Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 11:28:26

Witam wiecie ile moze kosztuje sama robacizna wybudowania domu

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 11:29:52

zalezy od miasta i firmy. Moja siostra jak gadala ze znajomym to stan surowy 25 000 chyba.

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 11:33:29

ktos jeszcze sie orientuje

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 11:42:10

Wystarczy wpisać w przeglądarkę "projekty domów" i będzie sporo stron z malutkimi, średnimi i dużymi domami i w większości jest rozpisany cały kosztorys stan surowy/do oddania itp mniej więcej mogę powiedziec, że stan surowy to koszt od ok 150 - 300 tys (zalezy od wielkości itp)

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 11:42:25

Kolega w gliwicach postawil za 150 tys stan surowy.nie mial firmy tylko dwoch gosci a on z ojcem im pomagali.wykonczenie 100tys.

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 11:47:50

150 tys to chyba stan surowy zamkiety a mnie chodzi o otwarty

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 12:06:36

Nikt ci dokladnie nie napisze ile bo to zalezy od metrazu.co w nim chcesz.wszystko kosztuje.kazda pierdola.i trza doliczyc nieprzewidziane wydatki.

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 12:11:22

Nas wyszlo ok. 160 tys. Budowalismy "wlasnymi" silami, czyli suma bez robocizny.

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 13:30:43

rozpietosc duza

zweryfikowana
Posty: 4.128
Ostrzeżenia: 1/5

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 14:03:22

wszystko zależy od regionu, ceny mogą się diametralnie różnić (tak jak ceny materiałów)

najlepiej wybudować dom z pomocą rodziny, dobrych znajomych - wtedy jest o wiele taniej :) moja znajoma robiła dobudówkę do domu (2 małe pokoje + taras) i razem z materiałami było coś ok. 15 tys. zł (dokładnie nie pamiętam); ale wiadomo - najwięcej kosztuje dach,a a tutaj tego nie było... no i oczywiście ogrzewanie, elektrykę, taras itd. robił jej mąż i ojciec, więc tutaj odeszły koszta

Cytat
mrhoney
Wystarczy wpisać w przeglądarkę "projekty domów" i będzie sporo stron z malutkimi, średnimi i dużymi domami i w większości jest rozpisany cały kosztorys stan surowy/do oddania itp mniej więcej mogę powiedziec, że stan surowy to koszt od ok 150 - 300 tys (zalezy od wielkości itp)

tak, tylko że te ceny nie mają często nic wspólnego z rzeczywistością :) tam są brane pod uwagę tylko drogie, najlepsze materiały + koszt roboty po cenach warszawskich :) to co w tych katalogach jest za 200-250 tys. ludzie budują własnymi siłami za max 100 tys., ale pewnie też nie ma na to reguły... każdy dom = inna kwota = inne koszty robocizny itd. nie ma na to jednego schematu :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-10-10 14:06 przez xanthina.

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 14:07:31

Cytat
KasiaKE
Nikt ci dokladnie nie napisze ile bo to zalezy od metrazu.co w nim chcesz.wszystko kosztuje.kazda pierdola.i trza doliczyc nieprzewidziane wydatki.
Zgadzam się.
Nikt nie powie Ci dokładnie ile będzie kosztować wybudowanie domu, bo to zależy od wielu "dupereli". Inaczej liczy się metodą gospodarczą, czyli w miarę możliwości samemu (wykopanie fundamentów, zalanie ich, swoje drzewo na dach, swój żwir do zaprawy, swoja betoniarka do fundamentów i murów itp. itd.) a inaczej jest gdy zawołasz firmę i za wszystko będziesz musiała zapłacić. Kiedyś, gdy robiłam przykładowy kosztorys wybudowania budynku gospodarczego (ponad 400m2) wyliczyli mi ponad 500tyś (w tym był wywóz ziemi z wykopu fundamentów), myśmy wybudowali sami ten budynek za ok 250tyś :)

Marzenie o domu

10 paź 2014 - 15:29:25

Hej,
nasz dom ma 126m powierzchni mieszkalnej i jest caly podpiwinczony(ok. 60mkw). Sam koszt jej wyniosl ok. 80tys. a wiec polowe stanu surowego-z tym, ze piwnica jest z gotowych betonowych plyt i zostala ustawiona przez firme(trwalo jeden dzien!) tylko scianki dzialowe zostaly przez nas ustawione.
A przy budowie mielismy znajomego mularza+szwagier+ojciec+maz na doskoku.
Wiekszosc prac dokonalismy we wlasnym zakresie.

Uwazam, ze postawic dom w stanie surowym to nie taki znow wielki wydatek, jak go pozniej wykonczyc...
No ale ta radocha i satysfakcja jak sie wprowadzasz nieopisana.

Zycze powodzenia

niezweryfikowana
Posty: 45
Ostrzeżenia: 5/5

Marzenie o domu

14 paź 2014 - 15:49:38

Moi rodzice za samą budowę domu zapłacili 200 tysięcy. Z wykończeniem środka, meblami itd wyszło w sumie 390 tys. Dlatego ja powiedziałam, że nigdy w życiu nie wybuduję domu bo mnie na to najzwyczajniej w świecie nie stać i nie chcę się pchać w kredyty. Postanowiłam kupić mieszkanie we Wrocku za pieniądze które dostałam od dziadka. Obecnie szukam mieszkania na http://targimieszkaniowe.net/nowe-mieszkania-i-domy-wroclaw/ i zastanawiam się nad wzięciem kredytu max 30 tysięcy na wykończenie.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Myszy...