Obecnie rozmawiamy o:

atrakcyjne przedszkole

gorący temat

polecany dentysta

wczoraj o 19:02

elektryka sklep

wczoraj o 18:57

wakacje last minute

wczoraj o 18:41

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 18:28

Budowa domu

wczoraj o 18:17

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

Kręcone suche włosy

05 wrz 2014 - 13:52:34

Dziewczyny jakich kosmetyków używacie do kręconych włosów? sama mam kręcone, raczej suche, ale ostatnio strasznie mi się puszą i są matowe. Sianko takie zamiast ładnych gładkich loków. Zawsze używałam szamponu i odzywki z pantene plus kremy i spraye do loków ale teraz na pewno potrzebna mi jakaś porządna odżywka i maska, nawilżająca, zapobiegająca puszeniu. Możecie coś polecić?

Kręcone suche włosy

13 wrz 2014 - 23:06:22

Mam kręcone włosy i wiele lat używałam całej serii kosmetyków Nivea. Niestety duża część została wycofana z produkcji... Jeżeli chodzi o brak puszenia i ładny skręt polecam balsam do loków z Nivei, ale trzeba bardzo uważać z ilością, bo za dużo nałożone sprawia,że loki się sklejają. Ale przy odpowiedniej aplikacji potrafi zdziałać cuda ;)


Na chwilę obecną z tańszych kosmetyków używam Pantene do loków sprowadzanego z Niemiec (zamawiam na allegro) albo Sunsilk zielony (u nas kompletnie się nie sprawdził, ale we Włoszech nadal jest na niego szał i zdarza się znaleźć na allegro)

Mam w zwyczaju używać też kosmetyków z wyższej półki - John Frieda którego bardzo polecam. Prawie wszystkie szampony z serii są cudowne, a moje przesuszone włosy wcale nie są suche :) I nie puszą się! Oczywiście najlepszy jest dedykowany do loków, ale niestety dość trudno dostępny. Zestaw szampon i odżywka w połączeniu z pianką na wykończenie fryzury - cudo!

Fajna ale droga odżywka, która u mnie dobrze działa to Potinizer do włosów suchych Loreal Proffesional - bardzo dobrze odżywia i nawilża włos. Przy tym wydajna. Warto poszperać na allegro czasem znajdzie się w dobrych cenach)

No i z balsamów do włosów nie może zabraknąć Schwarzkopf OSIS+ Twin Curl dwufazowy krem do loków - loki są nawilżone, a zarazem sprężyste. Zupełnie naturalne. Tylko znowu cena dość wysoka...


Ogólnie zauważyłam, że polski rynek ma głównie profesjonalne produkty typowo dedykowane pielęgnacji loków. A i niektóre z nich zostawiają naprawdę wiele do życzenia. Za część się przepłaca,a efekt wcale nie jest oszałamiający. Mnie brakuje na rynku szamponów właśnie typu Nivea, którą wycofali za za niską sprzedaż :(
I moje pytanie do posiadaczek kręconych włosów i loków - czego używacie do pielęgnacji? Mój zestaw stosowany naprzemiennie od kiedy wycofali Nive jest mało zmienny, a przydałoby się wypróbować coś nowego :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fryzjer Sieradz