Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

Centaurus - pomoc dla koni

25 maj 2011 - 18:22:11

Witam :) Zakładałam już kilka wątków na temat pomocy dla chorych i skazanych na rzeź koni ,ale nie cieszyły się powodzeniem więc ponawiam do znudzenia ;) Chciałabym Was prosić o zajrzenie na podaną stronę i ewentualną pomoc => http ://www.centaurus.org.pl/ ( bez spacji po http)
Z góry dziękuję :)


<moderacja - korekta tytułu>



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-01 10:44 przez moderator.

Centaurus - pomoc dla koni

30 maj 2011 - 08:59:01

ja bardzo często wpłacam na konie z centaurusa, kilku załozyłam osobne wątki....to naprawde super organizacja!

Centaurus - pomoc dla koni

31 maj 2011 - 16:41:56

Dostępne są również cegiełki za niewielką kwote:
http ://allegro.pl/bartek-kon-zlomiarza-druga-operacja-i1643824853.html
http ://allegro.pl/stasio-chce-biegac-i1643824866.html
http ://allegro.pl/inka-zrebne-malenstwo-potrzebuje-pomocy-i1643825580.html
(bez spacji po http)
W przypadku tych biednych koni liczy się każda pomoc

Centaurus - pomoc dla koni

01 cze 2011 - 08:45:24

szkoda ze wątek nie ma odzewu- to naprawde słuszna sprawa....

Centaurus - pomoc dla koni

01 cze 2011 - 08:52:55

Moglabys napisac o tym cos wiecej? Ja zaraz zrobie przelewy ale trzeba tez inne osoby zmobilizowac.Dziewczyny wejdzcie na ta str i poczytacjcie o tych biednych konikach...
Przeczytajcie to... http://www.centaurus.org.pl/nasze_konie/inka/ jesli dacie rade to wplaccie chociaz zlotowke.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-01 09:02 przez ulka92m.

Centaurus - pomoc dla koni

01 cze 2011 - 08:58:07

super,że kto się tym interesuje;-) ja też juz parę razy wpłacałam,myslę,że znajdzie się ktoś jeszcze;-)

Centaurus - pomoc dla koni

01 cze 2011 - 09:01:34

Z Waszą pomocą, w ciągu 5 lat działalności, Fundacja Centaurus ocaliła ponad 200 koni, i dała im troskliwy dom do końca ich dni. Widzieliśmy naprawdę wiele.
Numery kont bankowych fundacji Dla wpłat krajowych:
Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wrocław

Konto dla wpłat
PKO BP
15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Konto zbiórkowe
PKO BP
91 1020 5226 0000 6102 0357 8952
Dla wpłat z zagranicy:
Swift/Bic code
BPKOPLPW
IBAN
PL15102052260000600202200350

Adres banku:
PKO BP Odział I we Wrocławiu
ul. Wita Stwosza 33/35
50-901 Wrocław

Słowo "człowiek" - jakże dumne brzmienie! Masowo podpisujemy pro zwierzęce petycje, zrzucamy naturalne futra, ratujemy foki w Kanadzie i promujemy prawa zwierząt na Animal Planet. Skandujemy przeciw transportom koni na rzeź, popularyzujemy wegetarianizm i organizujemy spektakularne manifestacje. Chełpimy się ułańską tradycją, gdzie koń był przyjacielem. Jakże piękne się to wszystko wydaje! Wydaje się?

Resztki ułudy o ułańskiej tradycji rozbryzgują się w kroplach majowego deszczu, kiedy z przyczepy wyciągamy niemalże zwłoki konia. Rozpaczliwe rżenie końskiej pełne cierpienia rozrywa nam bębenki w uszach. I w ciągu ułamka sekundy, wobec tego co widzimy, słowo "człowiek" nie brzmi już tak dumnie.. A ułańskie legendy naszych dziadków trącą utopią.

Strach dotknąć, aby dotknięciem kucyka nie zabić. Małe czarne ślepia świdrują nas na przestrzał. Mała leży, usiłuje podnieść głowę, ale za każdym razem opada bezwładnie, aż w końcu rezygnuje. Pokornie czeka, co się z nią stanie. Handlarz poinformował nas, że leży tak od 3 tygodni. W takim stanie oddał mu kucyka rolnik z prośbą 'Pan się pozbądź, bo wstyd przed sąsiadami'. Ale i na targu pośród innych handlarzy wstyd było wyciągnąć z ciężarówki, bo nawet dla handlarzy widok tak zamorzonej i zawszonej kucyczki, byłby niesmaczny.

Teraz skarłowaciała kucyczka leży skulona w boksie. Cicho rży. Rży o ułanach, o tradycji, o zielonych pastwiskach, których nigdy nie widziała, o łąkach na które wykrzywione kopytka nigdy jej nie zaniosą. Nie ma sił wstać, nie ma sił jeść. W jej oczkach nie tli się już nic prócz nadziei - aby umieranie nie bolało.

Płacimy za transport, kucyczka trafia do naszej stajni. Mija doba. Mija następna. Mnożą się koszta codziennych wizyt weterynarza i podawanych leków i suplementacji. Inka zaczyna sama jeść, klękając przy miseczce z owsem. Trzeciego dnia okazuje się skąd ta wola walki. Inka będzie miała dla kogo żyć. Bo spodziewa się źrebięcia..

Nie wiemy, czy źrebię w ogóle urodzi się żywe. Stan małej Inki jest nadal tragiczny, choć każdego dnia walczymy, aby zminimalizować jej cierpienia. Za potężną wolę życia tego malutkiego stworzenia postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, aby jej schorowane dziś kopytka zaniosły ją kiedyś na zielone pastwiska między stado innych kucyków, pośród których godnie dożyje swoich dni.

Nie wątpimy, ze starczy nam sił i czasu, aby poddawać kucyczke codziennej rehabilitacji. Nie wątpimy, że Inka zrobi wszystko, aby dożyć porodu i móc opiekować się maleństwem. Wątpimy jednak, czy chęci wystarczą. Na leczenie małej wydaliśmy w ciągu paru dni fortunę, a leczenia zaprzestać nie można. Chcemy ofiarować jej wszystko co najlepsze, ale nasze możliwości są ograniczone. Prosimy Państwa o pomoc w tej walce.

Jeśli chcesz pomóc w jej leczeniu - dokonaj wpłaty z tytułem "INKA"



Centaurus - pomoc dla koni

02 cze 2011 - 12:24:16

wesprzyj centaurusa!

Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 09:08:02

dziewczymy pomóżcie Ince! prosimy nawet o niewielkie wpłaty

Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 09:57:24

Hej, miałam juz nie zakładac nowych wątków o koniach,ale dostałam nowego malia i jestem wstrząśnięta:

Nadzieja Przyjechała we wtorek w nocy ciężarówką pełną koni. Odgrodzona metalową rurą wraz z roczną źrebicą. Nie wytrzymała drogi - runęła na którymś zakręcie. Handlarz kupił ją kilka godzin wcześniej razem ze źrebakiem i wcisnął wychudzoną klacz w róg naczepy między worki z ziemniakami. Uznał, że jeśli nie zdechnie z wycieńczenia to rozdepczą ją konie, a zarobi na sprzedaży córki na mięso. Od tego handlarza kupiliśmy już kilka koni, zadzwonił więc do nas i spytał czy nie chcemy kupić chudej matki, bo do niego, pod Poznań żywa na pewno nie dojedzie. Chcieliśmy...

Kiedy opadł trap, popłynęły nam łzy. Wyładowaliśmy młode, krągłe konie wiedząc, że za chwilę przyjdzie nam je na powrót ładować w nich ostatnią podróż. Przecież świata nie zbawimy...

Na końcu samochodu leżała obtłuczona, półprzytomna, poraniona klacz z rozbitym łukiem brwiowym i opuchniętym okiem. Jej dyszenie było słychać już z trapu. Przy niej cisnęła się koślawa, mała źrebica. Ściągamy z samochodu źrebaka. Mimo wielu prób podniesienia klaczy na ciężarówce - nie udało się. Przynieśliśmy słomę i w kilka osób zsunęliśmy klacz po trapie na trawę. Grzało słońce, nie było czasu, weterynarz, kroplówki - bez efektu. Dopiero sąsiad przy użyciu ciągnika z podnośnikiem i węży strażackich, które oplotły klacz - uniósł ją w górę. Dalsza walka trwała do białego rana, ale o wschodzie słońca Nadzieja stała już o własnych, wątłych siłach. Ale nie chce obciążać tylnej nogi.

Czy uda się ocalić Nadzieję ? Tego nie wiemy. Tego nie wiedzieli też lekarze w klinice.

Prosimy o pomoc w sfinansowaniu leczenia Nadziei.

Jeśli zechcesz ją wesprzeć możesz dokonać wpłaty z tytułem "Leczenie Nadziei"

Nadzieja w klinice (zdjęcie wykonane telefonem - stąd słaba jakość, za co przepraszamy)


Numery kont bankowych fundacji Dla wpłat krajowych:
Fundacja Centaurus
ul. Borelowskiego 53/2
51-678 Wrocław

Konto dla wpłat
PKO BP
15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Konto zbiórkowe
PKO BP
91 1020 5226 0000 6102 0357 8952
Dla wpłat z zagranicy:
Swift/Bic code
BPKOPLPW
IBAN
PL15102052260000600202200350

Adres banku:
PKO BP Odział I we Wrocławiu
ul. Wita Stwosza 33/35
50-901 Wrocław

Wracamy do stajni z kliniki. Przejeżdżając obok padoku patrzymy na leżące derki, na których jeszcze o świcie leżała Nadzieja. Ze stajni dochodzi do nas ciche rżenie. To córka Nadziei woła matkę. Żal nam ściska serce. Gdyby wiedziała jaki los na nią czeka…

Handlarz oddał nam Nadzieję za darmo, zapłaciliśmy tylko 200 zł za jej transport. Ale za źrebicę musimy zapłacić. 1500 zł – bo tyle jest warta w mięsie. Nie wiemy jaki będzie los Nadziei, ani czy przeżyje kolejne dni. Ale możemy ocalić od śmierci jej dziecko. Handlarz 13 czerwca będzie przejeżdżał koło nas jadąc do ubojni w Słomnikach koło Krakowa. Jeśli nie zapłacimy za Małą, będziemy musieli ją zapakować w ostatnią podróż.

Jeśli zechcesz ją wesprzeć możesz dokonać wpłaty z tytułem "Córka Nadziei"

URATUJMY MATKE I CÓRKE



Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 10:05:56

Strasznie fajnie, że zakładacie takie wątki, bo może więcej osób zdecyduje się pomóc. Ja już nie raz wspierałam fundację. Jakież było moje zdziwienie gdy po jakimś czasie (już dawno o tym zapomniałam), dostałam podziękowania od konia Bartka (bo to na jego rzecz wtedy wpłaciłam pieniądze). Wcale nie oczekiwałam czegoś w zamian, ale jednak miłe jest, gdy Twoja pomoc jest doceniona.

Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 10:11:26

okrucieństwo człowieka nie ma granic. nie bądź obojętne- pomóżmy

Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 13:06:58

Cytat
vixen89
Strasznie fajnie, że zakładacie takie wątki, bo może więcej osób zdecyduje się pomóc. Ja już nie raz wspierałam fundację. Jakież było moje zdziwienie gdy po jakimś czasie (już dawno o tym zapomniałam), dostałam podziękowania od konia Bartka (bo to na jego rzecz wtedy wpłaciłam pieniądze). Wcale nie oczekiwałam czegoś w zamian, ale jednak miłe jest, gdy Twoja pomoc jest doceniona.

;)) ja tez dostaje na maila informacje o losach koni, na ktore zbierałam pieniądze i jest to naprawde miłe widziec jak te zwierzaki są teraz szczęśliwe

Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 19:30:14

Cytat
almamj
Cytat
vixen89
Strasznie fajnie, że zakładacie takie wątki, bo może więcej osób zdecyduje się pomóc. Ja już nie raz wspierałam fundację. Jakież było moje zdziwienie gdy po jakimś czasie (już dawno o tym zapomniałam), dostałam podziękowania od konia Bartka (bo to na jego rzecz wtedy wpłaciłam pieniądze). Wcale nie oczekiwałam czegoś w zamian, ale jednak miłe jest, gdy Twoja pomoc jest doceniona.

;)) ja tez dostaje na maila informacje o losach koni, na ktore zbierałam pieniądze i jest to naprawde miłe widziec jak te zwierzaki są teraz szczęśliwe

Ja dostałam informacje zwykłą pocztą, że koń któremu pomogłam jest już po operacji i ma się dobrze :) Dodatkowo dostałam jeszcze taki kieszonkowy kalendarzyk. Taki drobiazg, ale przynajmniej ma się tą świadomość, że pieniądze naprawdę są przeznaczone na dobry cel.

Centaurus - pomoc dla koni

03 cze 2011 - 19:35:39

o, idę poczytać :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Krótki regulamin działu