Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witam Was drogie Szafowiczki :)
Postanowiłam założyć wątek, własnie na szafie, bo "co dwie głowy to nie jedna", a jest tu na pewno bardzo dużo kobiet, które dużo na ten temat wiedzą :)

Sprawa wygląda tak, że moi rodzice znaleźli się w trudnej sytuacji.. Mama pracuje w małym sklepiku, a tata w firmie. Wszystko pięknie, fajnie, ale dzisiaj się okazało, że u ojca jest likwidacja stanowiska pracy :/
Rodzice właściwie nie wiedzą co teraz, wiadomo- jesli szukają pracowników, to mlodych.
Ja wpadłam na taki pomysł, co by otworzyć coś własnego. Motywacja jest, a to najwazniejsze. Co do kosztów.. dobry pomysł, biznes-plan i dostanie się dofinansowanie. Trochę odłożonego grosza też mają, bo już o tym myśleli.

Trochę się nad tym zastaanwiałam i myślałam o lumpeksie.. poszukanie dobrej hurtowni- no i mogłoby sie kręcić.
W mieście /nie jest duże, 26 565 mieszkańców/ nie ma żadnej knajpki w stylu lat 50.. chodzi mi o stylizację, menu bardzo różnorodne typu "domowe obiadki", desery, ciasta wypiekane w piecu na ogniu, wszystko robione na bierząco, ręcznie, jak to się mówi "jak u mamy" lub "jak u babci". A w weekendy coś typu wieczorki zapoznawcze, dancingi..

Pytanie tylko, czy coś takiego by się sprawdziło :/ Jak sądzicie?

Zwracam się do Was z prośbą.. Może macie jakies pomysły, coś, co by się sprawdziło?

Z GÓRY WAM WSZYSTKIM DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-12 11:31 przez DiabelRogaty.

Ja jak nie mam kasy to do knajpek nie chodzę:( bo kasy szkoda a że mamy kryzys ponoć...Ja myślałam o sklepiku dla nietypowych nastolatek..wiesz Punk,Metal,Emo.Bo wiem że większość kupuje na necie albo szpera po sklepach i wyszukuje a tak wszystko w jednym miejscu.Myślałam tez o ciuchach powyżej rozmiaru 40.Ale nie dla puszystych tylko dla obfitych kobiet.Trudno kupić modna bluzkę większa w biuście.Większość małe i wąskie.

ale wiesz, to przyjdzie klientka raz na miesiąc kupić dwie bluzki, jak klientek jest 5 no to się nie utrzymasz.. Prędzej pójdą właśnie do lumpka, bo tam za grosze duże rozmiary można dostać, i to modne ciuszki..

Z nastolatkami tak samo, kupi raz na miesiąc i tyle..

zweryfikowana
Posty: 926
Ostrzeżenia: 1/5

Domowe obiadki? Tego jest pełno wszędzie. Może bardziej jakiś bar gdzie przy okazji można zjeść? Koktajle,drinki,lody.... Może w stylu Kubańskim? Lumpeks? Super!

co do kanjapki z gastronomia, byc moze dobry pomysl, ale duzo latania po roznych insytucjach. np. ciezo jest z sanepidem, lokal musi spelniac wszystkie wymogi,a jest ich naprawdee multum i no koszty sa niemale.
zastanow sie czy watro wkladac tyle kasy a nie masz pewnego zysku.
wiem ze bez ryzyka nie ma nic ale chyba lepiej mniej zaryzykowac niz pakowac sie w dlugi.

dobrze jest pomyslec w czym sie specjalizuje kazdy z was moze cos wymyslicie, powodzenia

Może i jest wszędzie pełno, ale z doświadczenia wiem, że przy takich pierogach, kopytkach czy pyzach idą na łatwiznę.. Kupią w markecie i do gara. Chociaż zachęcic klienta to jest druga sprawa.. :|

MOże faktycznie z tym lumpeksem to nie bylby głupi pomysł.. chociaz ich też już jest pełno.

Siostra mojej koleżanki również była w ciężkiej sytuacji, ale nie poddała się, otwarła lumpeks. Na początku wiadomo było ciężko, ale teraz naprawde dobrze jej idzie :) Także życzę powodzenia :)

zweryfikowana
Posty: 926
Ostrzeżenia: 1/5

Ciucholandów zawsze mało ;)

to chyba jednak wezmę się za szukanie w internecie ciekawych hurtowni :)
Zawsze to jakas pomoc z mojej strony- jak mam czas :)

Moja znajoma niedawno sprzedała knajpę, nie utrzymywała się. Na poczatku musisz bardzo dużo wlozyć kasy, na wszystko.
Wiec jesli Twoji rodzice nie mają sporej gotowki do zainwestowania nie ma szans.
Z drugiej strony , jesli mieszkasz na jakiejś biednej wsi, biedniejszej to nikt Ci nie przyjdzie.

Lumpeks- dofinansowania nie dostaniesz na handel z Unii, bo nie dają. Przede wszystkim preferują usługi - a nie typowy " sklep" i pojawią się ten sam problem.
Po pierwsze musisz miec dostęp do takich ciuchów najlepiej sprowadzac skądś bo w Polsce drogo kupisz i piszesz, że miejscowość jest mała więc mozesz miec też problem ze sprzedaniem bo nie wyżyjesz ze sprzedania 3 bluzeczek dziennie.
moji znajomy , którzy otworzyli ostatnio swoje biznesy to m.in
punkt usługowy - ksero, prace mag, itp
interes slubny - konsultant, o dziwo bardzo dobrze idzie i sporo chetnych,
sklep komputerowy Sferis ale własny wkład to conajmniej 100 tysięcy.
interes dla dzieci - organizowanie inmprez dla dzieci, urodzin itp,
myjnia samochodowa,
gabinet dentyatyczny ...

jak sobie coś przypomne to napiszę a jak byc chciala wiedzieć coś o którymś biznesie pisz , postaram się dokładniej dowiedziec jak wyglada organizacja tego wszystkiego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-12 12:01 przez muonika.

Teraz jest szał na lumpeksy. Moja kolezanka sobie otworzyła i powiem wam niezłe pieniążki na tym trzepie =0)
Wydaje mi się że sklep lub komis z gadżetami dla dzieci też nie jest głupi bo przecież dzieci rodza się codziennie ;)
Ja też kiedys zastanawiałam się co by tu otworzyć i zajełam się zdobieniem sal na wesele troche grosza na początku włożyłam ale sie opłaca bo za strojenie bierze się od 800 do 1500zł
Pozdraiwm Marta0500

jesli chodzi o lumpeks, warto włożyć 10 tysięcy na zakup rzeczy sortowanych, z dobrej hurtowni. bo wiadomo, że jeżeli za kg dasz przypuśćmy 50 zł i z tego kilograma wystawisz rzeczy do 15 zł, to wyjdziesz na swoje. Widziałam co się dzieje pod lepszymi lumpkami w mieście- o 9 otwarcie, a kolejka jak za komuny po papier toaletowy od 8.

A więc nie byłby do taki zły pomysł. Aczkolwiek uwazam, że może być zawsze lepszy.

Zawsze najlepszy interes był na spożywce i mięsie bo człek jeść musi tak czy siak no i zakłady pogrzebowe kasę maja:)...ale za to bym się nie chwyciła za żadne skarby. Kiedyś miałam na myśli cmentarz dla zwierzaków jakieś 8 lat temu i każdy się śmiał a teraz zobacz;)...no tylko trzeba mieć chody i szerokie plecy żeby teren załatwić i kasę na rozruch dosyć sporą;(.Firmy transportowe wiem że nie mają źle.Wiesz... kiedyś jak pracowałam na myjni samochodowej,wielu facetów przyjeżdżało tylko dlatego że kobiety szyby myły:)...może tu ugryźć. Za bazować na najprostszych instynktach:P

Cytat
DiabelRogaty
jesli chodzi o lumpeks, warto włożyć 10 tysięcy na zakup rzeczy sortowanych, z dobrej hurtowni. bo wiadomo, że jeżeli za kg dasz przypuśćmy 50 zł i z tego kilograma wystawisz rzeczy do 15 zł, to wyjdziesz na swoje. Widziałam co się dzieje pod lepszymi lumpkami w mieście- o 9 otwarcie, a kolejka jak za komuny po papier toaletowy od 8.

A więc nie byłby do taki zły pomysł. Aczkolwiek uwazam, że może być zawsze lepszy.

Tylko dojście musisz mieć na towar prima sort:).W Lublinie wiem kto taki ma:) bo widziałam co przywoził 3 lata temu na prawde super ciuchy,tylko ja nie mogłam kupić bo tam pracowałam:(.Ale podsyłałam znajomych:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-12 13:17 przez Perla33.

Lumpex to dobre rozwiązanie :)

Na pewno musisz się zastanowić czego nie ma w Twojej okolicy . U mnie w Warszawie jest wszystko. Ludzie nawet w piwnicach otwierają swoje biznesy więc byłoby ciezko z czymkolwiek.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Oryginalne CV--pomoc