Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

12 lis 2020 - 13:14:32

Akurat ja mam taki sposób na oszczędzanie, że zamiast nowych mebli zamawiam np. welurowe pokrowce wychodzi to taniej, a efekt jest ten sam jak nawet i lepszy moim zdaniem :D

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

15 lis 2020 - 12:03:32

Kupowanie tylko najpotrzebniejszych rzeczy na bieżąco. W ten sposób nie tracę pieniędzy przykładowo za żywność jaka może się szybko przeterminować.

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

22 mar 2021 - 13:46:24

Ubrania głównie z drugiej ręki - bliżej Nam do szafy minimalistycznej. Ubrania mamy w podobnej kolorystyce w szafie wiec nie ma problemu z praniem.
- przedstawiliśmy się na wodę z kranu, nie kupujemy słodkich napojów, przy okazji dużo mniej śmieci
- co miesiąc mamy ustalony budżet na mieszkanie i jedzenie 2800 zł ( co zostaje odkładamy)
- prezenty dla rodziny kupujemy z większym wyprzedzeniem szukając promocji (mamy fundusz prezentowy)
- co miesiąc odkładamy określona kwotę na różne cele (samochód, prezenty, podróże) później z nich wydaje na te rzeczy i np. nie zaskakuje Nas naprawa samochodu/ubezpieczenie/nowe opony
- dopłacam za Luxmed partnera (mamy w tym stomatologa za free wiec Nam się to opłaca)
- jedne duże zakupy raz na tydzień i max jedno wyjście dodatkowe do mniejszego sklepu na zakupy spożywcze Zakupy z lista! Planujemy obiady na kilka dni
Oczywiście mamy rowniez konto oszczędnościowe. Oprocentowanie kont nie jest obecnie takie wysokie ale i tak to lpsze niż trzymanie kasy w skarpecie i patrzenie sie jak spada jej wartość.
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/
Na stronie jest ranking takich kont.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-04-20 10:45 przez nataliii23.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

22 mar 2021 - 18:46:59

Bardzo często menu obiadowe na cały tydzień ustalam uwzględniając promocje w moim Carrefour - te ich promocje z serii Ceny niskie jak dawniej są naprawdę dobre. Drugi sposób to tak jak np. dziś promocja na cukier po 1,99 - więc kupiłam kilka kg - na święta jak znalazł. To są niby małe oszczędności ale kiedyś jeden gość w sklepie powiedział - Kto grosza nie szanuje złotówki nie będzie miał - wiecie w skali miesiąca naprawdę sporo się tych groszy nazbiera. Staram się też po każdych zakupach wrzucić do skarbonki te kilka zaoszczędzonych groszy.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

07 cze 2021 - 19:07:43

Tu masz świetny artykuł o tym, jak zacząć oszczędzać. Może trochę reklama ale serio, przeczytaj po prostu i myślę, że dużo Ci to da. Jak zacząć prowadzić budżet domowy - powodzenia

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

08 lis 2021 - 00:28:13

Ostatnio zaoszczędziłem na remoncie. Kupiłem tanie panele winylowe ze strony https://podlogi24.net/moduleo-eir-58248-moduleo-layred-eir,-panele-winylowe-na-click-+-podkad-o_l_8104.html mimo że ich cena jest niska to jakość pozostaje wysoka.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

15 lis 2021 - 09:32:41

Uwielbiasz porównania produktowe i szukanie okazji cenowych? To dobry sposób na oszczędzanie. Wejdź na stronę RANKmistrz.pl i poznaj wyjątkowy serwis rankingowy. RANKmistrz.pl z pewnością zainteresuje zarówno kobiety jak i mężczyzn, którzy chcą być świadomymi konsumentami, szukającymi najlepszych okazji. RANKmistrz.pl zaprasza sprawdzenia aktualnych okazji wszystkich zainteresowanych! Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, z pewnością znajdziesz idealny produkt, który spełni Twoje wymagania.

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

02 maj 2022 - 10:34:06

Ja lubię porównywarki i ciągle rozglądam się za nowymi rozwiązaniami, które wspomagają oszczędzanie i tak trafiłam ostatnio na ranking cashbacków - http://wskoczpokase.pl/oszczedzanie/ranking-cashbackow/. Dla tych, którzy nie wiedzą czym jest cashback to krótko powiem, że jest to zwrot od 1% do 30% wartości zakupów dokonywanych w sklepach internetowych, które mają opcję cashback. Takie sklepy znaleźć można właśnie pod powyższym linkiem. Jak ktoś lubi zakupy online to jest to super opcja by znów co nieco zaoszczędzić :)

niezweryfikowana
Posty: 238
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

19 lip 2022 - 07:51:23

Staram się być zero waste i już to sprawia, że mniej wydaję. Prowadzę budżet, rozsądnie planuję posiłki, nie jem mięsa, piję filtrowaną kranówę, robię przetwory na zimę albo z tego co mi zostaje w nadmiarze, żeby potem nie musieć kupować w sklepie, nie kupuję pierdół, ozdób, nowych ubrań, trochę szydełkuję więc część prezentów na święta była niskokosztowa... Zamiast ręczników papierowych, patyczków do uszu, drewnianych pałeczek do sushi używam wersji wielorazowych. Nie maluję paznokci ani twarzy, myję się wielofunkcyjnym mydłem w kostce. Nie używam miliona kremów tylko 3 (do twarzy z filtrem, aloesu i świetnego taniego kremu z apteki). Książki mam w tańszym abonamencie od operatora komórkowego albo wypożyczam z biblioteki. Żarcie kotom kupuję hurtowo na miesiąc. Włosy ścina mi chłopak. Przede wszystkim nie mam na to wszystko kasy, priorytety same się ustaliły. Poza tym wymieniłam wodę z butelek jednorazowych na taką porządną butelkę wielorazową https://kubekcontigo.pl/pol_m_Butelki-na-wode-1886.html Polecam od Contigo.

niezweryfikowana
Posty: 104
Ostrzeżenia: 3/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

03 sie 2022 - 18:24:25

staram sie wykorzystac wszystko wiecej niz dwa razy. np taki stojak https://oswietlenie-sklep.pl/stojakstatyw-future-stand-do-lampy-uv-c-sterilion-lena-lighting-p-6181.html kupioony na remont teraz robi za stojak lampki na tarasie :D

niezweryfikowana
Posty: 101
Ostrzeżenia: 6/5

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

04 maj 2023 - 12:47:50

Nie wiem, czy to oszczędzanie czy lenistwo ale:
- nie chodzę do kosmetyczek, fryzjerów
- nie maluję się w ogóle (czyli kosmetyki kolorowe odpadają)
- skończyłam z eksperymentami z kosmetykami - ciągłe testowanie nowości nie ma sensu
- używam prostego szamponu + odżywki (zwykły timotei)
- używam mydła do ciała (kostka dove za 3 zł)
- nie używam balsamów a jak już muszę - krem bambino
- kupiłam szczoteczkę soniczną przez którą używam znacznie mniej pasty
- używam mało detergentów do prania
- nie używam płynu do płukania
- nie bawię się w eko / bio, bo zwykle są droższe od normalnych produktów
- poluję na promocje ( spory wykaz jest na tej stronie. można zobaczyć sobie na przyklad na kody rabatowe do Empiku https://kodyrabatowe.naszemiasto.pl/kody-rabatowe/empik )
- maszynki jednorazowej używam aż się stępi czyli latami
- nienawidzę zakupów więc staram się unikać ich za wszelką cenę
- jestem leniwa więc nie wydaję na atrakcje na mieście
Znalazłam mieszkanie bez podzielników i z ogrzewaniem miejskim, więc mam ciepło bez płacenia majątku.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Lampy katalityczne pytanie