Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 07:56:30

Jak to było u was?
Ja dziś z rana czuje takie wypuszczanie wydzieliny, miewam już lekkie skurcze ale jeszcze nie takie jak na miesiączkę czy może gorsze:P mój lekarz na urlopie i wydaje mi się że to są takie upławy tylko,ale słyszałam że po części wody mogą odchodzić tylko są bardziej zielonkawe... opiszcie jak to było u was?

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 08:36:34

Ja bym to skonsultowała z jakimkolwiek lekarzem, w aptece można kupić testy wykrywające wypływające wody płodowe, ale są drogie. Mi wody odeszły tuż przed porodem, ale byłam tego pewna, bo się po prostu lały, nie można było tego pomylić z niczym innym, za to skurczów nie miałam, musiały być wywoływane. Znam też dziewczyny, którym wody sączyły się całą ciążę co stanowiło zagrożenie dla życia dziecka.

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 08:44:52

jeszcze ktoś proszę o porady gdyby lekarz nie był na urlopie byłoby lepiej:/ a tak tylko szpital

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 15:26:44

Cytat
Itallly
Ja bym to skonsultowała z jakimkolwiek lekarzem, w aptece można kupić testy wykrywające wypływające wody płodowe, ale są drogie. Mi wody odeszły tuż przed porodem, ale byłam tego pewna, bo się po prostu lały, nie można było tego pomylić z niczym innym, za to skurczów nie miałam, musiały być wywoływane. Znam też dziewczyny, którym wody sączyły się całą ciążę co stanowiło zagrożenie dla życia dziecka.

Dokładnie tak jak pisze Itallly, u mnie, dwa razy to było tak intensywne "lanie się", że niepodobne do niczego innego. Ale każda ciąża jest ponoć inna...

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 16:41:45

witaj w mojej pierwszej ciazy wody odeszly przed samym porodem natomiast w drugiej ciazy saczyly mi sie 3 dni przed porodem juz az odeszly calkowicie na sali porodowej po wlewie i nie mialam odrazu skurczy skurcze rozpoczely mi sie 12 godzin wczesniej a wody nie musza byc zielone ! sa normalnego przezroczystego koloru ja na poczatku mylilam to z moczem myslalam ze popuszczam poprostu

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 16:49:48

A mi w ogóle nie odeszły wody, tylko zaczęły się delikatne skurcze, poczekałam całą noc bo myślałam, że mnie tylko plecy co jakiś czas bolą ale rano nic nie przestało więc pojechałam do szpitala a tam lekarz mówi że mam już rozwarcie na 6cm:D i dopiero potem mi sami przebijali( nie każdemu odchodzą wody. Skonsultuj się z lekarzem jakimś lub jedz do szpitala bo może zaczekałaś już rodzić jak masz teraz termin jakoś...

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 16:55:16

Czasem wody zaczynają się sączyć, czasem odchodzą nagle, w każdym razie wątpliwości zawsze warto skonsultować z lekarzem. Wody płodowe mają słodkawy zapach.
A jeśli chodzi o zabarwienie, to powinny być bezbarwne, jeżeli mają zielony kolor, to może oznaczać niedotlenienie u dziecka, a wtedy szybko do szpitala.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-30 16:56 przez SexiMama.

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 17:07:26

za 1 razem odeszły dopiero po przebiciu pęcherza a za 2 razem nad ranem pękło i powoli wyciekało - leci ci niezależnie czy chcesz czy nie ;)

Gdy dotarłam na oddział było 6 cm rozwarcia :)

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 21:12:46

witam dziewczyny każdy radził mi żebym nie panikowała, jak na razie jest dobrze mały kopie jak najęty:D widocznie są to upławy przed porodem bo to nie jest u mnie takie typowe popuszczenie ale kilka kropel przykładowo na papierze bądź wkładce a ponoć też samoistnie lecą..zobaczymy jak będzie jutro.

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 21:21:44

jak nie są zielone to jest ok. ja leżałam 2 tyg przed porodem w szpitalu i nikt nie zauważył że mi wody odeszły, bo leciały kropelkami i moje dziecko mogło być niedotlenione przez te doktorzyny.

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 21:40:49

U mie było tak za pierwszym razem wody odeszły mi z rana przy wstawaniu z łóżka myslałam ze bardzo mi sie chce siusiu a tu co chlusneło ze mnie jakbym z litr wody wylała z butelki na raz i odrazu za pół godz były skurcze tylko ze delikatne jak dotarłam do szpitala miałam 7 cm rozwarcia i dopiero za 3 godz urodzilam synusia a za drugim razem najpierw zaczeły sie skurcze były coraz bardziej intensywne i czestsze to tez pojechalismy do szpitala a szpitalu mi lekarz mi powiedział ze moge juz rodzic bo mam pełne rozwarcie to mi pecherz przebili i za 15 min po 3 parciach miałam na rekach cudowna córeczke:)

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 22:10:39

Ja urodziłam synka dokładnie w 18godzin po tym jak zaczęły mi odchodzić wody; a było tak, że rano wstałam z łóżka; doszłam do kuchni i chlup; niczym w filmach :D

niezweryfikowana
Posty: 1.818
Ostrzeżenia: 1/5

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 22:14:00

oj ,jak czujesz ze cos duzo tego ,a z tego co piszesz to raczej zaczynaja ci odchodzic wody ,do tego jeszcze skurcze ,to nie czekaj na nic tylko do szpitala,jak wody iodchiodza to nie wolno czekac ,musisz byc pod opieka,ja miałam tak tylko bez skurczow ,i potem kroplówka na wywołanie ,tez ni ewiedziąłm czy mi wody odchodza :) i moze to smieszne poszłam do ubhikacji ze słoikiem i zobaczyłam ze taki biały metny troch ekolor ,to juz wiedziałam ze wody:)

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 22:15:26

Ja tak samo; dłuuuugo nie miałam skurczy, a wody się sączyły i sączyły....

Odejście wód płodowych ciąża

30 sie 2012 - 22:20:24

zielonkawe wody płodowe to chyba oznacza,że płód może być niedotleniony-nie wiem,nie jestem lekarzem ale to na pewno nie jest dobry objaw...Ja jak poszłam do łazienki siku w nocy tak nie mogłam przestać:P i wezwałam pogotowie.wody lały się całą drogę jakbym sikała-zero skurczy,a po śniadaniu na drugi dzień,podczas badania lekarz na mnie nakrzyczał,że mam rozwarcie i nic nie mówię:P Skurczę zaczęły się dopiero na porodówce:(

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ciąża.