Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

44 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:36

Meble na wymiar Warszawa

dzisiaj o 11:22

wykonawca budowlany

dzisiaj o 11:12

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 09:59:54

Cześć.
Byłam wczoraj na USG, okazało się, że mam 7mm kamień w nerce. Wiecie jak się to usuwa? Słyszałam, że rozbija się laserem... Ale co dalej? Trzeba go wysikać? :/ To boli?
Podzielcie się ze mną wiedzą ;)

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 10:05:54

Ja cierpię na kamicę nerkową od 7 lat niestety i już tak będę miała, bo odziedziczyłam to genetycznie. Moje kamienie nie nadają się do rozbicia, tak mi powiedział lekarz. Nie jestem w stanie ich też sama wysikać, ponieważ mam bardzo wąskie moczowody. Za każdym razem mam zabieg usuwania kamienia, który mi zostawiają w pęcherzu (nie wiem czemu nie wyciągają do końca) i nawet nie czuje jak go wysikam. Sam "poród" kamienia jest wtedy kiedy on opuszcza moczowód a jego końcówka jest bardzo wąska i wtedy to niestety boli.

Warto też oddać kamień do analizy jaki ma skład ponieważ można dostosować dietę żeby niby się nie wytwarzały.

Co do rozbijania to nie wiem, nie byłam.

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 10:09:25

Jest dość duży, nie wiem czy przejdzie przez kanały moczowe.
Rozbijają nie laserem tylko ultradźwiękami. Robią prześwietlenie, żeby zobaczyć gdzie kamień jest. Przykładają innego urządzenia głowicę do pleców na wys. gdzie jest kamień i rozkruszają go. Czasem rozbije się lepiej - mniej ostrych kawałków, to resztę musisz wysiusiać. Jeśli nie, będą tego mogli zrobić bo kawałek gdzieś utknie w nerce, to robią pętlowanie. W uśpieniu operacyjnym nakładają pętle na kamień i ściągają go przez drogi moczowe do pęcherza. Wiem ,ze jednym zostawiają go do urodzenia w pęcherzu innym nie. Po wybudzeniu wiadomo boli, może być krwiomocz. Poza tym przez 3-5 dni siusiasz pod siebie bo wszystko jest naciągnięte. A potem wracasz do "siebie" i z głowy masz ataki bólu.
Jak już masz ten kamień, niestety musisz o siebie bardzo dbać: ciepło się ubierać, wypijać 2 l wody dziennie, w zależności od tego jakie masz kamienie (ekspertyza po wydostaniu na zewnątrz ; są 3 rodzaje) ustalają Ci dietę i odpowiednie leki. Kamienie i piasek w nerkach niestety się odradzają, czasami z dłuższą przerwa , czasami przy jakimś większym stresie. Leki przeciwbólowe - ketonal



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-02-12 10:14 przez evelina77.

zweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 1/5

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 10:14:35

Ja jak mam zabieg to mam znieczulenie w kręgosłup no i niestety muszę być cewnikowana. Słyszałam, ze po rozbijaniu jest okropne samopoczucie, ale nie wiem czy to prawda.

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 10:16:22

Nie mam ataków bólu... USG miałam robione kontrolne po prostu, bo rok temu operację usuwania pęcherzyka żółciowego, bo tam też miałam kamienie...

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 10:22:45

Ja niestety miałam takie że siniałam ; uczucie przy rozbijaniu kamienia ultradźwiękami takie jakby Cie ktoś uderzył, ale nic poza tym. Gorzej później z tym wysikaniem kamieni.
Widać taka uroda Twojego organizmu, ze produkuje tyle kamieni. Możesz ograniczyć stres?

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 14:48:28

Taka moja uroda, że pewnie mogę, ale nie potrafię ;)
Kamienie na woreczku wyskoczyły mi po ciąży.. A poza tym, mogą być to geny, mój tato też miał coś tam na nerkach jakiś czas temu.

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 14:58:56

wiem że szwagrowi rozbijali ultra dźwiękiem ,ale miał wielkości jajka potem miał zabieg... a wysikanie chyba nie boli wiem że pije się wodę z gotowanych ziemniaków :))

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 15:01:51

A jakie są objawy kamicy żółciowej???

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 15:08:48

ja miałam kamień rozbijany laserem, dostałam znieczulenie w kręgosłup, zostałam też uśpiona przez anestezjologa.
przez 24h musiałam leżeć nieruchomo na łóżku, miałam założony cewnik.
byłam podłączona do kroplówki cały czas, mogłam tylko pić wodę niegazowaną.
po ok 30h wyszłam do domu, dodatkowo na miesiąc miałam założony cewnik DJ, cały miesiąc oddawałam mocz z krwią, a ból przy sikaniu był ogromny :(
kup sobie NO-SPE MAX i Pyralgine Sprint, tylko dzięki nim jakoś funkcjonowałam. 2 tygodnie temu byłam usunąć cewnik, w znieczuleniu miejscowym, nie bolało, ale pierwsze oddanie moczu było bolesne, po dwóch dniach już nic nie czułam :)

niezweryfikowana
Posty: 98
Ostrzeżenia: 1/5

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 15:27:59

Ja miałam pierwszy atak kamicy rok temu wylądowałam wtedy w szpitalu i tak mniej więcej co dwa iesiace ma atak ale nauczyłm sobie z tym radzić jakoś jeszcze nie dotarłam do lekarza żeby sie przebadać

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 15:31:31

moja mama ma w woreczku żółciowym
i na dniach idzie zapisac sie na zabieg usuwania

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 16:06:55

Ja mialam rozbiajny ultradzwiekami,bolu praktycznie zadnego nie ma ,a samo wysikanie piasku tez jest bezbolesne.A jaka ulga:)nikomu nie życzę ataku kolki nerkowej :(

Kamica nerkowa.

12 lut 2014 - 16:30:30

Cytat
Diana__172
A jakie są objawy kamicy żółciowej???


Ja miałam ataki potwornego bólu w prawym podżebrzu po zjedzeniu czegoś ciężkiego. Zmuszałam się wtedy do wymiotów, ale to mało pomagało... Potem, szczerze mówiąc, modliłam się, żeby przestało boleć i zasypiałam. To było już jak miałam diagnozę o kamieniach w woreczku żółciowym i czekałam za operację.

Kamica nerkowa.

26 lis 2022 - 14:53:19

Hej Madzia, dużo na temat kamieni nerkowych jest opisane na stronie pro-farm. Bardzo fajnie wyjaśniają całą chorobę. I może tam znajdziesz informacje na pytania, które sobie sama zadajesz w głowie. Ja czytałam i dało mi to dużo do myślenia. Tu masz stronę https://pro-farm.pl/kamica-nerkowa/.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

żle dobrana moc okularów