Obecnie rozmawiamy o:

efektowny grzejnik

gorący temat

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:26:04

Hej,

mój post kieruje do tych z Was, które posiadają te piękne cudeńka:) Otóż mój Tymmy ma właśnie 3 miesiące i 2 tygodnie, mam go od miesiąca i cały czas karmiłam go tak samo czyli 3 razy dziennie po łyżce stołowej karmy Royal Canin mini Junior, a dziś postanowiłam przy kupnie nowego opakowania, że wezmę miarkę do jedzenia Royala, kobieta w zoologu mówiła, że powinnam mu dawać tak jak na opakowaniu, 55g na dzień. Gdy wróciłam do domu wsypałam do miarki te 3 łyżki jakie zawsze mu daje + to co dostanie za nagrode i okazało się, że to jest jakieś 30 g:/ A właścicielka mówiła, że mam dawać właśnie po 1 łyżce i w innym zoologu też, to nie wiem teraz:/ za tydzień mam dopiero wizytę u weta, boje mu sie zwiększyć te posiłki bo wyjdzie na to, że te 55g to 6 łyżek czyli po 2 na 1 posiłek, proszę powiedzcie mi ile wy dawałyście? Boje się, żeby go nie przekarmić, ale brzuszek ma czasami taki pełny ale jak go łapie to czuje żebra, u Waszych też tak jest? a i czy wiecie ile powinien ważyć? Bo mi się wydaje, że waży kolo 2 kg, a to chyba za dużo, tylko skoro daje mu jednak za mało jedzenia to czemu tyle by ważył:/

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:31:21

Weterynarz powienien w pelni rozwiac Twoje watpliwosci:)Obejrzy,zbada powiesz co i jak wyglada i napewno pomoze:)

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:33:17

Tylko, że to będzie dopiero za tydzień, ja bym chciała wiedzieć już, chociaż jakie macie Wy doświadczenia z tym

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:35:33

ja Ci nie pomogę, ale pieska zazdroszczę serce33

może poproś o poradę na forum o maltańczykach;)

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:36:18

Przez monitor ciezko cos doradzic jesli chodzi o zwierzaka,kazdy przypadek jest inny.Ja osobiscie bym sie czula lepiej gdyby weterynarz na zywo doradzil a nie zeby ktos "na oko" radzil jak mam zywic pieska.Aled jak kto woli..

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:38:23

z tą wielkością maltanów to różnie jest, moja półtoraroczna sunia jest dużo mniejsza od półrocznej suni znajomych. jeżeli przez tydzień będziesz mu dawać trochę więcej jedzenia to przecież nic się nie stanie, nie pęknie od tego;)

Żywienie szczeniaka maltańczyka

12 lis 2011 - 13:40:59

Żebra psa powinny być wyczuwalne łatwo, ale nie widoczne - definicja zdrowego psa.
Myśle że skoro na opakowaniu jest napise 55 g to jest to dobra miarka.
Mój to nie maltańczyk, a pitbull .waży 31 i według miarek je 500 g :) Je Acane i jest w dobrej formie.

Żywienie szczeniaka maltańczyka

14 lis 2011 - 16:23:34

A jakoś urozmaicasz mu posiłki? Jeśli piesek nie ma kłopotów z apetytem, to raczej nie powinnaś się przejmować, z wagą i wielkością też jest różnie, objawem zdrowia są błyszczące oczy i ładna sierść, możesz zawsze dodawać mu na wszelki wypadek jakiś suplement,np. z Beapharu, zresztą pewnie wet Ci powie, jak dobrze i zdrowo go karmić :)

Żywienie szczeniaka maltańczyka

16 lis 2011 - 10:29:49

Mój ma już ponad 2lata więc nie pamiętam jak to było ;) Ale możesz iść na kompromis i dać mu 1,5 łyżki :P Z psem jak z człowiekiem, jak się naje to nie zje więcej, a jak będzie jadł więcej przez tydzień to od tego nie umrze ;) Będzie miał tylko pełniejszy brzuszek :). Poza tym ja nigdy nie patrzyłam na miarki, dawałam na oko, teraz daje jedną garść pomimo że powinien według miarki jeść więcej a on i tak połowe zostawia ;) Swoje do tyłka nazbiera sępiąc przy ludziach więc nie masz powodu do obaw :)
I prosze nie patrz na to że np. chodowca powiedział że będzie ważył 3kg jak będzie dorosły bo to że tak powiem kupa prawda ;]. Mój po rodzicach miał ważyć 3kg (przy kupnie miał 1,55kg), przed kastracją miał ponad 4 a teraz utrzymuje 5,6kg i wet mówi że ma idealną wage jak na jego rozmiary. Nie ma co katować psa mniejszymi dawkami jedzenia bo MIAŁ miać 3kg... To jest tak, jak dziecko się rodzi, nikt nie wie ile będzie miał wzrostu i ile powinno ważyć. Nie da się powiedzieć jak bardzo pies wyrośnie :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 10:34 przez shizunia.

niezweryfikowana
Posty: 30
Ostrzeżenia: 1/5

Żywienie szczeniaka maltańczyka

27 sty 2022 - 23:51:38

widze że temat archiwalny ale warto spytać przy okazji. czym karmicie swoje maltańczyki? minęło trochę czasu większy wybór jest. u mnie karma Empire Food bo najbardziej smakuje i skłąd bardzo dobry. zwracamy uwagę na to żeby skład był bezzbożowy

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kupię SZCZURKA domowego :) /podkarpacie