieci w wieku przedszkolnym to dzieci od 3-5 lat, no więc co za rodzic kupuje dziecku w tym wieku telefon a tym bardziej tablet ?

Na pewno żaden normalny..
Może to jakaś rekompensata za to,że rodzice nie mają czasu dla dzieci?
Nie wiem co trzeba mieć w głowie,żeby kupić takiemu dziecku tablet (taki prawdziwy oczywiście,nie jakiś zabawkowy) czy komórkę.


Amelia_25 też właśnie nie raz sobie myślę, że to jest właśnie zagłuszanie własnego sumienia, teraz ludzie tyrają od świtu do nocy, nie mają czasu dla dzieci, rodziny i kupienie jakiegoś sprzętu "załatwia" według nich sprawę.

SZPAN W PRZEDSZKOLU

27 kwi 2013 - 15:13:20

"nauczycielka rozkłada ręce" coś tu nie gra... przecież to ONA ustala zasady a rodzic musi się dostosować.

Gdy synek chodził do przedszkola to miał jeden dzień (piątek) kiedy mógł wziąć ze sobą zabawkę i przyznam, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że mógłby zabrać ze sobą telefon czy coś podobnego.
Zdarzały się sytuacje kiedy ktoś przyniósł w inny dzień niż wyznaczony jakąś zabawkę (zazwyczaj malutką żeby zmieściła się do kieszeni od spodni;)) ale jak tylko nauczycielka to zauważyła to zaraz zabierała i oddawała jak dziecko było odbierane.


Według mnie powinnaś porozmawiać z innymi rodzicami, którzy mają takie zdanie jak Ty i zgłosić to jeszcze raz do nauczycielki bądź nawet dyrekcji.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Roczny płatny urlop macierzyński dla wszystkich matek dzieci z 2013