Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

własnie tak sie zastanawiam...stałam się posiadaczką oldscholowej buteleczki z Niną Ricci, zapach według mnie ma ok.40 lat !!! Nie zmieniła się jego struktura, ani nie zmętniał, nic...
ale jest zupełnie nie w moim stylu...to pamiątka sentymentalna,
stąd moje rozmyślania czy może z perfumami być jak z winem ?:)
może coś wiecie na ten temat ?

Tak sobie myślę, że to zależy od kilku rzeczy.

Po pierwsze - na pewno od tego, czy perfumy się nie zepsuły. Czterdzieści lat to jednak sporo, wszystko zależy od tego, jak dobrze były przechowywane. Jeśli w ciemnym i niezbyt ciepłym miejscu, mają szansę dłużej utrzymać zapach. Choć przyznam, że czterdziestoletnich sama nigdy nie miałam i trudno ocenić, jak to mogłoby wyglądać w przypadku tak długiego czasu.

Po drugie - reformulacje. Musiałabyś prześledzić, czy ten zapach przechodził jakieś i w jakim okresie. Jeśli zapach od tego czasu przeszedł reformulację, i to dość drastyczną, jego wartość automatycznie rośnie - tym bardziej, im bardziej nowa formuła różni się od starej. A może się różnić dość drastycznie, zaświadczam jako posiadaczka paru zapachów, które obecnie pachną już zupełnie inaczej. :-)

Po trzecie, dobrze byłoby poszperać na jakichś zagranicznych stronach czy forach na temat perfum vintage. Bywają tam czasem osoby z dużym doświadczeniem, jeśli chodzi o kilkudziesięcioletnie flakony. Myślę, że tam udzieliliby Ci dużo dokładniejszych odpowiedzi.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-11 22:14 przez la-fee-verte.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

See By Chloe