Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 18:12:17

witam...mam dwutygodniowego synka i nie wiem jak go ubrac w te upały na spacer. Wychodze popołudniu ok 16. Zakładam mu śpioszki i kaftanik z długim rękawem. Okrywam jeszcze kocykiem. Myślę że mu za gorąco ale nie wiem dokładnie. Doświadczone mamy pomóżcie...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-01 12:09 przez moderator.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 18:21:38

bawełniane body na krótki rękaw + moskitiera z pieluszki tetrowej + parasolka i starczy w upał...

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 18:30:19

mysle ze calkiem dobrze, po 16 nie jest juz tak strasznie goraca, a taki maluszek jeszcze ma troszke inna cieplote ciala niz my. lecz zamiast kocyka przykrylabym pieluszka tetrowa badz bawełniana:)

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 19:14:13

A jezeli chcesz sprawdzic czy nie jest mu za goraco- dotknij jego karku .Jezeli w tym miejscu jest spocony i goracy to powinnac go ubrac lzej.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 19:16:11

wystarczą body,skarpetki i pieluszka na budę,moja cóa też urodziła się latem i tak ją ubierałam w upały.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 19:54:42

ja ubierałam tak jak siebie + coś do przykrycia :)

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 20:08:16

bawełniane body na krótki rękaw + moskitiera z pieluszki tetrowej + parasolka i starczy w upał...

zgadzam się

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 20:22:33

dobrze ubierasz jeszcze jak wiaterek zawiewa to akurat ok.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 21:22:42

Ja myslę,że zamiast kocykiem przykrywaj pieluchą ,chyba że masz cieniutki kocyk i sprawdzaj kark,jak spocony,to ma za ciepło,jak zimny,to jest za chłodno.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 21:24:24

Jak dla mnie bodziak z krótkim rękawem, parasolka i dobry krem z filtrem:) Nie mogę patrzeć na te maleństwa ubrane w długie rękawy i poprzykrywane kocami jak na polku 30 stopni i człowiek się rozpuszcza:( Jeżeli uważasz że mu za gorąco to sprawdź karczek. Najlepiej jeżeli nie czujesz ani ciepła ani zimna, oznacza to że dzieciaczkowi jest tak w sam raz:)

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 21:42:25

Cytat
majka1111283
dobrze ubierasz jeszcze jak wiaterek zawiewa to akurat ok.
jaki wiaterek? czy to dziecko idzie na piechotę? przecież leży w gondoli. organizm dziecka nie ma takiej możliwości chłodzenia jak dorosłego, ono biedne smaży się w tym wózku!!Ja proponuję bodziaka, ewentualnie skarpetki, oczywiście pieluszkę na budkę,ale z cienkiej teterki i absolutnie na słonko nie wystawiać. Ja miałam dla małego jeszcze taki malutki wiatraczek, polecam.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-31 21:43 przez alenka85.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 21:49:35

bawełniana czapeczka,bawełniane body z długim rękawkiem(jeżeli nie było wiatru to krótki rękawek),skarpetunie lub półśpioszki i pieluszka lub cieniutki kocyk.zawsze też sprawdzałam karczek.

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 22:06:01

Cytat
alenka85
Cytat
majka1111283
dobrze ubierasz jeszcze jak wiaterek zawiewa to akurat ok.
jaki wiaterek? czy to dziecko idzie na piechotę? przecież leży w gondoli. organizm dziecka nie ma takiej możliwości chłodzenia jak dorosłego, ono biedne smaży się w tym wózku!!Ja proponuję bodziaka, ewentualnie skarpetki, oczywiście pieluszkę na budkę,ale z cienkiej teterki i absolutnie na słonko nie wystawiać. Ja miałam dla małego jeszcze taki malutki wiatraczek, polecam.


Popieram :)!!!!!! bodziak z krótkim rękawkiem i cienkie skarpeteczki, przecież w wózku nie wieje :)

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 22:13:22

Cytat
malgoskamm
Cytat
alenka85
Cytat
majka1111283
dobrze ubierasz jeszcze jak wiaterek zawiewa to akurat ok.
jaki wiaterek? czy to dziecko idzie na piechotę? przecież leży w gondoli. organizm dziecka nie ma takiej możliwości chłodzenia jak dorosłego, ono biedne smaży się w tym wózku!!Ja proponuję bodziaka, ewentualnie skarpetki, oczywiście pieluszkę na budkę,ale z cienkiej teterki i absolutnie na słonko nie wystawiać. Ja miałam dla małego jeszcze taki malutki wiatraczek, polecam.


Popieram :)!!!!!! bodziak z krótkim rękawkiem i cienkie skarpeteczki, przecież w wózku nie wieje :)


popieram- już widzę, jak maluszek się gotował...

zweryfikowana
Posty: 1.353
Ostrzeżenia: 1/5

Jak ubierać dziecko w upały?

31 maj 2011 - 23:10:45

Moja sąsiadka też ma dwutygodniową córeczkę-wczoraj pierwszy raz spotkałam ją na spacerze z małą było to lekko po południu-a ta malutka w czapce,śpiochach ,przykryta kocykiem do tego zapięta tą płachtą od wózka - normalnie szok !!! A było tak gorąco ...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

SZCZEPIENIA