Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:28:52

Witam . Mój synek po miesiącu wolnego od przedszkola w poniedziałek poszedł pierwszy raz. Przebywał w nim do środy. W środę wieczorem stan podgorączkowy , w nocy około 38,5C, a dziś rano i do południa 38,2C. Jak wstał o godzinie 14 jak zmierzyłam mu gorączke to aż sobie siadłam........ na termometrze 39,8C. Zbiłam czopkami a teraz znowu wraca. Ma 39,4C. Okładam go cały czas zimnymi ręcznikami.Czy u was w przedszkolach i miastach panuje taka wysoka gorączka. Moja lekarka powiedziała, że jak nie boli gardło, ucho,nie wymiotuje, nie boli go głowa i brak kaszlu to mam siedzieć w domu i podawać przeciwbulowe. Ale jutro i tak pojadę go przebadać, bo boję się,że na oskrzelach albo płucach coś sie będzie działo:)

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:33:51

lepiej idź do lekarza. Pewnie słyszałaś że wszędzie panuje grypa. Moja córka poszła do przedszkola środa, czwartek, piątek a juz w ta niedziele miała temperature;/ na szczęscie taką w maire tzn 38-38,5 wiec nic jej nie podawałam przeciw gorączkowego ( bo temp do 38,5 u dziecka jest normalna tzn organizm broni się przed infekcją i nie powinno się jej zbijać lekami) W poniedziałek byłam z nią u lekarza i niby to wirusowe zapalenie gardła. Przestała gorączkować ale dziś od nowa temperatura 38.9 i kaszel;/ i jutro ide do lekarza znów. Ja jestem przewrażliwiona ponieważ rok temu moja córka miała zapalenie płuc.

Córka chodzi do prywatnego przedszkola i z 40 dzieci w całym przedszkolu teraz chodzi 15.

W twoim przypadku polecam czopki na bazie paracetamolu! Przy tak wysokiej gorączce. Działają dłużej i nie obciążąja wątroby dziecka jak te wszystkie syropy no i sa bardziej skuteczne.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 20:37 przez oluszkap.

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:34:23

3 dniowka???
Zobacz czy wysypka sie nie pojawi.
stopy mu zimnym okladaj- bo wykapanie w letniej wodzie teraz zima to nie bardzo.
co 4 godziny mozesz podawac na przemian czopek i syrop jesli goraczka nie spada.

Ja z moim dzis bylam u dr- PORAZKA!!!! tyle ludzi ze szok!
Wszystkie goraczka psikaja kaszla.
A moj bole brzucha i dzis goraczka 38.5... szczescie zbilam do wizyty ale teraz na nowo jest;/ Rotawirus- nieee wiem skad;/

MOJ DR NIE POZWALA WYCHODZIC Z DZIECKIEM Z WYSOKA GORACZKA BO MOZE DOSTAC SZOKU TERMICZNEGO I DRGAWEEK. WIEC LEPIEJ ZAMOWIC WIZYTE DOMOWA JESLI TAK WYSOKO MA.


ZDROWKA!!

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:34:54

nie wiem skąd ten uśmiech w tytule ...
ja jestem z tych co panikują przy temp -ostatnio mieliśmy z nią trochę perypetii w każdym razie nasz pediatra kazał nam podawać dwa rodzaje lekó na zbicie jeden na bazie ibufenu -brufen a drugi na bazie paracetamolu-u nas to były czopki -i zdecydowanie lepiej sprawdził sie brufen na dłużej zbijał temp
w ogóle sporo dzieci teraz choruje -zapewne wina pogody w kratkę w grupie szkolnej u córki z 17 dzieci przychodzi 6 więc na pewno jakieś świństwo w powietrzu jest

zweryfikowana
Posty: 360
Ostrzeżenia: 2/5

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:36:12

moja córka tez miała wysoką temp, powyzej 39 trwało to całe 6 dni cały czas była w kontakcie z lekarzem , miała do tego okropny kaszel az zwracała przy nim , dostała antybiotyk ale niestety nie pomógł i skonczyło sie zapaleniem płuc i zastrzykami , minął juz tydzień od ostatniego zastrzyku , nie ma kaszlu ale według mnie ona całkowicie zdrowa to nie jest !!!! chyba mamy do czynienia teraz z okropnym typem grypy!!!! jeśli pomogę to nasza lekarka kazała wyjąć lód z lodówki owinąć w pieluchy tetrowe lub inne szmatki i włożyć w pachy i pachwiny :(((( pozdr i życzę dużo zdrówka!!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 20:36 przez pokrzywa7.

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:40:12

Zasuwaj do lekarza, musi dostać antybiotyk. Teraz jest okropny okres na te choróbska, a przedszkola, szkoły to największe siedliska bakterii i wirusów.
Moja mama pracuje w przedszkolu i obecnie mają tylko 3/4 dzieci. Większość ma właśnie bardzo wysokie gorączki i drgawki bo matki jej mówiły. Do lekarza nawet się ciężko dostać.

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:41:10

ja tez nie wiem po co ten usmiech w tytule tak jakby Cie bawila ta sytuacja.. ;//

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:41:35

Do pani: incognito82
Jak ktoś sie nie ma do czego doczepic to się nawet do uśmieszku doczepi. Proszę o pomoc , pytam sie co robicie i czy u was w miastach też takie gorączki panują.....uśmieszek, bo mam nadzieję,że moje dziecko jutro bedzie czuło się lepiej:)
Jak nie macie co robić to idzcie zrobić sobie herbatę, a nie docinać ile wlezie....



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-17 20:43 przez max1610.

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:42:36

zasuwajcie do innego lekarza, badz zamow wizyte domowa, prywatnie czy cos, goraczka nigdy nie jest blahostka!

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:43:52

Cytat
max1610
Do pani: incognito82
Jak ktoś sie nie ma do czego doczepic to się nawet do uśmieszku doczepi. Proszę o pomoc , pytam sie co robicie i czy u was w miastach też takie gorączki panują.....uśmieszek, bo mam nadzieję,że moje dziecko jutro bedzie czuło się lepiej:)
Jak nie macie co robić to idzcie zrobić sobie herbatę, a nie docinać ile wlezie....


Gdyby Moje dziecko miało taka gorączke albo cokolwiek by sie działo na pewno nie siedziałabym na szafiarence tylko wczesniej poszla do lekarza!

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:45:29

MATKO !

Dziecko nie gorączkuje bez przyczyny. Nie patrz co mówi ten lekarz. Bierz dziecko pod "pachę" i marsz do lekarza. Musi dostać antybiotyk.

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:46:02

Akurat ja siedzę i szukam pomocy, mąż teraz mnie zmienił i okłada dziecko zimnymi okładami, ale jak was to tak bawi to idę stąd bo wasz humor mnie rozbiera.

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:46:58

WYdaje mi sie ze nie na miejscu ten usmieszek , moze autorka sie pomylila i chciala wstawic smutna buzke ;(

okladaj go zimnymi okladami kark , czolo , stopki .

Biedaczek:(Moja sisotrzenica rowneiz jest chora panuje u niej gorączka ale nie az tak wysoka oraz biegunka ;(

zweryfikowana
Posty: 869
Ostrzeżenia: 1/5

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:47:44

Zbijaj temperature paracetamolem i koniecznie do innego lekarza idzcie... Ja byłabym juz przerażona przez to że tak trąbią w wiadomościach o zmutowanej grypie...Zdrówka dla małego!

40C gorączki u dziecka :)

17 sty 2013 - 20:48:17

Cytat
max1610
Akurat ja siedzę i szukam pomocy, mąż teraz mnie zmienił i okłada dziecko zimnymi okładami, ale jak was to tak bawi to idę stąd bo wasz humor mnie rozbiera.

Mnie to w ogole nie bawi nie wiem skąd ten domysł! po prostu taka goraczka u dziecka jest bardzo niebezpieczna jesli tyle trwa i tutaj jest konieczny antybiotyk a nie porady dziewczyn z szafy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ratunku mam ospe:)