Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

14 minut temu

przestrzeganie diety

31 minut temu

zalety diety pudełkowej

46 minut temu

skuteczna dieta

godzinę temu

informacje o żywieniu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Co sądzicie o rzeczach (nie tylko kolczykach - cała garderoba) robionych ręcznie? Na świecie uwielbiane i wysoko cenione, w Polsce nadal niezauważone - ręcznie robione ubrania, biżuteria i dodatki.
Jak to jest, że w poszukiwaniu oryginalnego stylu dziewczyny nadal lądują w galeriach handlowych, zamiast na stronach zajmujących się sprzedażą rękodzieł?
Czekam na Wasze opinie!!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-26 07:23 przez aaire.

Dlaczego? Bo to jest drogie. Akurat przed chwilą oglądałam taką stronkę i ceny są po prostu z kosmosu. A same produkty nawet nie są ładne...

UWIELBIAM! Przede wszystkim dlatego, że są oryginalne i niepowtarzalne. Cena to inna sprawa...niestety za większość takich ciuszków płaci się słono. Dla wielbicielek handmade wklejam link do genialnej stronki

http://www.pakamera.pl/

można tam znaleźć prawdziwe perełki:)))

Ceny wcale nie są z kosmosu. Wiem bo sama robię i sprzedaję rzeczy robione ręcznie. Takie rzeczy dostaniesz taniej nawet niż w sklepie, trzeba tylko wyszukiwać galerie mniej znane lub prywatnych sprzedawców, bo ceny w takich galeriach jak Pakamera rzeczywiście są ogromne - ale należy pamiętać, że galerie mają narzuty do 50% na wartości rękodzieła.

No i druga sprawa; część cacuszek z takiej drogiej galerii można niewielkim nakładem finansowym zrobić samemu (no, może nie każdemu to tak wyjdzie, kwestia sprawności manualnych). Ale, dajmy na to, broszki i kolczyki z filcu to raczej żadna filozofia - arkusz na allegro kosztuje grosze, a jaki efekt końcowy:)

Także bardzo lubię handmade, bo są to rzeczy oryginalne, niepowtarzalne i raczej jedyne... ale to co mnie odpycha to właśnie ceny. Niektóre są serio jak z kosmosu.

ja też się tym zajmuje robię ręcznie biżuterie. uwielbiam sama coś zrobić fajnie się to nosi z taką dumą :)

Moja galeria sprzedaje rzeczy ręcznie robione - od biżuterii po ciuchy. Ceny wcale nie są kosmiczne, a rzeczy są robione w jednym, niepowtarzalnym egzemplarzu. Jeśli któraś z Was robi coś naprawdę fajnego - niekoniecznie do założenia na siebie - dajcie znać wyślijcie zdjęcia, opisy i ceny. Możemy sie jakoś dogadać.

Moja mama robi na szydełku serwetki, firanki, szale..Ale raczej tylko dla bliskich osób, nie zajmuję się sprzedażą, ponieważ ludzie nie chcą kupować, po prostu im się to nie opłaca. Zawsze wszyscy pytają gdzie kupiłam taki fajny szalik :)

może jakies zdjęcia :)??

Cytat
leia
UWIELBIAM! Przede wszystkim dlatego, że są oryginalne i niepowtarzalne. Cena to inna sprawa...niestety za większość takich ciuszków płaci się słono. Dla wielbicielek handmade wklejam link do genialnej stronki

http://www.pakamera.pl/

można tam znaleźć prawdziwe perełki:)))


Stronka fajna ale te ceny... kosmiczne...

MODERACJA



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-26 07:39 przez moderator.

No i co? Nikt więcej?

zweryfikowana
Posty: 1.924
Ostrzeżenia: 5/5

Mi się podoba ręcznie robiona biżuteria, świetne są niektóre kolczyki =]

W sumie dla mnie to nic trudnego sobie coś uszyć, tylko że to się nie opłaca bo za materiał zapłacę kilkadziesiąt złotych a tak to w sklepie czasami wyjdzie taniej =]

te w Polsce robione to przeważnie przez dziewczynki, które pojęcia nie mają o kroju i myślą że szydełkowanie to szczyt sztuki. jakoś znalazłam u którejś szafowiczki broszki robione szydełkiem po 25 zł. jak dla mnie to przesada. jeśli ktoś jest dobry np w robieniu torebek, szyciu - ma spore doświadczenie - to ok, takie rękodzieło jest cenne. ale jeśli ktoś wydłubał na szydełku broszkę, którą nawet 8 letnie dziecko potrafi zrobić, to sorry. To nie jest rękodzieło, tylko robótki ręczne na poziomie szkolnym

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kącik GITAROWY