Obecnie rozmawiamy o:

Kosmetyki Faberlic

gorący temat

Co myslicie

dzisiaj o 11:07

Szkoły policealne-opinie

wczoraj o 15:31

Kosmetyczka w Warszawie

przedwczoraj o 21:26

Poszukuję buty ze zdjęcia r. 38

przedwczoraj o 19:44

Na zmniejszenie apetytu ?

przedwczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 11:16:26

Drogie mamy opiekuje sie od jakiegoś czasu rówieśniczką mojej córki,u mnie w domu.
Mama tej dziewczynki prosiła bym zastanowiła sie nad stawką żywieniową i tu mój problem,nie wiem co powiedzieć.

Mała je sporo,rano prze 7 jak przyjdzie jogurcik,potem ok 9-tej drugie sniadanie kanapeczka jak jest to obowiązkowo szyneczka,pomidor,świezy ogórek to jej przysmak,czasem dla odmiany placuchy z jabłkiem,jajecznica,parówy i inne różności,herbatka.

Po drzemce pierwsze danie,jaikes dwie godz później drugie a potem deser,kisiel,budyń,lody,galaretka,jakiś mus...

W ciągu dnia musi miec coś do pochrupania,jakiś owoc,paluszki,flipsy,ciacha maślane,wafle ryżowe...

Jak myślicie jaka stawakę żywieniową dzienna ustalić dla takiego "żarłoka"

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 11:59:15

Spisz sobie jakoś dyskretnie przez kilka dni co dziecko zjadło i policz ile to mniej więcej średnio kosztuje:)

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 12:09:42

Nie mam pojecia ale pomysl z zapisywaniem jest dobry :)

a tak na marginesie w jakim wieku jest ta dziewczynka?!

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 12:12:20

w sierpniu skończy dwa latka.
właśnie tak mniej więcej wygląda jej menu jak napisałam wyżej.

myslałam na początku o takich stawkach jak mają przedszkola u mnie na osiedlu 6-7 zł,ale nie wiem czy to starczy,mała naprawde duzo je...

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 12:19:12

naprawde je bardzo duzo...moja 13 miesieczna corka je 1/4 tego co ona :)

najlepiej podliczyc sobie ile,to kosztuje i wtedy bedziesz wiedziala,bo tak to ciezko stwierdzic albo jak zajmujesz sie nia 5 dni w tygoniu,to mozesz powiedziec 50 zl,ewentualnie bedziecie schodzic z tej ceny

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 12:21:16

jeśli musisz gotować ( placuchy itd ) to policz stawkę trochę wyższą niż przedszkolną - ok. 7-8 zł/dzień ( wiadomo że w przedszkolach jest taniej a Ty musisz zakupić prywatnie produkty, drożej. )

miesięcznie zajmując się 5 razy w tygodniu dzieckiem na wyżywienie otrzymasz 140 - 160 zł, porównaj tą kwotę z planowanymi wydatkami i wlicz do tego też fakt, iż ktoś te zakupy musi zrobić więc oprócz samego wydatku dochodzi dowóz

to jak by tak na chłodno przekalkulować.


ps. zakup ciastek pozostawiła bym w gestii rodziców - niech przyniosą to co dziecko ma jeść jako przekąski aby potem nie było że tuczysz albo dajesz złe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-31 12:23 przez Darmoszka.

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 12:34:26

tak się zastanawiam czy jak powiem mamie małej,że 200 zł miesięcznie to czy będzie ok,w miesiącu wyjdzie 20,21 dni opieki nad nią.
carrefoura mam niemalże pod nosem więc nie muszę jeździć wystarczy zrobić sobie spacer.

moja córa też je mniej a za 6 dni ma 2 lata,jestem w wielkim szoku,że prawie 2 letnie dziecko je za dwóch,wyobraźcie sobie,że ona potrafi zjeść 5 herbatników a moja córka w tym czasie jednego.

może napisze Wam jak wygląda menu małej na dziś

po 7 jogurcik truskawkowy
2 śniadanie o chlebie można zapomnieć,jakoś nie chciała jeść,ale zjadła 3 plasterki szynki drobiowej,2 plasterki pomidora i 3 plasterki świeżego ogórka,herbata z cytryną.

niedługo wstanie i wtedy obiad
zupa pomidorowa z ryżem-cała hohla i zawsze wszystko zjada nigdy nie zostawia nic
ziemniaki młode z koperkiem,młoda kapusta z duszonym schabowym,sok-z talerza znika zawsze cale mięso i surówka,ziemniaki je w małych ilościach,2 razy machnie widelcem i to wszystko

deser
2 morele

podczas zabawy czy na dworze czy w domu
paluszki,herbatniki,jabłko,picie.

tyle zje moja podopieczna.

Cytat
Darmoszka
jeśli musisz gotować ( placuchy itd ) to policz stawkę trochę wyższą niż przedszkolną - ok. 7-8 zł/dzień ( wiadomo że w przedszkolach jest taniej a Ty musisz zakupić prywatnie produkty, drożej. )

miesięcznie zajmując się 5 razy w tygodniu dzieckiem na wyżywienie otrzymasz 140 - 160 zł, porównaj tą kwotę z planowanymi wydatkami i wlicz do tego też fakt, iż ktoś te zakupy musi zrobić więc oprócz samego wydatku dochodzi dowóz

to jak by tak na chłodno przekalkulować.


ps. zakup ciastek pozostawiła bym w gestii rodziców - niech przyniosą to co dziecko ma jeść jako przekąski aby potem nie było że tuczysz albo dajesz złe.

mała takie ciacha jakie podaje jada w domu,śmieje się że zniej jest worek bez dna,nie wiem gdzie ona to mieści:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-31 12:58 przez wiola1604.

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 13:26:01

A za opiekę nad małą ile kasujesz jeśli można spytac?? Uważam że 200 zł to rozsądną kwota. Pod warunkiem że w sumie za tą opiekę i wyżywienie nie wyjdzie jakaś ogromna kwota :) Chociaż mimo wszystko spokojnie mała zje za taką kwotę z tego co piszesz. Może tylko spisz mniej więcej mamie dziewczynki co obejmuje ta kwota, czyli mniej więcej tak jak w Twoim pierwszym poście.

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 13:29:14

no to podliczmy na oko ;)

- morele : 9 zł/kg ( giełda rolno-ogrodnicza )
- jogurt truskawkowy : ok. 2 zł/szt
- szynka np. babuni 30 dkg : 7/8 zł
- pomidory : 5 zł/kg
- ogórek świeży : ok. 3/4 zł/kg ( czasami są na sztuki ale ja mam na kg szklarniowe na razie )
- herbata : ok. 8 zł za opakowanie
- cytryna : 5 zł/ kg
- koncentrat pomidorowy : ok 4 zł na zupę
- ryż : ok. 4 zł/ 4 op. więc 1 zł/posiłek ( tyle nam schodzi )
- kostka rosołowa ok. 2 zł/op
- ziemniaki młode : 2,40 kg
- koperek : 1 zł ( starczy na ok 2 razy )
- kapusta młoda biała : 3 zł/szt
- olej : 5 zł/500ml
- schab bez kości : 17 zł/kg ( ok. 4-5 zł/porcja )
- paluszki : 2,60 op
- herbatniki : 0,80 gr ( petitki ) za opakowanie
- picie np. kubuś play : 2,30 sztuka


to takie zestawienie na oko - ceny w większości ze sklepu alma.

ogółem wychodzi tak ok 8-9 zł na dzień jak nie patrzeć



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-31 13:30 przez Darmoszka.

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 14:47:14

no właśnie w przedszkolu patrzą jeszcze inaczej bo jest więcej dzieci, myślę ze 10zł to spoko,przecież mamusia widzi że córci apetyt dopisuje a swoją drogą to ja też bym chciała żeby moja 5letnia córka tak ładnie jadła.

cena za wyżywienie

31 maj 2011 - 19:08:32

Cytat
lidka82
A za opiekę nad małą ile kasujesz jeśli można spytac?? Uważam że 200 zł to rozsądną kwota. Pod warunkiem że w sumie za tą opiekę i wyżywienie nie wyjdzie jakaś ogromna kwota :) Chociaż mimo wszystko spokojnie mała zje za taką kwotę z tego co piszesz. Może tylko spisz mniej więcej mamie dziewczynki co obejmuje ta kwota, czyli mniej więcej tak jak w Twoim pierwszym poście.

Mama dziewczynki dostaje codziennie jej menu.
Za opiekę mama małęj płąci mi 800 zł,nie są to jakieś kokosy ale dobre i to gdy się siedzi na wychowawczym bezpłatnym.
Ustaliłam z jej mamą dziś,że stawka miesięczna za jedzenie to 200 zł.

Dzięki za pomoc dziewczyny!!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Jak ubierać dziecko w upały?