Obecnie rozmawiamy o:

zakładanie ogrodu

gorący temat

Meble na wymiar Warszawa

37 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

52 minut temu

wykonawca budowlany

godzinę temu

szaty liturgiczne online

dzisiaj o 9:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zatkany nos

07 lis 2012 - 12:00:18

Mój problem polega na tym, że mój organizm nie znosi cieplego powietrza, wiec na noc musze zakrecac grzejnik w sypialni i otwierac szeroko drzwi, jesli tego nie zrobie zaraz zatyka mi sie nos na dobre. W lato przy upalach mam to samo.
wie któras czy to sie da czymś zwalczyc?
jest to dla mnie strasznie uciążliwe ;/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-07 12:02 przez Avonelka.

zatkany nos

07 lis 2012 - 12:03:00

Mam to samo, codziennie budzę się z zatkanym nosem i katarem.

niezweryfikowana
Posty: 6.621
Ostrzeżenia: 1/5

zatkany nos

07 lis 2012 - 12:03:28

idź do laryngologa, zrób testy alergiczne , może to być też przewlekłe zapalenie zatok.

zatkany nos

07 lis 2012 - 12:03:56

A może idź z tym do lekarza?

zatkany nos

16 lis 2012 - 08:50:26

Proponuję domową metodę na zatkany nos, czyli nie zakręcaj grzejnika, ale powieś na nim mokry ręcznik, który pod wpływem ciepła nawilży powietrze w sypialni. Dla lepszego efektu można rozwiesić w pomieszczeniu, w którym śpisz świeże pranie. Zawsze stosuję ten sposób, gdy mam zapalenie zatok, a na katar nic tak nie działa jak bardzo dobrze nawilżone powietrze w pokoju. Taki sam efekt daje gorący prysznic. Jeżeli to nie jest wystarczające, to możesz spróbować któreś krople do nosa. Dla przykładu bardzo dobry jest Otrivin.

zatkany nos

16 lis 2012 - 09:07:52

miałam tak przez połowę swojego życia, jak się kładłam to odrazu nos mi się zatykał i żeby zasnąć musiałam używac kropel do nos, żeby mi się odektał
na początek spróbuj nawilżyć sobie powietrze, albo tym mokrym ręcnzikiem albo specjalnym urządzeniem do tego przystosowanym- czyli nawilżaczem powietrza, jeśli Ci to nie pomoże to proponuje przejść się do laryngologa, ja tak zrbiłam i okazało się, że mam krzywą przegrodę i bardzo małe ujście dziurek w środku nosa- poszłam na operację, wyprostowali mi przegrodę i powiększyli te dziurki (tego nie widać na zewnątrz) tak żeby powietrze dopływało mi do organizmu przez nos i od tgo momentu jak ręką odjął, ja będe polecała ten zabieg bo mi uratował bardzo już mocno przesuszone gardło, którym wiecznie łukałam powietrze
dodam jeszcze że używanie kropel do nosa, jakich kolwiek na dłuższą metę nie jest wcale dobre, ja byłam od tego specyfiku praktycznie uzależniona i u używałam ich wieczór w wieczór chyba z 12 lat jak nie dłużej, efekt był taki, że miałam już praktycznie zanik śluzówki nosa i gardła



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-16 09:10 przez mary_1205.

zweryfikowana
Posty: 60
Ostrzeżenia: 1/5

zatkany nos

16 lis 2012 - 09:13:43

Ibuprom zatoki w spray-u nawilża śluzówkę, są też w aptece inne preparaty nawilżające a nie wysuszające i w spray-u.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-16 09:15 przez jabluszko520.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

domowy sposób na ból głowy