Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

12 lis 2020 - 13:14:32

Akurat ja mam taki sposób na oszczędzanie, że zamiast nowych mebli zamawiam np. welurowe pokrowce wychodzi to taniej, a efekt jest ten sam jak nawet i lepszy moim zdaniem :D

15 lis 2020 - 12:03:32

Kupowanie tylko najpotrzebniejszych rzeczy na bieżąco. W ten sposób nie tracę pieniędzy przykładowo za żywność jaka może się szybko przeterminować.

niezweryfikowana
Ostrzeżenia: 4/5

22 mar 2021 - 13:46:24

Ubrania głównie z drugiej ręki - bliżej Nam do szafy minimalistycznej. Ubrania mamy w podobnej kolorystyce w szafie wiec nie ma problemu z praniem.
- przedstawiliśmy się na wodę z kranu, nie kupujemy słodkich napojów, przy okazji dużo mniej śmieci
- co miesiąc mamy ustalony budżet na mieszkanie i jedzenie 2800 zł ( co zostaje odkładamy)
- prezenty dla rodziny kupujemy z większym wyprzedzeniem szukając promocji (mamy fundusz prezentowy)
- co miesiąc odkładamy określona kwotę na różne cele (samochód, prezenty, podróże) później z nich wydaje na te rzeczy i np. nie zaskakuje Nas naprawa samochodu/ubezpieczenie/nowe opony
- dopłacam za Luxmed partnera (mamy w tym stomatologa za free wiec Nam się to opłaca)
- jedne duże zakupy raz na tydzień i max jedno wyjście dodatkowe do mniejszego sklepu na zakupy spożywcze Zakupy z lista! Planujemy obiady na kilka dni
Oczywiście mamy rowniez konto oszczędnościowe. Oprocentowanie kont nie jest obecnie takie wysokie ale i tak to lpsze niż trzymanie kasy w skarpecie i patrzenie sie jak spada jej wartość.
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/
Na stronie jest ranking takich kont.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-20 10:45 przez nataliii23.

22 mar 2021 - 18:46:59

Bardzo często menu obiadowe na cały tydzień ustalam uwzględniając promocje w moim Carrefour - te ich promocje z serii Ceny niskie jak dawniej są naprawdę dobre. Drugi sposób to tak jak np. dziś promocja na cukier po 1,99 - więc kupiłam kilka kg - na święta jak znalazł. To są niby małe oszczędności ale kiedyś jeden gość w sklepie powiedział - Kto grosza nie szanuje złotówki nie będzie miał - wiecie w skali miesiąca naprawdę sporo się tych groszy nazbiera. Staram się też po każdych zakupach wrzucić do skarbonki te kilka zaoszczędzonych groszy.

07 cze 2021 - 19:07:43

Tu masz świetny artykuł o tym, jak zacząć oszczędzać. Może trochę reklama ale serio, przeczytaj po prostu i myślę, że dużo Ci to da. Jak zacząć prowadzić budżet domowy - powodzenia

08 lis 2021 - 00:28:13

Ostatnio zaoszczędziłem na remoncie. Kupiłem tanie panele winylowe ze strony https://podlogi24.net/moduleo-eir-58248-moduleo-layred-eir,-panele-winylowe-na-click-+-podkad-o_l_8104.html mimo że ich cena jest niska to jakość pozostaje wysoka.

15 lis 2021 - 09:32:41

Uwielbiasz porównania produktowe i szukanie okazji cenowych? To dobry sposób na oszczędzanie. Wejdź na stronę RANKmistrz.pl i poznaj wyjątkowy serwis rankingowy. RANKmistrz.pl z pewnością zainteresuje zarówno kobiety jak i mężczyzn, którzy chcą być świadomymi konsumentami, szukającymi najlepszych okazji. RANKmistrz.pl zaprasza sprawdzenia aktualnych okazji wszystkich zainteresowanych! Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, z pewnością znajdziesz idealny produkt, który spełni Twoje wymagania.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lampy katalityczne pytanie