Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oczywiście, że będzie warto! :)

nie mogę się doczekać robienia paczki !
już wiem gdzie jest magazyn, teraz muszę znajomych namówić na pomoc :))
pobijam !! laski zmobilizujcie się !!
nawet pare rzeczy oddać, ja zawsze jak pomagam w jakiś akcjach tak dobrze się czuję, polecam ! :)
tak czytam opisy rodzin z mojego miasta..
kurcze, np. mama małej dziewczynki chciała zapisać ją do przedszkola, oni odmówili z powodu zbyt niskich funduszy ;//
chciałabym mieć na tyle kasy, żeby np. móc pomóc i powiedzieć, że przez te 2-3 lata będę jej płacić za te przedszkole.. chciałabym, żeby ludzie z kasą pomogli.. bo niektórych stać.. niektórzy nawet pralki nie mają, ehh w ogóle nie mogę czytać tych opisów ;//

kilku moich znajomych nawet nie czyta tego co pisałam na gg, bo myślą, że to spam jakiś ;// nic nie rozumieją wrr.. ale będę dzownić do wszystkich jeszcze :D
w sumie jakieś ciuszki się zgromadzi, ale strasznie chciałabym móc porobić takie paczki pod choinkę, ładnie zapakowane.. ehh ;// a akurat teraz tyle długów sobie narobiłam ;//
ale te dzieciaczki będą się cieszyć z prezentów pod choinkę !! nawet jakieś samochodziki czy coś.. hmm nie no chociaż ze 2 takie paczki zrobię :D ale się napaliłam :D haha moja ciotka ma sklep i ostatnio z nią byłam w hurtowni zabawek <raj!!>, namówię ją, zeby jeszcze raz pojechała niedługo i coś kupie!! aaaa!! ale super :D:D
dziewczynka marzy o saneczkach z oparciem.. ;(
ale chyba mam takie wywiezione do babci ha !

JAK KTOŚ MA PRALKE DO ODDANIA ( NAWET UŻYWANĄ ) DAJCIE ZNAĆ!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 01:14 przez mgirl20.

mgirl20, cudowny entuzjazm :))

Cytat
nbbo
Nie:) Osoba wybiera na stronie konkretną rodzinę dla której prszygotuje paczkę, dostaje wtedy dane wolontariusza który zrobił wywiad u tej rodziny i umawia się z nim, że jak zrobi paczkę to albo: wyśle pocztą do magazynu z naklejonym kodem rodziny, albo przywiezie do magazynu z kodem albo wraz z wolontariuszem wspólnie zawiezie paczkę do rodziny.

A co jeśli się okaże, że jedna rodzina będzie miała" szczęście"i dostanie więcej paczek, a inna nic? Sama nie wiem. Ja już pomagam indywidualnie i nie jednorazowo. Znam tą rodzinę od lat (zresztą wspaniałą). Taka to jest w sumie loteria, losowanie i licytowanie kto biedniejszy, lub "lepiej" przedstawiona jest jego sytuacja. Tacy wolontariusze powinni mieć rozeznanie, żeby nie było tak jak piszę!!!!!!!!NIe wiem co o tym myśleć?:(

Sądzę, że mają rozeznanie.
Każda pomoc jest dobra i wspaniała, czy pomagasz indywidualnie, czy przez wolontariat. Uważam, że lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic. A dzięki Szlachetnej Paczce mnóstwo rodzin dostaje potrzebną pomoc i mnóstwo ludzi się w to angażuje, z których część wcześniej nie pomagała innym, więc chyba coś w tym jest.

Ale co to Twojego pytania, to zaczekajmy na odpowiedź nbbo, ona wie lepiej.

Cytat
Klaamka
Sądzę, że mają rozeznanie.
Każda pomoc jest dobra i wspaniała, czy pomagasz indywidualnie, czy przez wolontariat. Uważam, że lepiej robić cokolwiek, niż nie robić nic. A dzięki Szlachetnej Paczce mnóstwo rodzin dostaje potrzebną pomoc i mnóstwo ludzi się w to angażuje, z których część wcześniej nie pomagała innym, więc chyba coś w tym jest.

Ale co to Twojego pytania, to zaczekajmy na odpowiedź nbbo, ona wie lepiej.
Tak masz racje:)

czy miejscowośc ta to nowa sól może?

avatar zmieniony :) chętnie dołączę się do akcji :)

Cytat
musti2209
Cytat
nbbo
Nie:) Osoba wybiera na stronie konkretną rodzinę dla której prszygotuje paczkę, dostaje wtedy dane wolontariusza który zrobił wywiad u tej rodziny i umawia się z nim, że jak zrobi paczkę to albo: wyśle pocztą do magazynu z naklejonym kodem rodziny, albo przywiezie do magazynu z kodem albo wraz z wolontariuszem wspólnie zawiezie paczkę do rodziny.

A co jeśli się okaże, że jedna rodzina będzie miała" szczęście"i dostanie więcej paczek, a inna nic? Sama nie wiem. Ja już pomagam indywidualnie i nie jednorazowo. Znam tą rodzinę od lat (zresztą wspaniałą). Taka to jest w sumie loteria, losowanie i licytowanie kto biedniejszy, lub "lepiej" przedstawiona jest jego sytuacja. Tacy wolontariusze powinni mieć rozeznanie, żeby nie było tak jak piszę!!!!!!!!NIe wiem co o tym myśleć?:(



"Pamiętaj, że po wybraniu przez Ciebie rodziny nikt inny nie będzie już dla niej przygotowywał paczki.
Nie musisz zaspokoić wszystkich potrzeb rodziny, zwróć jednak uwagę, że wszystkie wymienione rzeczy
są dla rodziny bardzo ważne. Rzeczy które podarujesz rodzinie powinny być dla niej prezentem. Nie
muszą być one nowe, ale zawsze przygotowane z myślą o drugim człowieku. Przygotuj więc paczkę tak,
by podniosła poczucie własnej wartości u obdarowanych przez Ciebie osób."













Przygotowuję paczkę dla pewnej rodziny z Lublina.

Potrzebne są:
Herbata, Kawa, Kakao, Ryż, Kasza, Makaron, Mąka, Cukier, Olej, Dżem, Słodycze, Kisiele, budynie, Płatki śniadaniowe, Koncentrat pomidorowy, Konserwy mięsne, Konserwy rybne, Warzywa w puszkach

Proszek do prania, Płyny czyszczące, Płyn do mycia naczyń, Szampon, Pasta do zębów, Szczoteczka do zębów

zimowa kurtka damska (zielona/czarna), swetry/spodnie rozmiar M/170cm
zimowa kurtka damska (biała/czarna/czerwona/żółta), dresy/bluzy rozmiar M/145cm
zimowa kurtka damska (czarna), spodnie/swetry rozmiar M/150cm
męskie swetry/spodnie rozmiar M
zimowe kozaki rozmiar 38
obuwie sportowe damskie rozmiar 41
obuwie sportowe męskie rozmiar 42

UBRANIA MOGĄ BYĆ UŻYWANE, ale w dobrym stanie i czyste

Zeszyty, Bloki, Kredki, Farbki, Papier kolorowy, Nożyczki, Klej,
Piórnik, Przybory do pisania

Miłym bonusem będzie piłka do koszykówki.

Ta rodzina znalazła się w bardzo ciężkiej sytuacji i potrzebuje pomocy. Liczę na Was i będę wdzięczna za każdą z wyżej wymienionych rzeczy. Więcej info na prv.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 11:50 przez rozowepapucie.

ok czyli moge wybrać rodzine ze swojego miasta i przygotować paczkę tak?:) czy w paczce musza byc wszystkie wymienione potrzebne rzeczy? (np lodówka...nie mam na zbyciu) i jeszcze jedno pytanko czy dana rodzina moze byc wybrana wielokrotnie?

p.schętnie dołączę sie ze swoją pomocą dla kogoś z krakowa lub okolic!!!!!!!!

powiedzcie mi jak miała bym znaleźć konkretną rodzinę z mojego miasta?

wchodzisz na główną stronę-tak masz wybierz rodzine /wybierasz woj./oraz miasto. :)

ja mam lodowke (półroczną Whirlpoola czy tam Bosha) na zbyciu, tzn. nie jest moja ale musze ponegocjować z tą osoba aby jej nie sprzedawała tylko dała komuś w prezencie!!! szczytny cel, naprawdę!!!
a czy mogą być używane ciuchy? bo mogłabym oddać dużo ciuszków z mojej szafy (właściwie w idealnym stanie!), więc.. ? a nigdzie nie doczytałam :(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 11:52 przez lilthug1.

Piękna akcja! :-)

My w tym roku z grupą kilku rodzin szykujemy na nią pierwsze pieniądze :-)

gratulacje dla organizatorów za świetny pomysł! :-)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Centaurus - pomoc dla koni