Obecnie rozmawiamy o:

Meble na wymiar Warszawa

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

34 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

szaty liturgiczne online

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 15:50:40

witam jestem w 29 tygodniu ciazy wczoraj bylam u lekarza i okazalo sie ze mam nisko łożysko a dziecko ma ułożenie pośldkowe brado sie boje poniewaz czytalam ze to oznacza przedwczesny porod cy ktoras z was tak miala mozecie cos doradzic opiac swoja sytaucje? caly czas o tym mysle i sie zamartwiam

wiem ze zly dzial ale nie wiem jak przeniesc
prosze o pomoc



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-30 16:03 przez roza5111.

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:04:32

Nie zamartwiaj sie na zapas, bardzo wiele kobiet ma na tym etapie ciąży różne problemy. Stosuj się do zaleceń lekarza, odpoczywaj, nie przemęczaj się i nie dźwigaj. Jeśli poczujesz sie źle np jakieś skórcze to wtedy niezwłocznie musisz zgłosić się do szpitala.
PS. ja też 29 tc :)

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:07:17

Stosuj się do zaleceń lekarza

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:11:39

czytalam ze dziewczyny rodzily juz w 31 tygodniu i to mnie przeraza bomaly wazy 1400 a te ostatnie miesiace najwazniejsze caly czas leze i nie wiem co dalej co jeszcze moge zrobic a bylo wszystko dobrze od poczatku 2 tyg temy bylam to bylo odwrocone glowka do dolu i wszysko bylo ok a tu tak nagle

zweryfikowana
Posty: 456
Ostrzeżenia: 1/5

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:20:26

Spokojnie, dbaj o siebie. Ja miałam nisko łożysko i się podniosło :)
A nawet jeśli się nie podniesie, to tak jak mówię - trzeba na siebie mocno uważać, nie dźwigać, nie męczyć się.

Najwyżej urodzisz cesarką.

Ps. Termin na sierpień ;)? Ja też czekam na sierpniowego Dzidziusia :)

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:27:25

tak termin na 14 sierpnia. teraz to mnie uspokoilas obym tez tak miala

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:33:55

Ja też sierpniowa :D ale dzidzia na pewno jeszcze nie raz sie przekręci w różne strony, tak ze na prawde nie zadręczaj się, jeśli nie będzie skórczy to nic złego się nie zadzieje. Ja też myślę cały czas że tak naprawdę poród może sie zacząć w każdej chwili...

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:37:01

Nie martw sie ja tez mialam pośladkowo i urodziłam cesarką zdrową dzidzie :)

zweryfikowana
Posty: 456
Ostrzeżenia: 1/5

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:50:06

A ja na 12-go ;)

Także spokojnie :) Myśl o tym tak, że Dzidzi po prostu wygodniej jest na razie głową do góry :) Ja mam czasami śmieszne uczucie jak sobie myślę, że moja Córa tak sobie pływa głową w dół... :P A dzieciaki jakimś cudem potrafią zmieniać swoje położenie tuż przed porodem, mimo praktycznie braku miejsca. Moja głowa, jak się rodziłam wychodziła razem z rączką i poród był naturalny.

Będzie dobrze ! :)

Ps. Nie czytaj za dużo internetu ;)

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 16:58:51

dzieki wielkie kobitki uspokoiłyście mniie :) oby bylo jak najlepiej

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 17:11:44

Witam moja mala była ułozona pośkadkowo wprawdzie urodzilam tylko 4 dni wczesniej ale wczesniej w 36 tygodniu lezalam w szpitalu bo mialam przedwczesne skurcze. Wychodzac ze szpitala zaleceniem bylo lezenie i nie przemeczanie sie. A chodzac na wizyty co 3 tygodnie do lekarza lekarz nic nie mowila ze skoro dziecko jest tak ulozone to moge wczesniej urodzic tylko mowila ze zawsze moze sie jeszcze odwrocic dziecko. I urodzilam zdrowa i sliczna córeczkę a dzis ma juz 5 miesiecy :-) wiec nie ma co sie martwic na zapas.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-05-30 19:49 przez ankak1987.

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 18:49:17

ja miałam nisko położone łożysko i lekarz kazał mi jak najwięcej leżeć ,nie przemęczać się itp.itd.Więc odpoczywałam na potęge i poród miałam wywoływany

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 20:25:48

Nie martw się moja córeczka przekęciła się pośladkowo gdy byłam w 36 tc i groził mi poród (nie cesarka) właśnie pośladkowy z racji tego że to była moja druga ciąża. W poniedziałek byłam u lekarza i powiedział mi że jeśli w ciągu tygodnia nie przekręci się to mam sie stawić za tydzień i będą mi ją próbować przekręcić, ale najpierw kazał mi jak najwięcej leżeć na boku i prawie cały tydzień tak spędziłam. W kolejny poniedziałek szłam na wizytę jak na ścięcie i co się okazało - mała w 37 tc ustawiła się prawidłowo i urodziła się zdrowa siłami natury bez żadnych komplikacji (już w terminie). Także nic się nie martw że w 29 tc Twoja dzidzia jest tak ustawiona, ma na prawdę jeszcze mnóstwo czasu by się dobrze przekręcić. Ty oczywiście jak najwięcej odpoczywaj i nie denerwuj się, bo nerwy w ciąży jeszcze bardziej szkodzą.

ciaza powazny problem

30 maj 2014 - 22:53:52

Położenie w tym tygodniu nie ma większego znaczenia. Moja córeczka na każdej wizycie była w innej pozycji - ruchliwość została jej również teraz :P
A jeśli chodzi o łożysko - tak jak piszą dziewczyny: staraj się dużo odpoczywać, nie podnoś nic ciężkiego i stosuj się do zaleceń lekarza.
Wiem, że leżenie nie jest łatwe (sama przez to przechodziłam, bo miałam krwawienia i skurcze) ale dla maleństwa można zrobić wszystko.
Jestem pewna, że jeśli dziecko byłoby zagrożone to lekarz od razu położyłby Cię w szpitalu lub zastosował inne środki ostrożności.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

szczesliwe mamy opowiadajcie ;]