Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

gorący temat

Prostownica tytanowa

26 sekund temu

transport i spedycja

43 minut temu

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

15 lis 2011 - 19:18:42

Dziewczyny mam pytanie mam umowe do 31.12.2011 a na dzień dzisiejszy jestem w 6 tyg. ciąży (liczone od ostatniej miesiączki którą miałam 01.10.11.) z moich wyliczeń wychodzi że będę wtedy w 13 tyg ciąży czy to wystarczy abym miała automatycznie przedłużoną umowe do porodu? bo już sie pogubiłam na necie wynalazłam że umowa przedłuża się automatycznie po upływie 3 miesiąca ciąży, ale czy te znaczy po 12 tyg. ciąży???bo spotkałam się z stwierdzeniem że musze być w 14 tyg. pomóżcie prosze!!!

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

15 lis 2011 - 19:23:43

Hej.Wiem na pewno,że od 12 tyg ciązy szef nie może Cię zwolnic,a umowę masz przedłużoną automatem do dnia porodu.Czyli jeżeli dobrze policzyłam to 12 tydzień wypada Ci przed skończoną umową więc nie masz czym się martwic.Jest to pewna informacja.Głowa do góry :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.620

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

15 lis 2011 - 19:39:40

Musisz mieć zaświadczenie od lekarza potwierdzającą ciążę i wtedy umowę masz do dnia porodu.Skoro umowę masz do końca grudnia to spokojnie zdąrzysz z zaświadczeniem.Ja takie dostałam jak byłam w 6-7 tygodniu

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

15 lis 2011 - 19:41:24

Dzięki dziewczyny kamień spadł mi z serca:) ale tak dla pewności lekarz liczy tyg. ciąży od pierwszego dnia ostatniej miesiączki?

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

15 lis 2011 - 19:56:11

Cytat

Musisz mieć zaświadczenie od lekarza potwierdzającą ciążę i wtedy umowę masz do dnia porodu.Skoro umowę masz do końca grudnia to spokojnie zdąrzysz z zaświadczeniem.Ja takie dostałam jak byłam w 6-7 tygodniu
Samo zaniesienie zaswiadczenia, ze jest w ciazy nic nie daje, bo kobiete w ciazy mozna zwolnic. Aby tak sie nie stalo w przypadku umowy o prace na czas okreslony, kobieta ta musi byc co najmniej w 3 miesiacu ciazy w chwili kiedy umowa sie rozwiazuje.

Moncia, spokojnie sie miescisz :) Ciaze liczy sie od dnia ostatniej miesiaczki :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 19:57 przez gochka.

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

26 lis 2011 - 13:36:48

rozumiem,że w takim przypadku kobiecie przysługuje zasiłek macierzyński płacony przez ZUS przez 20 tyg przy pierwszym dziecku?

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

19 sty 2012 - 11:56:41

Właśnie dziewczyny jak to jest z tym zasiłkiem płaconym z ZUS? umowa się kończy z dniem porodu i wtedy płaci zus jeszcze ten zasiłek? przez jaki okres? ma znaczenie które to dziecko, tzn. chodzi mi przez ile tygodni?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-19 11:58 przez Moncia-26.

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

19 sty 2012 - 15:06:13

ZUS płaci zasiłek. Nie pamiętam dokładnie przez ile a sama byłam w takiej sytuacji. WYchodzi to chyba tak jak przy zwykłym zasiłku macierzyńskim kiedy jesteś zatrudniona. Wiem tylko, że w trakcie wypłacania zasiłku ok 16 tygodnia musiałam zanieść jeszcze do zusu podanie o to, że chcę przedłużyć wypłatę zasiłku o 2 tyg. (było to moje 2 dziecko).

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

19 sty 2012 - 16:38:34

Cytat
Moncia-26
Właśnie dziewczyny jak to jest z tym zasiłkiem płaconym z ZUS? umowa się kończy z dniem porodu i wtedy płaci zus jeszcze ten zasiłek? przez jaki okres? ma znaczenie które to dziecko, tzn. chodzi mi przez ile tygodni?

ZUS ci placi zasilek, ale nie masz mozliwosci przedluzenia go tj w przypadku umowy o prace, czyli o 2 dodatkowe tyg. Czyli bedac pod opieka ZUS-u, ZUS placi tylko za 20tyg macierzzynskiego, bedac zatrudniona mozesz dostac dodatkowe 2 tyg, czyli 22tyg macierzynskiego:) tak czy inaczej jak dla mnie to zlodziejaszki:P ja dostawalam kazdego miesiaca inna sume i to nie chodzi o sprawy groszowe typu 1-2zl ale 100-150zl!!!

CIĄŻA A UMOWA NA CZAS OKREŚLONY

19 sty 2012 - 16:43:54

Cytat
viktoria19044
Cytat
Moncia-26
Właśnie dziewczyny jak to jest z tym zasiłkiem płaconym z ZUS? umowa się kończy z dniem porodu i wtedy płaci zus jeszcze ten zasiłek? przez jaki okres? ma znaczenie które to dziecko, tzn. chodzi mi przez ile tygodni?

ZUS ci placi zasilek, ale nie masz mozliwosci przedluzenia go tj w przypadku umowy o prace, czyli o 2 dodatkowe tyg. Czyli bedac pod opieka ZUS-u, ZUS placi tylko za 20tyg macierzzynskiego, bedac zatrudniona mozesz dostac dodatkowe 2 tyg, czyli 22tyg macierzynskiego:) tak czy inaczej jak dla mnie to zlodziejaszki:P ja dostawalam kazdego miesiaca inna sume i to nie chodzi o sprawy groszowe typu 1-2zl ale 100-150zl!!!

Witajcie
Nie chcę podważać twojej wypowiedzi, ale byłam również w takiej samej sytuacji jak Moncia26. Nie jest prawda co piszesz że Zus nie wypłaca dodatkowych 2 tygodni.Gdy kończył mi sie okres urlopu macierzyńskiego, jakiś tydzień przed końcem urlopu zadzwoniłam do swojego Zusu i Pani poinformowała mnie że należy mi sie dodatkowe 2 tygodnie urlopu również płatne. Wystosowałam odpowiednie pismo i urlop mi przedłużono.:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

CIĄŻA - ubezpieczenie