Obecnie rozmawiamy o:

przyjazne przedszkole

gorący temat

Słodycze reklamowe

3 minuty temu

produkty dla dziecka

6 minut temu

Prostownica tytanowa

godzinę temu

transport i spedycja

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie!
Mam taki "mały"problem na allegro z Sprzedającym...prosiłabym o szczere odpowiedzi...

A wiec...8czerwca wygralam licytacje pewnej jeansowej sukienki,wplacilam cala kwote [wraz przesylka kurierska]10czerwca [pt],w pon. 13czerwca dostalam zwrotnego mejla,ze paczka zostala wyslana i nalezy czekac od 24h-48h...[a podobno przesylka kurierska trwa troche krocej]napomkne,ze firma kurierska wspolpracujaca z ta Pania to "Siódemka". Czekalam cale 4dni, az w piatek 17czerwca postanowilam sie dopytac co sie z ta paczka dzieje,mejl wygladal tak :

"Ja mam pytanie -czemu przesylka wyslana kurierem idzie az 4dni?;> bo z tego co wiem kurierem idzie gora 2dni!![mam ciocie i mame pracujace na poczcie,i nie pojmuja jakim cudem tyle kurierem paczka idzie!??!wiec prosilabym o szybką odpowiedz...ii na jaki adres zostal wyslany??

Dla wyjasnienia -' mam ciocie i mame pracujace na poczcie' napisalam tylko dlatego,zeby wiedziala, ze mamai ciocia znaja sie na rzeczy!!'ii na jaki adres zostal wyslany' tu chodzi o to,ze od pon-pt mieszkam gdzie indziej,a w weekendy u siebie w dom rodzinnym. :)

Jedynym plusem tego ,bylo to ze faktycznie nie musialam dlugo czekac na odp :) ,a wiec odp brzmiala tak :
17czerwca ,godz :16:09 :
"Witam
Odpowiadajac na Pani zapytanie
informuje ze przesylka kurierska od wyslania powinna dotrzec w ciagu dwoch dni
co do poczty tu wstyd cokolwiek powiedziec przez rok wysylalismy przez rok kradli
jednym slowem ,,złodzieje"

Ten mejl wcale mnie nie zaspokoil,zdawalo mi sie iz Pani troche nie zrozumiala,napisalam ponownie:
"Ja paczki do tej pory niemam,a podobno Pani wyslala w poniedzialek,a zamawialam przesylka KURIERSKA [w sumie nie mialam wyboru,bo tylko kurierska za 19,99zl ma Pani] i daalej jej niemam,a mija 4dzien...strasznie zalezalo mi na tym zeby sukienka doszla w tym tyg,ale lipa!!!Prosilabym o przeslanie nr paczki i z jakiej firmy kurierskiej Pani korzysta oraz jej adres internetowy gdzie moglabym sprawdzic gdzie ona utknela???!Chce wiedziec czemu paczka nie doszla...!!"

Odp byla jeszcze ciekawsza:

"wszystko da sie sprawdzic ,pozatym w przypadku braku dostarczenia
ubezpieczenie zwraca nam wartosc przesylki
Jak nie dotrze przesylka do 17 prosze o ponowny kontakt
uruchomimy procedure reklamacyjna
Prosze zapytac mame i ciocie jak wyglada reklamacja NA POCZCIE -standard 2 miesiace od wyslania
zlodzieje i nic wiecej.Pozdrawiam"

Odp co do przeslania nr paczki...nie dostalam,wiec próbowalam dalej :

"Yyyy...Nie wiem czemu ale wyczuwam u Pani takie granie na zwłoke...prosilam o podanie nr paczki o firme kurierska jej adres,a Pani jak narazie odpisuje mi ze wszystko da sie spr?!Wlasnie o to mi chodzi - o sprawdzenie!!:(( kurcze no pierwszy raz mi sie zdarzylo zeby Kurierem dochodzilo 4dni i dluzej...wydaje mi sie ze poczta niema tu nic do rzeczy- kurier to kurier...a poczta to poczta [listonosz],z reszta moze Pani w sowim rejonie ma Poczte na ktora niema co liczyc...bo u mnie w rejonie poczta chodzi bez zarzutu - na wglad tej sytuacji przyznaje ze na poczte mozna bardziej liczyc niz na firmy kurierskie!!!nie dosc ze taniej to [patrzac na ta sytuacje]szybciej...:(( i zaciekawilo mnie to zdanie : "Jak nie dotrze przesylka do 17 prosze o ponowny kontakt" - do 17tej godziny czy do 17stego czerwca [tak sie sklada ze 17jest dzis],czy do 17stego lipca [bo jesli ta opcja-to ja dziekuje bardzo-prosze o zwrot pieniazkow!!nie po to placilam polowe wiecej zeby czekac miesiac na paczke,jesli zamawiam kurierem tzn. ze zalezy mi na czasie...]??!

Dostalam odp :

"Doprecyzujmy
[mam ciocie i mame pracujace na poczcie,i nie pojmuja jakim cudem tyle kurierem paczka idzie!??!]
min dlatego probuje wyjasnic ,czym roznia sie instytucje
Pani mama z ciocia rozpatruje reklamacje dwa miesiace poczawszy od 14 dni od
wyslania przesylki
Pani zglosila problem
i zgodnie z inf i naszym regulaminem ktory notabene Pani zaakceptowała
w przypadku zaistnialej min takiej sytuacji
zwracamy wplacona naleznosc
nie za dwa miesiace jak poczta-ktora sie dziwi
a w ciagu trzech dni od zlozenia oswiadczenia
Poprosze o przeslanie m@ilem zwrotnym
informacji w formie oswiadczenia o braku przesyłki z podaniem nr aukcji, nicka z allegro
nr konta danymi i kwota ktora zostala wplacona na nasze konto"

To ze ta Pani ma jakies problemy z poczta...mnie z lekka nie interesuje,to ze napisalam o mamie pracujacej na poczcie nie znaczy ze ma ta Pani ja oczerniac i wyzywac od zlodziei[poczte,a moze chodzilo jej o moja mame i ciocie?]...!!Odp wiec ostatni raz:

"Czyli mam sie juz nie spodziewac zadnej przesylki??!ani 17stego,ani 17stej??!;> i w tym oswiadczeniu tylko [standardowo] dane do przelewu...!Ja wiem...mam mame i ciotke na poczcie i nie musi mi |Pani uswiadamiac :) tak jak wczesniej pisalam...w kazdym rejonie poczta dziala inaczej..." /// Ona odp tak:

'Prosze napisac oswiadczenie a my sprawdzimy co sie stalo
gdyby okazalo sie ze przesylka nie moze zostac dostarczona
zwrocimy pelna wplacona naleznosc
Co do poczty znamy ja nie tylko z doswiadczenia -WSPÓLPRACA jaki i z opini srodkow przekazu.'
- TAK TEZ ZROBILAM, NASTEPNEGO DNIA [18CZERWCA] NAPISALAM OSWIADCZENIE, PO CZYM 21CZERWCA DOSTALAM WIADOMOSC O TYM ZE prze miła Pani wystapila o zwrot prowizji :
"Sprzedający wystąpił do Allegro o zwrot prowizji, wybierając następujący powód niesfinalizowania transakcji:
Przedmiot został uszkodzony w transporcie (poczta, kurier, spedycja itp.)
-Jeżeli transakcja rzeczywiście nie została sfinalizowana, nie odpowiadaj na tę wiadomość. Sprzedający automatycznie otrzyma zwrot prowizji."
22CZERWCA [to doceniłam w komentarzu]DOSTALAM PIENIIADZE Z POWROTEM. I WYSTAWILAM MIMO WSZYSTKO NEGATYWA [skoro nie podaje żadnego dowodu ze wyslala,zwleka i zmienia temat -znaczy : nie wyslala!!]A wspomne ze ta sukienke jeansowa kupilam za 20,50 + 19,99 [kurier]...Czyli?wniosek - za tanio poszla,prosta sprawa - nie wyslala,wiedziala ze sie upomne zacznie mieszac ze to z winy firmy kurierskiej nie doszlo,wystapi o prowizje,wstawi sukienke jeszcze raz i postara sie zeby poszla drozej!!!Czy dobrze mysle??...W kazdym razie wystawilam 22czerwca taki komentarz [staralam sie umiescic inf. ze czekalam 4dni i ze na cale szczescie pieniadze odzyskalam] :

"Wylicytowalam [TANIO] sukienke,pieniadze przelałam nast. dnia[pt],w pon. podobno zostala wyslana kurierem, czekalam do pt...okazalo sie ze przesylka zostala uszkodzona [w co nie wierze!!]+ wszystkiego ze naleznosc odzyskalam:) !!!Nie polecam... "
-skromnie wyszlo...dla mnie 250znaków to jednak za malo zeby pomiescic wszystko.!

Odpowiedz mnie zaszokowala,otoz dostalam taki odwet :

1)"otrzymala Pani wszelkie dane dot Pani paczki -nr lp ,protokol reklamacyjny wszystko przeslane na adres domowy po ktorych otrzymaniu Pani zglosila sie do nas + pismo z przeprosinami od firmy kurierskiej!czego jeszcze Pani zabraklo?
-bezczelne kłamstwo...przeslano dokumenty na adres po ktorych sie zglosilam?Jakbym dostala takie dokumenty,albo chociaz w mejlu nr paczki sprawa potoczylaby sie inaczej.
2) "RADZE OMIJAC Z DALEKA TA FAŁSZYWA IGNORANTKE!!!NIC JEJ NIE PASUJE ONA WIE SWOJE I JUZ ZEBYS NIEWIEM CO ROBIL I JAK TO UDOWADNIAŁ TO ONA WIE ZE TAK NIE JEST BO MA CIOCIE I MAME NA POCZCIE KTORYCH ZAWSZE SIE RADZI.ZOBACZCIE JAKIE KOMENTARZ STAWIA.ŻAL!"

A na poczcie znalazlam jeszcze milsza inf. :
-ZA celowe wprowadzanie w blad - za wystawienie komentarza niezgodnego z rzeczywistosci Informuje ze w zwiazku z ta sytuacja wnajblizszym czasie zlozymy pozew do sadu i bedziemy domagac sie odszkodowania w wysokosci 30000zl w przypadku zmniejszenia obrotow na tym nicku
-Na adres domowy zostaniecie Panstwo oficjalnie zgodnie z prawem poinformowani o naszych dzialaniach
Nasze dzialanie ma na celu wykluczenie roznego rodzaju naduzyc i jest piorytetem
Otrzymaja tez Panstwo komentarz NEGATYWNY
oraz czarna liste na wszystkich nickach i przekazemy dane jako klient nierzetelny do stowarzyszenia sprzedawcow allegro Oczywiscie przed oczekuje kompletnych wyjasnien
zastanawiamy sie tez o mozliwosci zlozenia doniesienia z Art. 212. § 2
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości
prawnej o takie postępowanie lub właściwości,które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania
potrzebnego dla danego stanowiska
[/b], zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
-Nastepnie zamierzam dochodzic odszkodowania za ewentualnie poniesione straty
na skutek wystawionego komentarza!!!!

...Przeczytajcie prosze uwaznie moj komentarz a Pani M. i powiedzcie kto tu powinien pozywac??Ktory komentarz ponizyl bardziej?Wspomne ze Pani M. ma ponad 59komentarzy negaty. i 43 neutral. [z reszta na ktore odp negatywem]...i z tego co czytalam Ona powinna byc pozywana co najmniej 59razy!!Osmiesza i wyzywa publicznie...!!

I napiszcie czy moge napisac do niej na adres taki "krotki esej" :
"...Przepraszam bardzo,ze co mi Panstwo wyslali??jaki nr Ip,jakie przeprosiny?na jaki adres domowy?Z tego zmyślania pomyliły sie Pani allegrowicze!!Tak sie sklada ze mam wszystkie PANI mejla i jak prosilam o nr paczki,a prosilam 3-krotnie -nie dostalam!!!Wiec niech sie Pani zastanowi kilkakrotnie zanim cos napisze...a za ubliżanie i ośmieszanie publicznie mojej osoby i za oczernianie Poczty Polskiej to ja moge posadzic Was,bo ja jako o Pani-osobie nic nie wspominalam-żadnych obrażliwych określeń!!!!a tekst "zobaczcie jakie komentarze wystawia" stosuje Pani u każdego allegrowicza,który wystawi Pani negatyw albo neutral,widocznie Pani Monika nie umie sobie poradzic z krytyką...i nie przypominam sobie żebym z Pania byla na "ty"!!"ZA celowe wprowadzanie w blad - za wystawienie komentarza niezgodnego z rzeczywistosc"???Dorosła kobieta...a tak perfidnie kłamać?wstyd!Prosze mi napisac która część mojego komnetarza jest niezgodna z rzeczywistoscia???!!!
...Wylicytowalam,wplacilam pieniadze,nie dostajac paczki najpierw skontaktowalam sie mejlowo,a potem po wszystkim stosowny komentarz!!!
§ 1 [...]które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania
potrzebnego dla danego stanowiska- zdaje sie,że Pani złamała paragraf 1.
"JUZ ZEBYS NIEWIEM CO ROBIL I JAK TO UDOWADNIAŁ TO ONA WIE ZE TAK NIE JEST" z tego zdania to chyba nawet Pani sie śmieje...Ten komentarz a przedewszystkim ta koncowka świadczy tylko i wyłacznie o Pani niedojrzałosci...ale mnie to nie martwi ,jeden marny komentarz nie zespuje mi reputacji -patrzac na reszte bardzo miłych pozytywnych i szczerych komenatrzy. Bo ja [w przeciwienstwie do Pani]niemam sobie nic do zarzucenia...a to straszenie sądem jest...żenujące. W swojej 2letniej "karierze" na allegro nie spotkalam jeszcze TAK prymitywnej i zakłamanej osoby jak Pani. Wystarczylo napisac ze paczka nie zostala wyslana...i nie klamac publicznie ze wyslala mi Pani dowod wysyłki sukienki [typu nr paczki],bo jakby tak bylo to komentarz bylby inny...ja w sprawach "biznesowych" nie ściemniam,zeby komus zaszkodzic. Ktos na to musi zasluzyc [tak jak Pani w tym momencie].A co do czarnej listy?jakos mnie to nie zmartwiło"

PRZEDEWSZYSTKIM PROSZE O SZCZERE ODP...:))) dzięki.

oo ja, nieźle sie spisałaś. he he. NO WIEC TEPIC TAKICH CHAMÓW I OSZUSTÓW. wyślij jej, to - zapytaj o wszystko zobaczymy co Ci powie. nie po to sie tyle płaci i w ogóle zeby ta pani odstawiala taki syf ;];/ ze swojej strony zrobilas wszystko ok, a to ze ona ma tyle negatywów, i tyle neutralów swiadczy o niej samej...

ale wredna małpa!!!!śmiało jej to wysyłaj!!!i podaj mi proszę nick tej zołzy,będę ją omijać szerokim łukiem na all

aj tam za niska cenę.. ja zlicytowałam bluzeczkę za 3.75+12zł przesyłka 3 dni później bluzeczka nowa z papierową metką z Berhski była u mnie, myślę że cena nie ma nic do tego

Mi tez możesz podać nick wredna małpa;/ ehh wolę na nią uważać;/

aa i też prosiłabym o nick, by strzec się przed takimi dziwacznymi ludźmi

zweryfikowana
Posty: 686
Ostrzeżenia: 1/5

Kurde, że też takie osoby się trafiają ;/ nie ma się co dziwić, że pozniej strach robić zakupy przez internet. Ale tak na marginesie ja na Twoim miejscu już bym nie kupiła nic od osoby, która ma tyle negatywów, bo wiadomo że coś jest nie tak ! Co do wiadomości to jej to wyślij. Pozdrawiam

zagazowałabym ją ;D

Takich ludzi powinno sie utylizować



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-24 01:04 przez trini.

Ja też poproszę o link to tej dziwnej kobiety. Wolę się nie nadziać. A jeśli chodzi o pozew do Sądu to być może Cię jedynie straszy, a jeśli Cię poda to będzie musiała przedstawić informację, że nadała na Poczcie do Ciebie list poleony. Ale Ty masz archiwum wiadomości, więc nie masz się co martwić;)

Dziwna sprawa, bo jak ja cokolwiek zamawiałam na Allegro i wybierałam kuriera to po nadaniu paczki JA dostawałam maila OD KURIERA z numerem mojej paczki i możliwością sprawdzenia gdzie jest. Chyba to było nawet od Siódemki! Jeśli tego nie dostałaś, to bym podejrzewała, że paczki w ogóle nie wysłano. Że się babie tak chciało kombinować:/

Bardzo proszę o link do pani która mija się z prawdą. Zachowaj maile - wydrukuj - mogą się przydać.
Nie przejmuj się - wszystko będzie ok.

W mailu daj mniej emocji. Wyślij jej kupie wszystkich maili, które od niej dostałaś, żeby wiedziała, że możesz to okazać w razie czego. Poproś też o przedłożenie zaświadczenia od firmy kurierskiej o zniszczeniu paczki. Wstaw z regulaminu Allegro formułkę kiedy się daje negatyw. Nie okazuj emocji w mailu i napisz, że skontaktowałaś się z rzecznikiem praw konsumenta. Nie ważne jest czy poszła za tanio czy za drogo. To ona odpowiada za kontakt z klientem i powinna to załatwić tak, żebyś nie czuła się pokrzywdzona. Napisałaś też, że podobno jakieś listy wysyłała. Poproś o potwierdzenie nadania. Jeśli nie ma któregoś z tych dokumentów znaczy że prawdopodobnie kłamie, albo sama działa na swoją szkodę.

mozesz podac nazwe sprzedajacego? mi jeden kiedys wyslal taka sama wiadomosc , tyle ze pisal ze za zmiejszanie obrotów mozna dostac 50000 zł...a ja go pozniej przepraszalam za komentarz... ktory byl szczeryi prawdziwy...glupia bylam, teraz bym nie odpuscila.

hehe trochę twoje wywody o mamie i cioci zabrzmiały jak wymądrzanie się, w sumie mogłaś nie zaczynać od tego swojego sporu.
Jeśli chodzi o firmę kurierską "siódemka" też miałam z nimi styczność przy kupnie butów.... tydzień czasu szła mi paczka, w końcu zadzwoniłam do sprzedawcy on do kurierów, a potem już tylko kurier do mnie dzwonił i się dogadywaliśmy, już po pracy mój sąsiad (jak się okazało) z bloku był kurierem u nich i przyniósł mi paczkę około 22 do mieszkania. Co oczywiście nie umniejsza faktu, że kobieta skłamała mówiąc, że podała ci numer przesyłki i wysłała coś na adres domowy.

ciezko zrozumiec i jedną i drugą. :/ bo obie piszecie z błedami, nie tylko stylistycznymi,ale także ortograficznymi. Jak jakieś nienormalne. zamiast po ludzku to załatwić. A tym pozwem, to ona może tyłek podetrzeć. Może wysyłać tysiace przeprosin, fakt jest faktem, zalicytowanego przedmiotu nie otrzymalaś. Krętaczka. Od początku założyla, że "złodzieje tą paczuszkę ukradl''. Niczym się nie martw. Napisz jej jedynie,ze czekasz z niecierpliwoscią na wezwanie z sądu ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DESZCZ