Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 8 9 10 11 12 ... 14 15 -->

Ja mam dziewczyny z podkarpacia na studiach i u nich mówi się na POLE a u nas w Lublinie na DWÓR:) I ostatnio mi jedna opowiada "wydawało mi się, że deszcz pada więc wyszłam na pole sprawdzic" a ja mysle: jezu! na jakie pole?! ona mieszka w polu gdzies? ale gdzie w lublinie jest pole..?" i mialam taki problem a ona pozniej mi zasmiana wyjasnila ze NA DWÓR wyszla;D

świetny wątek :D Ja mieszkam w Zagłębiu i u nas się mówi kaszanka, strugaczka lub temperówka, "idę na dwór" ogólnie to raczej mówimy po polsku ( tak mi sie wydaje, chociaż moja rodzina z Krakowa twierdzi, że zaciągamy po śląsku ). Spotykam się z facetem z śląska, który trochę mówi gwarą, czasem nie rozumiem co on ode mnie chce i korzystam ze słownika śląskiego ( dobre google zawsze wspomoże ) :D Facet mojej kumpeli jest z okolic Częstochowy i on zawsze mówi zrywki na takie jednorazowe reklamówki i na spinacze do prania mówi klamerki :)

spinacze to też czasem u nas klmerki.


I z tym, mówi się u was "idę się wykapać" albo "ukąpać" w sensie wziąć kapiel??

No i oczywiście się garty myje:) czyli naczynia:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 22:25 przez angielskiemarki.

Cytat
karoDG
świetny wątek :D Ja mieszkam w Zagłębiu i u nas się mówi kaszanka, strugaczka lub temperówka, "idę na dwór" ogólnie to raczej mówimy po polsku ( tak mi sie wydaje, chociaż moja rodzina z Krakowa twierdzi, że zaciągamy po śląsku ). Spotykam się z facetem z śląska, który trochę mówi gwarą, czasem nie rozumiem co on ode mnie chce i korzystam ze słownika śląskiego ( dobre google zawsze wspomoże ) :D Facet mojej kumpeli jest z okolic Częstochowy i on zawsze mówi zrywki na takie jednorazowe reklamówki i na spinacze do prania mówi klamerki :)


ja też mówię zrywki i klamerki i byłam pewna, że to jest powszechne wszędzie :) jestem z Dolnego Śląska

Cytat
Czorcik
Cytat
karoDG
świetny wątek :D Ja mieszkam w Zagłębiu i u nas się mówi kaszanka, strugaczka lub temperówka, "idę na dwór" ogólnie to raczej mówimy po polsku ( tak mi sie wydaje, chociaż moja rodzina z Krakowa twierdzi, że zaciągamy po śląsku ). Spotykam się z facetem z śląska, który trochę mówi gwarą, czasem nie rozumiem co on ode mnie chce i korzystam ze słownika śląskiego ( dobre google zawsze wspomoże ) :D Facet mojej kumpeli jest z okolic Częstochowy i on zawsze mówi zrywki na takie jednorazowe reklamówki i na spinacze do prania mówi klamerki :)


ja też mówię zrywki i klamerki i byłam pewna, że to jest powszechne wszędzie :) jestem z Dolnego Śląska

a ja o zrywkach pierwsze słyszę, jeżeli już to jednorazówka albo siatka:)

U mnie na śląsku na dwór = na plac ;)
I jest na prawdę mnóstwo zabawnych słów. Ja bardzo lubię używać gwary ale wiem, że ludzi z zewnątrz to bardzo drażni :P
A na klamerki mówimy (przynajmniej u mnie w domu) żabki :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 22:41 przez extrashopping.

Cytat
extrashopping
U mnie na śląsku na dwór = na plac ;)
I jest na prawdę mnóstwo zabawnych słów. Ja bardzo lubię używać gwary ale wiem, że ludzi z zewnątrz to bardzo drażni :P
A na klamerki mówimy (przynajmniej u mnie w domu) żabki :D

u nas żabki to te co wiszą na karniszach, żeby można firankę i zasłony powiesic:)

zweryfikowana
Posty: 362
Ostrzeżenia: 1/5

Moja bratowa jest z okolic Sanoka, ja jestem z okolic Tarnobrzega, byliśmy kiedyś ta targu i mierzyła jakieś spodnie i się pyta mojego brata czy są dobre, a mój brat mówi: no prawe, bratówka mówi jak ciuchy mogą być prawe,heee

Cytat
angielskiemarki
Cytat
extrashopping
U mnie na śląsku na dwór = na plac ;)
I jest na prawdę mnóstwo zabawnych słów. Ja bardzo lubię używać gwary ale wiem, że ludzi z zewnątrz to bardzo drażni :P
A na klamerki mówimy (przynajmniej u mnie w domu) żabki :D

u nas żabki to te co wiszą na karniszach, żeby można firankę i zasłony powiesic:)

A to już swoją drogą :P

Matka na to, kiedy często wychodzę, mówi "znowu ciekasz" :pp Zawsze moi znajomi mają z tego polew, albo ojciec skraca "ciekaw jestem" na "ciesem" xdd

Mieszkam na Górnym Śląsku ;p

Cytat
perelka85
Moja bratowa jest z okolic Sanoka, ja jestem z okolic Tarnobrzega, byliśmy kiedyś ta targu i mierzyła jakieś spodnie i się pyta mojego brata czy są dobre, a mój brat mówi: no prawe, bratówka mówi jak ciuchy mogą być prawe,heee

u nas znów jak ubierze się "na lewo" to np prawy but na lewą nogę, albo bluzkę wnętrzem na zewnątrz:)
Cytat
19BaMbOoChA90
Matka na to, kiedy często wychodzę, mówi "znowu ciekasz" :pp Zawsze moi znajomi mają z tego polew, albo ojciec skraca "ciekaw jestem" na "ciesem" xdd

Mieszkam na Górnym Śląsku ;p


mój tata jak ogląda tv, zamiast powiedzieć odsuń się to mówi "Co Ty masz ojca szklarza" i nie że tata to mówi o ojcu, tylko wszyscy że ojca szklarza, kilka razy to rozkminiałam ale nie doszłam o co chodzi, zawsze sie z tego śmieję:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 23:01 przez angielskiemarki.

Agrafka - zicherka
Szczelać afy - robić głupie miny
Bajzel - nieporządek
Brele - okulary
Hasiok - śmietnik
Ryczka - małe krzesełko

Takie mi się przypomniały ;)

Cytat
perelka85


mój tata jak ogląda tv, zamiast powiedzieć odsuń się to mówi "Co Ty masz ojca szklarza" i nie że tata to mówi o ojcu, tylko wszyscy że ojca szklarza, kilka razy to rozkminiałam ale nie doszłam o co chodzi, zawsze sie z tego śmieję:)

U mnie się mówi: "Matka szyba, ojciec szklorz?"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 23:05 przez extrashopping.

zweryfikowana
Posty: 1.536
Ostrzeżenia: 1/5

Koleżanka spod Lublina nie powie "powiedziałam Maćkowi" tylko "powiedziałam dla Maćka"- i tak ze wszystkim ;) Przez pewien czas mnie to irytowało, będąc dla mnie niepoprawne, ale powoli się przyzwyczajam. Jeden kolega zamiast "innych" mówi "ichnych" :)

Prócz tego, co już zostało wymienione:
kuśtygać (kuleć),chochelka, głowizna (salceson), ciućmok, hajcować (palić), wek (słoik)... nic więcej mi do głowy nie przychodzi :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 23:08 przez Mildred.

Cytat
extrashopping
Agrafka - zicherka
Szczelać afy - robić głupie miny
Bajzel - nieporządek
Brele - okulary
Hasiok - śmietnik
Ryczka - małe krzesełko

Takie mi się przypomniały ;)
Cytat
perelka85


mój tata jak ogląda tv, zamiast powiedzieć odsuń się to mówi "Co Ty masz ojca szklarza" i nie że tata to mówi o ojcu, tylko wszyscy że ojca szklarza, kilka razy to rozkminiałam ale nie doszłam o co chodzi, zawsze sie z tego śmieję:)

U mnie się mówi: "Matka szyba, ojciec szklorz?"

z okularami:
pingle, słoiki, bryle i patrzałki:D
a z matką szybą dobre:D

jeszcze w sytuacji gdy ktoś jest zmęczony i ktoś inny mówi mu np. idź coś zrób to ten zmęczony odpowiada "myślisz, że mi byk kości narobił" :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 23:09 przez angielskiemarki.

Cytat
monika_psujek
bardzo to wszystkich śmieszyło:P
na dziewczyny młodzież mówi"szmule":)
u mnie określenia "szmul" użwya się na dziewczyny puszczalskie, tak samo "sznur"

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Usmiechnieta sobota:)