Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 10
Ostrzeżenia: 1/5

a nie rozmawiałaś z lekarzem? Z tego co pamiętam przed badaniem, chyba na 10 godzin przed nie mogłam nic jeść i pić, bo żołądek musiał być pusty. tu możesz poczytać o tym trochę więcej bo ja muszę uciekać.

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

wszystko powinien powiedzieć ci lekarz :) ojciec mojego chłopaka niedawno miał
chyba 2 dni wcześniej musisz pić jakiś płyn na przeczyszczenie (da ci go lekarz); non stop latasz do kibelka :) i w sumie to chyba tyle... nie można jeść, pić tylko to, aby całkowicie oczyścić jelita

Warto przed zabiegiem wybrać się na kontrole do neurologa mam takiego zaufanego którego polecam jest to neurolog w poznaniu i okolicach możesz śmiało do niego uderzyć przed kolonoskopią i sobie zbadać wszystko żeby nie było problemów.

a po co ci neurolog?
Ja robiłam kolonoskopie.
lekarz wypisuje ci proszek na recepte a w domu mieszasz to a woda i ta prze dobe pijesz tylko to .
sama kolonoskopia nie boli nie ma znieczulenia .

u mnie były dwie pielęgniarki i lekarz , one nagniatały mi brzuch tak jak lekarz kazał. najgorzej tylko było przy esicy czyli na samym końcu to trochr bolało ale one mi w tym duzo pomogły.
po badaniu 2 godz nie można jeść

Przy rejestracji na badanie powinni wszystko wytłumaczyć... Moja mama przygotowywała się do badania dwa dni (trzeba oczyścić jelita - specjalny proszek), na badanie trzeba przyjść z kimś i mieć ze sobą posiłek i coś do picia (już po badaniu). Badanie nie jest przyjemne.

ja miałam badanie przy narkozie i w inny sposob nie dałabym sobie zrobic nie jest prawda ze to zabieg bezbolesny, kazda osoba ktora z moich znajomych miała to badanie mówi ze lepiej miec to pod narkoza .na dzien przed piłam specjalny płyn co oczyszcza jelita .powiem tak jest ohydny smakuje jak mydliny i ja jeden łyk tego płynu i 3 łyki normalnej wody, wiem ze sie dobrze nawodniłam ale inaczej bym oddała ten płyn górą , wiem ze sa specjalne tabletki ktore tak samo działaja jak ten płyn tylko lekarze niestety ich nie przepisuja :( po samym zabiegu trzeba miec lekkostrawna diete by nie narobic sobie kłopotu i to tyle w temacie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-09-22 20:02 przez agata74.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 1/5

jak przygotować się do kolonoskopii?

04 paź 2015 - 15:20:42

przed badaniem przyjmujesz naprawdę ohydny płyn, pół dnia masz problemy żeby wyjść z WC:( ja zdecydowałam się na prywatną kolonoskopię pod narkozą w intermedzie, bo na NFZ mi odmówii;/ nie czułam bólu, obudziłam się po badaniu. nie wyobrażam sobie kolonoskopii bez narkozy...

jak przygotować się do kolonoskopii?

04 paź 2015 - 19:45:12

Mialam kolonoskopie rok temu. Lezalam w szpitalu 2 dni bo tak wola łam. Tam dostalam plyn na przeczyszczenie, przy kolonoskopii mialam znieczulenie u nas tylko tak robia, bo inaczej boli (mialam pare lat wstecz bez znieczulenia-bolało mnie np bardzo, a prog bolu mam spory, szczegolnie przy skretach)
przy znieczuleniu nie czulam nic. Do domu wyszlam 3 godziny po zabiegu.

niezweryfikowana
Posty: 118
Ostrzeżenia: 1/5

jak przygotować się do kolonoskopii?

04 paź 2015 - 21:26:10

Bardzo pomaga seks analny wieczorem.

jak przygotować się do kolonoskopii?

30 paź 2015 - 15:01:59

Na pewno warto coś co przeczyści jelita. Nie wiem czy przy moim zatwardzeniu byłoby to możliwe boję się chociaż może raz by obyło się bez ingerencji tańczy a tak poważnie to mam z tym straszny problem i nie tylko ja w domu :(

zweryfikowana
Posty: 156
Ostrzeżenia: 2/5

jak przygotować się do kolonoskopii?

31 paź 2015 - 23:14:59

Mama miała niedawno i mówiła że nikomu nie życzy, wystraszyłam się że czeka mnie to samo, zaczęłam stosować dicopeg i jakoś się póki co ustabilizowało.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Komórki macierzyste.