Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

anoreksja

27 mar 2009 - 23:30:09

a ja sie z rubber absolutnie zgadzam.! nie ma nic lepszego co można dla siebie zrobić! jesteś sama swoim władcą. a czujesz sie przy tym jakbys mogła wszystko!

anoreksja

27 mar 2009 - 23:33:10

tak, to jest perfekcja.. szczuplutkie sie nie zgodza bo nigdy nie czuly sie zle w kazdym swoim ciuchu i wysmiewane przez wage..

anoreksja

27 mar 2009 - 23:39:43

anoreksja -> to choroba...jej się nie wybiera...pro-ana-> to styl życia..,więc jeżeli ktoś z góry narzuca sobie, że "chce mieć anoreksję" to jest to raczej pro-ana, a nie anoreksja...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-03-27 23:50 przez hexsas.

zweryfikowana
Posty: 525
Ostrzeżenia: 1/5

anoreksja

27 mar 2009 - 23:40:06

LadyD - nie zgodzę się z tobą. Noszę roz M/L i też nie zawsze czuję się dobrze w swoim ciele ale nigdy przez myśl nie przeszła mi anoreksja! kolorowo jest na początku, szybki spadek wagi, zachwyt znajomych ('jak ty schudłaś', 'co ty robiłaś-dieta?';), mieścisz się w końcu w wymarzone 36 a potem chudniesz dalej - 34, 32.. Teraz siebie kontrolujesz, teraz jest fajnie. Potem, jak będziesz mdlała z byle powodu, co chwile będziesz trafiała do szpitala z powodu odwodnienia, anemii przestanie być tak wesoło

anoreksja

27 mar 2009 - 23:44:19

Cytat
sy1w1a
a ja sie z rubber absolutnie zgadzam.! nie ma nic lepszego co można dla siebie zrobić! jesteś sama swoim władcą. a czujesz sie przy tym jakbys mogła wszystko!

a najpiekniejsze jest to jak po 5-7dniach na zero jak sie mysli, ile ma sie energi i ze mozna wszystko. i to zimno...

Cytat
simcha
LadyD - nie zgodzę się z tobą. Noszę roz M/L i też nie zawsze czuję się dobrze w swoim ciele ale nigdy przez myśl nie przeszła mi anoreksja! kolorowo jest na początku, szybki spadek wagi, zachwyt znajomych ('jak ty schudłaś', 'co ty robiłaś-dieta?';), mieścisz się w końcu w wymarzone 36 a potem chudniesz dalej - 34, 32.. Teraz siebie kontrolujesz, teraz jest fajnie. Potem, jak będziesz mdlała z byle powodu, co chwile będziesz trafiała do szpitala z powodu odwodnienia, anemii przestanie być tak wesoło

sa sposoby na nietrafienie do szpitala, bardzo proste zreszta.

anoreksja

27 mar 2009 - 23:48:06

w kazdym badz razie, kazdy ma swoje zycie, szanuje zdanie innych, i rozumiem ze ktos moze niepojmowac tego, uwazac za glupote itd, nikomu nie mam zamiaru narzucac swojego zdania ani nic z tym rzeczy.
(ja napoczatku tez bylam w opozycji do tego itd, dopoki nie zaczelam przebywac/czytac/spotykac sie z takimi a nie innymi osobami). tutaj zdrowie sie juz nie liczy. pozdrawiam was cieplo i zycze spokojnej nocy.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 8.242

anoreksja

27 mar 2009 - 23:48:15

plakac sie chce jak sie czyta co niektore z was pisza! chorowalam na anoreksje 4 lata! to najgorszy okres w moim zyciu! faktycznie choroba moze sie "podobac" w poczatkowym stadium! ja wazac 40 kg trafilam na intensywna terapie- uczylam sie od nowa zyc i jesc!!!!!!!! i nikt mi nie powie ze to kontrola nad swoim cialem to powolna smierc!!!!!!!!!!!!!!!

anoreksja

27 mar 2009 - 23:56:27

Cięcie się też daje poczucie kontroli, a tak na prawdę jest formą autoagresji - podobnie jak anoreksja.Jest to po prostu okaleczanie się.Skrzywiony obraz własnej osoby nie pozwala obiektywnie spojrzeć na tę sprawę i to widać w Twoich wypowiedziach, Rubber.

zweryfikowana
Posty: 525
Ostrzeżenia: 1/5

anoreksja

27 mar 2009 - 23:57:00

oczywiście że są takie sposoby, ale to działa na krótką metę. nie powiem że Cię rozumiem, mogę jedynie powiedzieć że się staram, bo z mojego punktu widzenia jesteś osobą która potrzebuje pomocy.
Zmieniłaś środowisko, zaczęłaś przebywać z 'motylkami'. Ich system działa na takich samych zasadach jak sekta więc nie dziwi mnie to że bardzo szybko werbują nowe dziewczyny, które nie są w stanie same odejść, z resztą często nie wiedzą w co się pakują. tak jak ty to powiedziałaś 'energia' to tylko jedno ze stadiów, jeśli chodzi o zimno to dziewczyny siedzą w nagrzanym pokoju, ubrane od stóp do głów w zimowe ciuchy, owinięte kocem i przylepione do kaloryfera i nadal im zimno. hm, to nigdy nie zdarzy się przy zdrowym organizmie.
Również życzę dobrej nocy.

anoreksja

28 mar 2009 - 00:04:37

Cytat
rubber
anoreksja to styl zycia a nie choroba(!). i tyle mam do powiedzenia. najwieksza perfekcja i kontrola jaka mozna miec nad soba.

Kontrola czego? Perfekcja? Anoreksja to dośjcie do perfekcji w powolnym wyniszczaniu organizmu, zabijanie się na własne życzenie:((((

anoreksja

28 mar 2009 - 00:08:40

Poza tym niektóre z Was piszą "styl życia".Więc jak to jest - jesteście paniami swojego ciała czy ofiarami owego "stylu życia"?Nie znam takiej osoby, która miałaby absolutną władzę nad swoim ciałem...Jeśli by tak było - nie nazywano by nas "zwykli śmiertelnicy"....

anoreksja

28 mar 2009 - 00:10:27

przeczytałam żenujące wypowiedzi dwóch szafowiczek,które uważają,że mają kontrolę nad swoim życiem,po prostu gdyby głupota uskrzydlała itd,itp.....Wy dziewczęta powinnyście poddać się leczeniu póki nie jest za poźno,psychicznemu oczywiście-powinnyście zmienić swój tok rozumowania i to jak najprędzej dla waszego dobra.;)

anoreksja

28 mar 2009 - 00:15:33

koszmarne... i przykre...

nie potrafie pojac jak mozna nazywac chorobę jaką jest anoreksja-- stylem zycia???
jak mozna doprowadzic sie do takiego stanu na wlasne zyczenie......??
nie widze w tym nic pieknego...ani tez powodu do dumy...wrecz odwrotnie...:(

anoreksja

28 mar 2009 - 00:15:48

choroba - jestem na nie.
ale takie efekty jak daje.. oj zeby tak sie dalo miec takie nogi bez tych negatywnych skutkow ;)

anoreksja

28 mar 2009 - 00:17:43

kochana jesteś za słaba żeby to zrozumieć. taka kontrola nad soba jest strasznie bolesna i nieprzyjemna, ale jaka sataysfakcja z tego! chętnie bym do tego wróciła bo dobrze mi wtedy było! ale za dużo potem wycierpiałam w szpitalach (głównie w Toruniu). upokożenie totalne.!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

DIETA KAPUSCIANA - zbiorczy