Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:06:17

Czy komuś pomogło? Podobno działa świetnie na włosy i na układ trawienny. Wiecie jak to stosować? A może są jeszcze inne zastosowania? :) I najważniejsze: Czy po tym się nie tyje?

Zaraz wybieram się do apteki żeby kupić.

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:07:45

Ja słyszałam tylko, że dobrze robi na gardło, krtań i struny głosowe....

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:07:51

ja dawalam to psom na ladna siersc ale sama nie stosowalam:)

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:10:03

zależy mnie czasem po tym brzuch boli.Trzeba to dobrze rozgnieść.Najlepij w młyneczku.Wapie żeby po tym przytyć.
Wpisz w wyszukiwarka na szafie len był już taki wątek! :)

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:10:36

Nie wiem jak z włosami i układem trawiennym,bo ja biorę to na twarz :) moja dermatolog mi kazała używać. Od razu mi się poprawia cera ;))

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:11:10

moja mama to "jadła"-lekarz jej polecił bo miała problemy z żołądkiem.i pomogło.choć niezbyt smaczne....hehe.nie przytyła

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:11:23

ja pije od czasu do czasu
4lyzeczki siemie na szklanke, zalewasz wrzatkiem i przykrywasz az sie zaparzy (kilka minut).
nie zapomnij pozniej wymieszac, konsystencja jest jak taki rzadki kisiel. da sie wypic. sa jeszcze jakies maseczki ale nie wiem dokladnie jak przyrzadzac.

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:12:09

ja piłam i pije siemię lniane bo mam problemy z zołądkiem. Działa osłonowo na zołądek (doskonały jak ktos ma wrzody). Poza tym ułatwi trawienie. Doskonały jak ktos chce się odchudzać. wypicie gęstego wywaru z siemienia (bez odcedzania nasionek) sprawia ze jest się pełnym. Ja czasem po wypiciu nie jestem głodna przez kilka godzin;)

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:12:47

dobre na zgagę, struny głose, na google.pl znajdziesz wszystko, siemię lniane się gotuję bądź zalewa wrzątkiem, zależy też w jakiej postaci, jest bardzo zdrowe, na pewno się nie utyję - możesz nawet schudnąć gdyż gotowane ziarna tworzą gęstą przezroczystą papkę, która po zjedzeniu napełnia brzusio i nie chce się jeść :) ja jem też same suche ziarna, na łyżeczkę, trochę pogryzam i już ;) mam tez w postaci proszku , z którego też robi się papkę, jednak nie mam czasu na cackanie się z tym, wybieram zatem suche ziarenka ;)

niezweryfikowana
Posty: 1.487
Ostrzeżenia: 1/5

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:13:26

ja jem je jako dodatek do platkow:) nie tyje sie a wrecz odwrotnie bo przyspiesza prace uk trawiennego polecam tez otreby

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:14:07

Mozna kupic mielone siemie lniane. Taki zolty proszek jest wtedy ; ) W aptece ostatnio kupowalam, 4,50 kosztowało. Zalewa sie wrzatkiem i kleik powstaje. Pomaga bardzo na trawienie, zoladek itp. ; )

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:14:13

Siemię lniane jest jednym ze środków medycyny naturalnej (chodzi o ilość i różnorodność zastosowań). Stosowane jest do łagodzenia różnych dolegliwości układu pokarmowego, a także oddechowego oraz zewnętrznie. Posiada działanie osłonowe oraz stabilizujące. Zawiera bardzo dużo substancji śluzowych, oleistych, sporo białka w bardzo korzystnym zestawie aminokwasów, wiele mikroelementów (a szczególnie cynk), duże ilości lecytyny, oraz wiele innych cennych substancji. ;-) Polecam!!!!

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:14:41

tak..po tym sie tyje..len ma wlasciwosci tuczace...

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:16:07

Tego się własnie obawiałam.Czy ktoś ma podobne zdanie?

SIEMIĘ LNIANE!!!

14 kwi 2009 - 14:18:00

nie tyje sie...

następna dyskusja:

Bardzo wazne! LDH podwyższone.. :( POMOZCIE