Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 2.888
Ostrzeżenia: 2/5

dlatego ja sprzęt sprowadzam ze Stanów... począwszy od laptopa przez aparat, do wzmacniaczy gitarowych :)

wychodzi czasem o połowę taniej!

Ej dziewczyny nie opłaca się kupować tej Sigmy! lepiej kupić nikorra 80-200 ze światłem 2.8, jest wytrzymalszy i wygra z sigmą pod każdym względem, poza tym jeśli wybierze się opcje bez mocowania do statywu wyjdzie taniej niż sigma, i zawsze można dokupić solidniejszy statyw z większym rozstawieniem nóg wtedy utrzyma aparat z obiektywem :) ja go kupiłam za 2 200 NOWEGO i jestem mega zadowolona, typ dorzucił mi jeszcze filrt uv hoya za 100zł :) jest z warszawy i jak chcecie podam Wam do niego numer :)



zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

Cytat
Klod
Ej dziewczyny nie opłaca się kupować tej Sigmy! lepiej kupić nikorra 80-200 ze światłem 2.8, jest wytrzymalszy i wygra z sigmą pod każdym względem, poza tym jeśli wybierze się opcje bez mocowania do statywu wyjdzie taniej niż sigma, i zawsze można dokupić solidniejszy statyw z większym rozstawieniem nóg wtedy utrzyma aparat z obiektywem :) ja go kupiłam za 2 200 NOWEGO i jestem mega zadowolona, typ dorzucił mi jeszcze filrt uv hoya za 100zł :) jest z warszawy i jak chcecie podam Wam do niego numer :)



testowałam to szkło na nikonowskim korpusie znajomego, mi się nie opłaca bo jestem w systemie Canona, to po pierwsze...
po drugie, jest znacznie wolniejszy od Sigmy, AF się gubi przy ogniskowej więcej niż 135, dopiero po domknięciu przysłony dość sporo dało się coś z niego wycisnąć choć i tak było mydło. Trzeba trafić na sztukę które zgra się z body a z tym ciężko. Do 'szybkich' scen nie nadaje się.
A mi na tych rzeczach zależy najbardziej. Czyli szybkość AF, celność i ostrość.
Wg mnie z tą sigmą nie ma szans.... taka moja opinia.

Uważam, że jeśli aparat jest potrzebny do cykania zdjęć rodzinie, z wakacji itd. to nie warto inwestować w lustrzankę. Po pierwsze nie wykorzysta się wtedy jej możliwości, a po drugie jest ona duża i niewygodna do zabrania np. na imprezę.
Sama posiadam canona 450D i jestem bardzo zadowolona. Chociaż ostatnio zepsuła mi się migawka, co kosztowało mnie 440zł :/ Ale przy takiej ilości zdjęć, jakie wykonuję muszę się liczyć z różnymi usterkami, dopóki nie będzie mnie stać na naprawdę dobry sprzęt.

Cytat
Renny
Cytat
goska123
a co myślisz o tym d5000 bo cyztałam i się wydawał ok.
A ta nowa lustrzanka sony alfa ?
Powiem Ci tak lustrzanki sony, sony to nie firma aparatów, tylko wielofuncyjny kombajn, osobiscie alfy bym sobie nie kupila, jak cos to albo nikon albo canon npp eos
Mam takie samo zdanie a poza tym jestem wkurzona na markę sony. 20 lat temu zasłynęła z bardzo dobrych telewizorów back trinitron, z zupełnie nowym sposobem wyświetlania obrazu, praktycznie niezniszczalnym. Później japońska firma zaczęła budować fabryki wszędzie i robić wszystko. No i gnój się zrobił. Chociaż mam telewizor sony bravia LCD z Węgier i jest dobry ale mój pierwszy aparat fotograficzy był sony i wkurzało mnie memory stick, słaba jakość i to że się zepsuł a kosztował majątek. Teraz sony to chińszczyzna. Może nie jestem sprawiedliwa ale nie kupię nic sony. Fujifilm mam, ok. Samsung 3 sztuki prawie ok. mam zabytkowego już Pentax optio mx,był bardzo ok, A marzę o lustrzance nikona.

dziołszki..
bo ostatnio zakochałam się w analogach ;)
od 2 lat zbieram na lustrzankę [kupuję nikona d40, jakoś nie wiem czemu, ale on mnie zauroczył i zdania nie zmienię ;p]
i jak se juz na te święta kupię owego nikonka chciałabym se kupić taniego analoga. Niedaleko mojego domu jest instytut sztuki z ciemnią, z którym to moja szkoła ma jakiś tam kontrakt czy cuś tam podpisanego i mozemy tam se chodzić. Z tym, ze chciałabym się dowiedzieć ile będzie mnie kosztowało jedno zdj. Tzn. klisze bd kupować na stronce co mi podała moja plastyczka- przeterminowane, ale dobre i podobno 'za grosze', ale trzeba te zdj jeszcze wywołać i o papier tu sie rozchodzi... bo ponoć drogi strasznie.... Ile on tak mniej wiecej kosztuje?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

hejo_to_ja po pierwsze zastanów się jeszcze dobrze nad tym nikonem.... szczerze...

po drugie nie ucz się wywoływać na przeterminowanych błonach bo się zniechęcisz, takie filmy trzeba odpowiednio traktować, inne rozcieńczenie, inne czasy inna temperatura, i wszystko robi się 'na czuja' bo nie wiadomo ile chemia na błonie straciła na żywotności. na fotonegatywie mają tanie i dobre filmy.
Wywoływać możesz też w domu przecież....
Papier należy jaki.... miękki, twardy, jakie podłoże, jaki baryt, multigradacyjny, stałokontrastowy, ile sztuk w opakowaniu.... ceny wahają się od 25zł w górę.... zalezy doczego potrzebujesz i jakie efekty chcesz uzyskać.
Na początek możesz sobie kupić ILFORD MG IV DELUX na podłożu RC około 35zł za paczkę.

dzięki ;)) a ile jest w tej paczce? na ile mi starczy?

Sacrum a jaką lustrzankę polecisz mi za 1600 góra 1800zł? zaniedługo kupuję ;))

ok a mi ktoś może cos powiedziec o kompakcie Nikon L100 ? ma ktos, robil nim foty? warto kupic? chce wlasnie jakis aparat kompaktowy ale nie taki kieszonkowy, zalezy mi na duzym zoomie optycznym, i mozliwosci ustawienia recznego balansu bieli , jakiejs w miare rozdzielczości tak własnie z 10MPIX. No i na cenie w granicach 800-1000zł

Charakterystyka:

Szerokokątny obiektyw NIKKOR z 15-krotnym zoomem optycznym, (odpowiednik dla formatu 35 mm [135]: 28-420 mm)
Cztery funkcje przeciwdziałające rozmyciu obrazu automatycznie ograniczają rozmycie zdjęć na cztery sposoby
Funkcja Automatyczny wybór programu tematycznego
Tryb Łatwa Automatyka: wystarczy tylko włączyć aparat i rozpocząć fotografowanie, nie martwiąc się o ustawienia
System zdjęć portretowych, tryb Uśmiech, tryb Uwaga
Tryb Makro umożliwia fotografowanie z odległości nawet 1 cm od obiektu
3-calowy monitor LCD o wysokiej rozdzielczości z powłoką przeciwodblaskową
Duże przyciski zapewniają łatwą obsługę
Rozdzielczość 10 mln pikseli
Zaawansowany tryb Priorytet AF-twarz z redukcją efektu czerwonych oczu pozwala szybko wykryć do 12 zarysów twarzy w kadrze i ustawić na nie ostrość, a następnie koryguje czerwony kolor oczu związany z błyskiem lampy w momencie wykonywania zdjęcia
15 programów tematycznych
Tryb sportowych zdjęć seryjnych
Funkcja D-Lighting zapewnia satysfakcjonujące efekty, rozjaśniając mocno zacienione obszary kadru w celu uratowania zdjęć niedoświetlonych lub wykonywanych pod silne światło
Nagrywanie filmów z dźwiękiem
Zasilanie popularnymi czterema bateriami typu AA: zapewnia łatwą wymianę źródła zasilania aparatu niezależnie od miejsca pobytu.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-11-29 22:41 przez piromanka.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 10.026

hejo_to_ja to dużo pieniążków, spokojnie wystarczy Ci na coś porządniejszego niż ten Nikon, ja bym proponowała kupić osobno body osobno szkło, obiektywy 'kitowe' są mizerne. Może być np Canon 400D + obiektyw o jakiejś uniwersalnej ogniskowej.

W tej paczce jest bodajże 25 papierów, format ustalasz sobie już sama robiąc odbitkę na powiększalniku więc to od Ciebie zależy czy na jednej sztuce zrobisz jedno większe zdjęcie czy dwa mniejsze....

ja holduje tylko i wylacznie marce canon

hej. od jakiego czasu interesuje sie fotografia. mam pytanie do osob, ktore maja rowniez podobne zainteresowanie i do takich ktore znaja sie na sprzecie typu lustrzanka. głownie chodzi mi o lustrzanke firmy Nikon. zadne inne mnie nie interesuja. aparat kompaktowy juz mam i chciałabym teraz cos lepszego. poradzcie ktory z aparatów jest dobry, nie musi byc najlepszy bo na taki mnie nie stac. cena moze byc do 3000, oczywiscie w cene wchodzi body+obiektyw. prosze o pomoc.

Hej mam do was pytanie czy w lustrzance treba wymienac obiektyw po zrobieniu 1000 zdj ?? bo tak slyszałam.

Kto Ci takich głupot naopowiadał???

Może pomyliło Ci się z migawką, która po ma swoją żywotność.... migawka zużywa się po jakimś czasie, ale to kwestia kilkudziesięciu tysięcy klapnięć.....

to jakiś żart ... ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kącik GITAROWY