Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Dania

21 maj 2011 - 11:38:29

witam. Była któraś z Was w Danii? Na wakacjach bądź w celach zarobkowych;) ? Co jest godne obejrzenia?

Dania

23 maj 2011 - 02:24:20

Ja nie byłam ,ale zawsze chciałam pojechać do Danii , Japonii i Włoch:D Marzenie:D Z miłą chęcią się również dowiem:)

Dania

23 maj 2011 - 14:49:22

?? ktoś się może wypowie??

Dania

23 maj 2011 - 14:55:26

Na kontynencie nie byłam, więc się nie wypowiem. Zelandia jest piękna, płaska, ale piękna. Co do zarobku to nie wiem jak teraz, ale kiedyś trzeba było mieć pozwolenie na pracę (trochę chodzenia). Podatki wysokie, ale i płace niemałe.

W Kopenhadze - wycieczka kanałami, syrenka, stare miasto, Tivoli, Christiania, piękne parki i kościoły, Nyhavn, Kongens Nytorv.. jak to w stolicach bywa.

Dania

23 maj 2011 - 14:57:45

nie byłam .

Dania

23 maj 2011 - 15:18:24

O Danii wiem tylko z relacji znajomych. Sama nigdy nie bylam. Podobno warta zwiedzenia -miltikulturowa, wiele mozna sie dowiedziec i zobaczyc.
Z tego co wiem, w celach zarobkowych jest baaaaardzo korzystna. Ale Dunczycy maja.. jakby to powiedziec -bardzo surowe warunki. Tzn. np na prace sezonowe - mieszkasz we wlasnym namiocie najczesciej. (spowodowane to jest ominieciem podatkow, z korzyscia dla pracownika, bo dzieki temu on zarabia godne pieniadze).

Jesli chodzi o wyjazdy na dluzej i stala prace, Dania jest boskim krajem, bo kiedy sie wprowadzasz wysylaja Cie do szkoly (bez wzgledu na wiek). Masz mozliwosc nauki jezyka - BEZPLATNIE!
Po prostu panstwu zalezy, zeby ludzie mieszkajacy w tym kraju znali jezyk! :)
Mega! :)
Bardzo bym chciala tam pojechac!! :)

Dania

23 maj 2011 - 15:24:29

Ja byłam 2 razy w Kopenhadze, ale na bardzo krótko, niecały dzień. Oczywiście syrenka, stare miasto śliczne, więc się przespacerowaliśmy no i resztę wolnego czasu przeznaczyliśmy na Tivoli:) Podobno warto zostać na wieczór i zobaczyć nocne pokazy.
W zeszłym roku moi rodzice z siostrą pojechali do Danii na wakacje, wynajęli sobie pokoik na wsi u dwóch miłych panów, prowadzących pensjonat i jeździli po okolicy i zwiedzali. Podobno jest świetne miejsce gdzie łączy się Bałtyk i morze Północne. Poza tym legoland i jakieś aquaparki, zoo, safari itp dużo tam tego. Jeśli chcesz jechać na wakacje warto kupic sobie po prostu przewodnik, nie droga sprawa, i na spokojnie poczytać co jest w danym regionie.

Dania

23 maj 2011 - 15:24:50

Cytat
madlina
O Danii wiem tylko z relacji znajomych. Sama nigdy nie bylam. Podobno warta zwiedzenia -miltikulturowa, wiele mozna sie dowiedziec i zobaczyc.
Z tego co wiem, w celach zarobkowych jest baaaaardzo korzystna. Ale Dunczycy maja.. jakby to powiedziec -bardzo surowe warunki. Tzn. np na prace sezonowe - mieszkasz we wlasnym namiocie najczesciej. (spowodowane to jest ominieciem podatkow, z korzyscia dla pracownika, bo dzieki temu on zarabia godne pieniadze).

Jesli chodzi o wyjazdy na dluzej i stala prace, Dania jest boskim krajem, bo kiedy sie wprowadzasz wysylaja Cie do szkoly (bez wzgledu na wiek). Masz mozliwosc nauki jezyka - BEZPLATNIE!
Po prostu panstwu zalezy, zeby ludzie mieszkajacy w tym kraju znali jezyk! :)
Mega! :)
Bardzo bym chciala tam pojechac!! :)

mi się właśnie strasznie podoba język duński!!:)magia jak dla mnie;) dostałam propozycje wyjazdu do tego kraju ale na dłuższy okres bądź na stałe i teraz się bardzo poważnie zastanawiam. Nie chcę narzekać ale w naszym pięknym kraju chyba nigdy się nie dorobię. Jest ktoś kto mieszka w Dani bądź był tam pare lat? czytam bardzo dużo na temat tego kraju ale wolałabym poznać opinie kogoś kto tam był. ???
nie wstydźcie się;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-23 17:04 przez slodkieciasteczko.

Dania

24 maj 2011 - 11:49:13

No ja mieszkałam tam pół roku (w ramach Socratesa), głównie studia, trochę pracy. Czytaj post wyżej.

Dodam jeszcze że mają 35 godzinny tydzień pracy i fajny socjal.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-24 11:50 przez Deirdre.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kemping Skrila