Obecnie rozmawiamy o:

Słodycze reklamowe

gorący temat

Jakie ogrzewanie domu

1 minutę temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

wykonawca budowlany

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:16:40

Cześć dziewczyny:)
Poszukuje dobrej maści na blizne, mam ją na piersi (miałam usuwanego guzka) ale było to prawie 2 lata temu. Blizna jest widoczna ma prawie 4 cm, nie wiem też czy powinnam nawilżać ją jakimś kremem bo tak się marszczy jakby skóra w tym miejscu była strasznie sucha:/
I co najlepsze P.doktor powiedziała że blizna w ciągu roku zniknie ale wcale się na to nie zanosi jest wręcz przeciwnie:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-20 21:17 przez malin-a.

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:27:09

ja miałam wypadek samochodowy i strzeliła mi szyba w dekolt. poprzecinała mi skróre. też poszukuję skutecznej maści

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:30:19

najlepszy na blizny jest naturalny kolagen ;]

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:32:28

proponuje na male blizny krem cepan lub żel silikonowy dermabliz silikon do blizn powtsalych na wskutek operacji.

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:32:28

contratubex

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:33:17

zapytaj w aptece :) mój kolega (aptekarz) jakieś maści mi polecał ale w tej chwili nie mogę sobie rpzypomnieć jak się nazywały :)

Maść na blizny?

20 wrz 2012 - 21:34:54

No-scar albo Evolet (tańszy odpowiednik no-scar)

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:13:30

serum z Palmers'a dostępny w dobrych aptekach- rewelacja

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:16:44

cepan

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:20:47

szkoda,ze nie zaczełas uzywac od razu maści. ja po zabiegu miałam poleconą maść contractubex ale z zaznaczeniem, by zacząć stosować zaraz po zagojeniu rany. niestety oczywiście się do tego nie zastosowałam i blizna została... ale przez abrdzo dobrego chirurga miałam poleconą tą maść, tak więc może spróbuj :)

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:28:12

ja stosowałam cepan na blizne na twarzy ale była mała, jestem zadowolona z efektu tylko trzeba byc systematycznym

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:29:31

Maści na blizny to pic na wodę.
Blizna powstaje w momencie przecięcia macieżystej (inaczej rozrodczej, podstawnej = najgłębszej) warstyw skóry, ponieważ znajdują się w niej melanocyty (komórki barwnikowe). Kiedy dochodzi do ich przecięcia powstaje biała blizna, ponieważ owe komórki obumierają i żaden krem nie sprawi, że się one odrodzą.
Co do włókien skóry - kolagenowe owszem odnawiają się, ale raz przecięte włókna sprężyste już się nie odnowią (co dzieje się podczas operacji lub bardzo głębokich zranień).
Jesli chodzi o same cudotwórcze maści - słyszałam wiele historii o tym, ze ich stosowanie spowodowało powstanie bliznowców wtórnych, które trzeba było usuwać operacyjnie, co powodowało kolejną, jeszcze większą bliznę.
Więc ja wolę się pogodzić ze swoimi bliznami ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-23 11:30 przez LaCoka.

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:31:48

Polecam: No-scar, dermabliz silikonowy (żel), Contratubex.

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:33:27

Hej są w aptekach takie maści 150 zł ale to na świeże blizny wiem że stosuje się .Warto iść do apteki i popytać .Ja miałam z USA na oparzenie .Śladu nie ma po bliźnie !

Maść na blizny?

23 wrz 2012 - 11:36:24

Tanie i skuteczne to Cepan (trzeba codziennie dokładnie wsmarowywać) i Dermabliz Silikon.
Oczywiście wymaga to czasu, ale działa, jeśli regularnie się stosuje.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Nafta na włosy?