Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

od kiedy spacerówka?

05 lis 2011 - 18:36:00

Dziewczyny od kiedy zaczęłyście używać soacerówki. Moja córeczka ma juz 6 miesiecy, próbuje juz siadac ale jeszcze sama nie siedzi. Nie lubi jezdzic na spacery (używam wózka głebokiego) bo nic nie widzi. Zastanawiam sie czy nie mogłabym wozic juz jej w spacerówce (mam taką którą można ustawic na leżącą)

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 09:31:09

Czy można dziecko w wieku 4 miesięcy włożyć do spacerówki? Mam spacerówkę kubełkową z funkcją leżenia i się zastanawiam czy nie za wcześnie dla dziecka na taka spacerówkę.Córka nie chce jeżdzić w wózku,płacze,ona chce siedzieć a nie leżeć,niestety w gondoli nie mam regulowanego zagłówka,żeby popatrzyła sobie na świat.Jak myślicie?

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 09:41:14

4 miesiące to nie ma mowy chyba o siedzieniuu, niektóre dzieci nie lubią jeżdzić w wózku zwłaszcza jak są juz ciekawe świata, do spacerówki można włożyć dziecko jajak najbardziej, włożyłam moja córke jak miał 4 miechy z tym, ze leżała w niej na leżąco-nie siedziała w niej, w 6 miesiącu jak siedziała już sama to wtedy ją juz sadzałam.

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 09:42:32

Ja w tym wieku moją już woziłam w spacerówce Oparcie miałam rozkładane na płasko więc mała sobie spokojnie leżała i widziała dużo więcej niż w gondoli
Wcześniej jakiś czas woziłam w foteliku ale szybko przeniosłyśmy się do spacerówki i skończyły się problemy ze spacerkami :)

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 09:48:46

Cytat
nazina
4 miesiące to nie ma mowy chyba o siedzieniuu, niektóre dzieci nie lubią jeżdzić w wózku zwłaszcza jak są juz ciekawe świata, do spacerówki można włożyć dziecko jajak najbardziej, włożyłam moja córke jak miał 4 miechy z tym, ze leżała w niej na leżąco-nie siedziała w niej, w 6 miesiącu jak siedziała już sama to wtedy ją juz sadzałam.
Chodziło mi o siedzenie z podparciem.W domu córka siedzi w leżaczku dla dzieci dzieki temu może obserwować otoczenie,natomiast w gondoli leży na płasko i to jej nie odpowiada.Na spacerach płacze,albo obraca sie,na boki bo chce widzieć.Jest ciekawa.Dlatego chcę ją dać do spacerówki.Może dzięki temu spacery będą przyjemniejsze:)

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 10:33:46

mój synek też od 4mies jeździł w spacerówce, ma 16mies i właśnie zakończyliśmy rehabilitację, plecki mu się okrutnie pokrzywiły, poza tym później zaczął siadać bo nie miał mobilizacji do podciągania skoro mamusia woziła go na siedząco.( oczywiście półsiedząco), plecki ma półokrągłe (tzn kręgosłup mu nie zstąpił tak jak powinien) i źle chodzi bo ma słaby tułów ( nie podciągał się w gondoli). Dziewczyny nie śpieszcie się, wielu rzeczy mimo wszystko nie da się przeskoczyć i nie ma sensu. A niuni może w oczka słonko świeci, więc nie chce jechać. A jak taka "ciekawska" to można ją czasem w chuście ponosić albo na rękach niech podziwia świat.

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 12:11:18

moj maly tez sie buntowal,ze nie chce lezec w wozku to zaczelam go klasc na brzuszku w nim i zadowolony obserwowal swiat

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 12:31:54

Mój mały jeździ w spacerówce od 5 miesiąca życia. Nie dało się go położyć w gondoli. W Londynie nawet miesięczne dzieciaczki są tak wożone. Mieliśmy kłopot ze znalezieniem głębokiego wózka. Nie popieram tego ale nie wolno popadać w paranoje. To chyba zależy od dziecka. Niektóre leżą spokojnie bądź śpią nawet i do 6 miesiąca a inne tak jak mój ( i nie tylko) muszą widzieć wszystko do okoła

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 13:20:09

Moja córeczka jeździła w spacerówce od 4 mies bo nie mieściła się w gondoli ;P
Ale jeździła na płasko stopniowo podnosiłam oparcie teraz ma 2 latka i wszystko jest ok



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-22 13:21 przez jamajka_dream.

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 14:37:51

Dla mnie to jest w ogóle nie pojęte pytanie....dziecko powinno co najmniej do 10-12 miesięcy jezdzić w gondoli,w tym czasie krztałtuje się cały kręgosłup i spacerówka od 4 miesiąca to nonsens,oczywiście są takie mamusie,które postanowią na swoim ale potem tylko cierpi dziecko i z czasem pojawiają się problemy z kregosłupem itp.

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 14:50:12

Cytat
Agnes
Dla mnie to jest w ogóle nie pojęte pytanie....dziecko powinno co najmniej do 10-12 miesięcy jezdzić w gondoli,w tym czasie krztałtuje się cały kręgosłup i spacerówka od 4 miesiąca to nonsens,oczywiście są takie mamusie,które postanowią na swoim ale potem tylko cierpi dziecko i z czasem pojawiają się problemy z kregosłupem itp.

Roczne dziecko w gondoli??? Chyba po to, zeby z niej wyskoczylo. Przeciez w gondolach nie ma pasow.

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 17:37:30

moj olo od 4msc jezdzil w Quinny buzz, w funkcji większości lezacej badz pol -lezacej. bez przesady dziecko nie bedzie sie gapilo w sufit.bo bym sama oszalala.teraz ma 15msc , i wszystko z jego kręgosłupem jest ok,na dodatek jest bardziej fizycznie ruchliwy jak niektore dzieci na ktore mamusie dmuchają i chuchają jak jakies antyki.

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 22:02:19

ja w zeszłym roku młodego wsadziłąm do spacerówki jak miał 4 mce, oczywiście nie na pozycję siedzącą, a leżącą. i wózka głębokiego od razu się pozbyłam, okazał się totalnie zbędny.

Sasza ma dzisiaj roczek, nic mu sie z kręgosłupem nie stało, śmiga na nóżkach, wiec nie przesadzałabym za bardzo:)

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 22:16:50

Ja bym sia bala dziecko nie jest w stanie utrzymac tak ciezaru ciala tak jak napisala ALUS moze to prowadzic do powaznych skrzywien i kazdy lekarz dla dzieci - doswiadczony to Wam powie ....

od kiedy spacerówka?

22 maj 2011 - 22:35:11

My używaliśmy spacerówki od 5 miesiąca- oczywiście z regulowanym oparciem. Spacerówka z wózka wileofunkcyjnego-coneco Toledo a więc bardzo wygodna i obszerna -córka często w niej spała. Na tym etapie Dominika już sztywno siedziała a poza tym nie mieściła się juz w gondoli.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

roczny maluch?