Obecnie rozmawiamy o:

produkty dla dziecka

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

10 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:31:43

Na FB utworzyła się grupa, która chce pomóc Szymonowi, zgodnie z inicjatywą jednej z uczestniczek grupy zaczynamy interweniować gdzie się da:

Poniżej wklejam treść listu napisanego przez nią z prośbą o rozsyłanie do zaproponowanych instytucji i mediów oraz wklejanie tego posta na wszystkich forach, jakie przyjdą wam do głowy!

Szanowni Państwo;
My, obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, my Internauci, my zwykli ludzie chcemy powiedzieć głośne NIE!
NIE DLA KATOWANIA DZIECKA!
NIE dla ignorancji służb mających chronić dzieci!
NIE dla nieudolnego sądownictwa!
Sprawa małego Szymona bardzo nas poruszyła! Wielu z nas nie mogło opanować łez w czasie słuchania tego nagrania:
http://www.youtube.com/user/RatujcieSzymona#p/u
Ojciec dziecka interweniował w prokuraturze w Częstochowie i na Policji przedstawiając nagrania jako dowód i oto te instytucje, mające chronić każdego obywatela, nie doszukują się w tym materiale oznak znęcania się nad dzieckiem, nie słyszą tam przemocy! Nie zgadzamy się na to i chcemy, aby natychmiast zainterweniowanio w tej sprawie. To dziecko jest straszliwie krzywdzone, matka znęca się nad nim fizycznie i psychicznie, a odpowiednie instytucje zwracają uwagę tylko na to czy dziecko "żyje w dobrych warunkach". Cóż warte jest to, że dziecko jest ubrane, umyte i nakarmione, kiedy przeżywa taka gehennę, kiedy własna matka staje się jego katem? Otwórzcie oczy! Nie pozwólcie na to!
Czy ma się powtórzyć scenariusz, który tak często ostatnio przedstawiany jest w mediach? Do czego może posunąć się taka kobieta, niegodna nazwaniem jej matką? W ostatnich kilku m-cach słyszeliśmy już o niejednym podobnym przypadku, gdzie dziecko płaciło zyciem za to, że nikt nie zareagował:
- 6-miesięczna dziewczynka z Rudy Śląskiej, prawdopodobnie pobita przez ojca, zmarła w szpitalu.
- W Otmuchowie (woj. opolskie) zginęła niespełna czteroletnia dziewczynka. Prawdopodobnie została zamordowana. Policja zatrzymała podejrzanego - jej 27-letniego ojca.
- sprawa 2-letniej Wiktorii, która zmarła pod koniec stycznia w Żninie. Zarzut ciężkiego pobicia dziecka postawiono ojcu dziewczynki.
Rządamy natychmiastowej i SKUTECZNEJ interwencji w sprawie małego Szymona, domagamy się natychmiastowej izolacji dziecka od matki i możliwości rozmowy z psychologiem, rządamy zapewnienia dziecku natychmiastowego bezpieczeństwa!
Z poważaniem

Adresy:
instytucje:

częstochowska policja:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

częstochowska prokuratura:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Rzecznik Praw Dziecka:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Rzecznik Praw Obywatelskich
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy Niebieska Linia:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Kancelaria Premiera RP:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Kancelaria Prezydenta RP:
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

media:
TVN
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

TVP
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Polsat
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Gazeta Wyborcza
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Rzeczpospolita
****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

Podpiszmy się pod petycją!!!

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=6718
Pomóżmy temu dziecku!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-09 20:34 przez gochka.

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:36:23

widziałam dzisiaj w tv... masakra jak można tak do swojego dziecka mówić:/ w najgorszych nerwach nie wyobrażam sobie takich słów w buzi!!!

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:42:26

Dosłownie przed chwilą przyłączyłam się do tej akcji na facebook'u.. przesłuchałam nagranie i się popłakałam.. Jestem w szoku, jak można tak traktować własne dziecko?! Zabiłabym tą s*kę..!! Petycję również podpisałam i Was też do tego zachęcam, a nawet proszę..

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:46:19

na miejscu tego ojca - upierdoliłabym tej suce łeb ...

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:48:40

masakra, podpisalam petycję już rano, wyslałam linka do petycji wszystkim znajomym. Ilość osob podpisująca sie pod petycją idzie jak burza, oby tak dalej

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:48:48

Cytat
ZnowuJa
na miejscu tego ojca - upierdoliłabym tej suce łeb ...
Za miło by miała..

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:54:07

aż mnie ciarki przeszły:/:/ boshe!! co za idiotka!! petycja podpisana!

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:54:10

Cytat
ZnowuJa
na miejscu tego ojca - upierdoliłabym tej suce łeb ...


ja tą s***ę rzuciłabym na wyruch****e zgłodniałym psom, a na koniec spaliła na stosie.

Ratujmy Szymona!

09 mar 2011 - 20:59:13

W ciągu zaledwie kilku dni ta akcja opanowała prawie cały internet! Oby tak dalej!!! Dziś prokuratura obiecała wszcząć na nowo postępowanie. Dodaję jeszcze link, bo tutaj nie wyświetliły się adresy e-mail. Wysyłajcie mail-e !!! Nie wystarczy rozsyłać linków, a trzeba działać.. Pomóżmy Szymkowi.

http://forumprawne.org/prawo-rodzinne-opiekuncze/198940-ratujmy-szymona.html

http://forumprawne.org/prawo-karne/196838-jestem-ojcem-5-letniego-szymona-mezem-matki-znecajacej-sie-nad-nim-prosze-o-pomoc.html

http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/celownik/wideo/oblezony-bar-mleczny-17022011/3908734 Reportaż Celownika.

W najbliższych dniach będzie to także w Uwadze na TVN, dzięki nam - internautom! Dziś mowa była o tym w Wydarzeniach na Polsacie. Nie bądźmy obojętni. Zgłaszajmy każdą przemoc!!! Ile jeszcze jest takich dzieci?!?!?!?! Ta kobieta zniszczyła mu życie na samym starcie! W wieku, kiedy on uczy się wszystkiego, potrzebuje wsparcia poczucia bezpieczeństwa, zaufania do rodzica!!! Ta bestia musi za to zapłacić!


Podbijam!!!
Podbijam temat!!!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 09:25 przez gochka.

Ratujmy Szymona!

10 mar 2011 - 13:01:10

oczywiscie ja tez sie przyłaczam do akcji...
częstochowska policja:
komendan ****@**** (dla własnego dobra nie podawaj emaili na forum. Administracja)

częstochowska prokuratura:
okregowa @prokuratura.czest.pl

Rzecznik Praw Dziecka:
rpd @brpd.gov.pl

Rzecznik Praw Obywatelskich
biurorzecznika @brpo.gov.pl

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy Niebieska Linia:
poradnia @niebieskalinia.pl

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej:
prasa @mpips.gov.pl

Kancelaria Premiera RP:
kontakt @kprm.gov.pl

Kancelaria Prezydenta RP:
listy @prezydent.pl



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-10 13:22 przez almamj.

Ratujmy Szymona!

10 mar 2011 - 13:39:20

Podbijam!!!

Ratujmy Szymona!

10 mar 2011 - 13:41:15

Az miałam ciarki jak słuchałam jak ta pizda drze ryja na te biedne dziecko!!
PODBIJAM!

Ratujmy Szymona!

10 mar 2011 - 13:44:34

czy wiadomo Wam czy cos z tym zostało zrobione może? wiadomo co to za szm.....ta? jezu aż mi się serce kraje.........

Ratujmy Szymona!

10 mar 2011 - 13:46:08

ja juz podpisałam petycje.podpisujcie dziewczyny i wysyłajcie mailena wyzej podane adresy!!!!!!!!!!!!!!!

Ratujmy Szymona!

10 mar 2011 - 13:46:14

serce mi pęka jak tego słucham...

następna dyskusja:

sen maluszka