Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:40:51

Cześć! Ostatnio sprzedałam na all nową spódniczkę. Otrzymałam wpłatę wysłałam wszystko ok. Dziś nagle otrzymuję paczkę, a w paczce spódnica z dołączoną karteczkę, że spódnica się nie spodobała więc została zwrócona. Nie dostałam żadnej wiadomości od tej osoby o chęci zwrotu. Na stronie o mnie jest wyraźnie napisane, że nie przyjmuję zwrotów ani reklamacji. Do tego teraz poczytałam, że rzeczy zakupionych od osoby prywatnych nie można zwracać, chyba że sprzedawca daje taką możliwość. Co mam zrobić w tej sprawie?

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:44:47

może zwyczajnie skontaktować się i dogadać z kupującym?

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:45:33

Trzeba było nie odbierać, ale teraz już za późno (chyba, że to nie Ty odebrałaś to możesz iść na pocztę i odmówić przyjęcia, ale nie jestem pewna, czy to przejdzie). Jeśli przy odbiorze widnieje Twój podpis to lipa. Możesz też jej tą spódnicę odesłać, ale to dodatkowe koszty, których pewnie nie odzyskasz. Poza tym nie masz gwarancji, że przesyłka do Ciebie nie wróci.
Chamsko baba postąpiła, nie miała takiego prawa. Jedyne co to możesz jej założyć spór, napisać, że przesyłkę odebrał ktoś z rodziny bez Twojej wiedzy i może w ten sposób Allegro "zmusi" ją to opłacenia przesyłki powrotnej.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:45:34

Jeżeli na stronie wyraźnie napisałaś, że nie przyjmujesz zwrotów, to kupujący powinien wziąć to pod uwagę zanim coś u Ciebie kupił. Powstała niefajna sytuacja, jednak Ty jesteś w porządku, to dziewczyna, która od Ciebie kupiła ma problem. Nie wiem, co bym zrobiła na Twoim miejscu - napisz do niej, przedstaw swoje argumenty i zapytaj, czy odesłać jej paczkę na jej koszt. Ty jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmować zwrotów,a już tym bardziej, że to zaznaczyłaś w opisie (ma 10dni na zwrot bez podania przyczyny, jeżeli kupuje u osoby prowadzącej działalność)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-17 15:47 przez _FashionGirl_.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:46:08

Już wysłałam jej maila, ale myślę, że niestety dogadanie się nie uda.
Mój tata odebrał, mnie nie było w domu. Napisałam jej maila, że postąpiła nieładnie, że nie poinformowała o zamiarze zwrotu i że na stronie o mnie napisałam, że zwrotów nie przyjmuję i spódnicę odeślę na jej koszt, ale pieniędzy nie zwrócę bo nie mam takiego obowiązku.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-17 15:49 przez szeherezada19.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:47:47

eeee to pewnie dlatego bez powiadomienia wysłała, dla mnie to nienarmalne, napisz ze zwrotów nie przyjmujesz i mozesz odesłać na koszt tej osoby... Widziała co kupuje, wiec jak się nie spodobala? ma pecha.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-17 15:48 przez truskawka_ang.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:49:02

Cytat
nicolenkaa
może zwyczajnie skontaktować się i dogadać z kupującym?

Jak ktoś odsyła rzecz bez wcześniejszego kontaktu to raczej nie jest skłonny do dogadania się ;) Baba dobrze wiedziała, co robi.
Cytat
szeherezada19
Już wysłałam jej maila, ale myślę, że niestety dogadanie się nie uda.
Mój tata odebrał, mnie nie było w domu. Napisałam jej maila, że postąpiła nieładnie, że nie poinformowała o zamiarze zwrotu i że na stronie o mnie napisałam, że zwrotów nie przyjmuję i spódnicę odeślę na jej koszt, ale pieniędzy nie zwrócę bo nie mam takiego obowiązku.

Gorzej, jeśli nie odbierze.
No, ale trzymam kciuki.
Sama mam ostatnio takie przypadki z Kupującymi, że aż strach sprzedawać, Ludziom się w tyłkach poprzewracało



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-17 15:51 przez martuuus.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:51:47

jeśli rzecz była opisana jako nowa i kupiona przez kup teraz to kupujący ma 10 dni na zwrot. jeśli się zgadza - w świetle prawa musisz oddać kasę

Cytat
_FashionGirl_
Jeżeli na stronie wyraźnie napisałaś, że nie przyjmujesz zwrotów, to kupujący powinien wziąć to pod uwagę zanim coś u Ciebie kupił. Powstała niefajna sytuacja, jednak Ty jesteś w porządku, to dziewczyna, która od Ciebie kupiła ma problem. Nie wiem, co bym zrobiła na Twoim miejscu - napisz do niej, przedstaw swoje argumenty i zapytaj, czy odesłać jej paczkę na jej koszt. Ty jako osoba prywatna nie masz obowiązku przyjmować zwrotów,a już tym bardziej, że to zaznaczyłaś w opisie (ma 10dni na zwrot bez podania przyczyny, jeżeli kupuje u osoby prowadzącej działalność)
prawo dla wszystkich jest jedno i nie ma znaczenia, co ona sobie napisała na stronie. Równie dobrze ktoś mógłby sobie napisać na drzwiach " w tym domu morderstwa i gwałty są legalne". Czy z powodu napisu staną się legalne?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-17 15:54 przez roksolana83.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:53:19

Cytat
roksolana83
jeśli rzecz była opisana jako nowa i kupiona przez kup teraz to kupujący ma 10 dni na zwrot. jeśli się zgadza - w świetle prawa musisz oddać kasę

Nie właśnie nie muszę bo jestem osobą prywatną, firmy muszą.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:53:41

Cytat
martuuus
Cytat
nicolenkaa
może zwyczajnie skontaktować się i dogadać z kupującym?

Jak ktoś odsyła rzecz bez wcześniejszego kontaktu to raczej nie jest skłonny do dogadania się ;) Baba dobrze wiedziała, co robi.
Cytat
szeherezada19
Już wysłałam jej maila, ale myślę, że niestety dogadanie się nie uda.
Mój tata odebrał, mnie nie było w domu. Napisałam jej maila, że postąpiła nieładnie, że nie poinformowała o zamiarze zwrotu i że na stronie o mnie napisałam, że zwrotów nie przyjmuję i spódnicę odeślę na jej koszt, ale pieniędzy nie zwrócę bo nie mam takiego obowiązku.

Gorzej, jeśli nie odbierze.
No, ale trzymam kciuki.
Sama mam ostatnio takie przypadki z Kupującymi, że aż strach sprzedawać, Ludziom się w tyłkach poprzewracało

czasem warto speróbować zanim zacznie sie cała konspirację na boku ;) może nie jest aż taka nieogarnięta na jaką wygląda, i można się z nią dogadać. Może myślała, że na taką trafiła, która pójdzie jej na rękę i się wykłócać nie będzie.

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:55:21

Cytat
szeherezada19
Cytat
roksolana83
jeśli rzecz była opisana jako nowa i kupiona przez kup teraz to kupujący ma 10 dni na zwrot. jeśli się zgadza - w świetle prawa musisz oddać kasę

Nie właśnie nie muszę bo jestem osobą prywatną, firmy muszą.
osoby prywatne też. Przykro mi, ale to jest na 100% pewne, miałam to na zajęciach, miałam z tego egzamin. Dlatego swoje rzeczy sprzedaję tylko na licytacjach

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 15:58:28

Cytat
roksolana83
osoby prywatne też. Przykro mi, ale to jest na 100% pewne, miałam to na zajęciach, miałam z tego egzamin. Dlatego swoje rzeczy sprzedaję tylko na licytacjach

Przestań, ten przepis dotyczy tylko przedsiębiorców, nawet na stronie Allegro masz to napisane.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-17 15:58 przez martuuus.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 16:00:17

Cytat
martuuus
Cytat
roksolana83
osoby prywatne też. Przykro mi, ale to jest na 100% pewne, miałam to na zajęciach, miałam z tego egzamin. Dlatego swoje rzeczy sprzedaję tylko na licytacjach

Przestań, ten przepis dotyczy tylko przedsiębiorców, nawet na stronie Allegro masz to napisane.

No właśnie też to teraz znalazłam na stronie allegro. Chodzi mi o to jak rozegrać tą spraw, żeby nie robić niepotrzebnego dymu.

Zwrot co robić?

17 lut 2014 - 16:02:33

sprawa jest prosta- laska oddala Ci ja za darmo, wiec poinformuj ją grzecznie że trzeba bylo czytaj informacje zawarte w aukcji o nieprzyjmowaniu przez Ciebie zwrotu bo teaz ona nie dostanie ani kasy ani spodnicy spowrotem, chyba ze odbierze na swoj koszt, wredne babsko...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nazwa sklepu z odzieżą- proszę o pomoc